Rolety w kasetach

Rolety w kasetach bardzo często zdobią okna Polaków. Oprócz zgrabnych kaset, rolety Anwis zaopatrzone są w aluminiowe prowadnice, które przyklejane do ramy okna powodują, że tkanina płynnie porusza się wzdłuż szyby okna. Ten typ rolety świetnie sprawdza się przy oknach uchylnych. Rolety w kasecie z prowadnicami mogą być zamontowane bezinwazyjnie do ramy okna lub za pomocą niewielkich wkrętów do listwy przyszybowej.

Rolety w kasecie ze wzglądu na bardzo duży wybór tkanin zaciemniających montowane są w sypialni i pokoju dziecka. O wpływie zaciemnienia na zdrowy sen przeczytasz w artykule na naszym blogu tutaj.

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

FUNKCJONALNOŚĆ ROLET MATERIAŁOWYCH W KASETACH

Klasyczne rolety w kasetach z prowadnicami montowane są wewnątrz domu, do listew przyszybowych, bezpośrednio na skrzydle Twojego okna. Ze względu na to, że materiał szczelnie zakrywa światło szyby często nazywane są roletami przyszybowymi.

Świetnie wyglądają na oknach z PVC, aluminium i drewna, gdzie po zamontowaniu, stają się jego integralną częścią. Elegancki, opływowy kształt górnej kasety - wykonanej z aluminium - chroni tkaninę rolety po zwinięciu, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości nie stanowi wielkiego wyzwania. Ładny wygląd tkaniny przez jak najdłuższy czas ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Dlatego jest to tak bardzo ważna informacja.

Jak w praktyce działają rolety w kasetach? W momencie rozwijania rolety, tkanina prowadzona jest przez prowadnice aluminiowe, które utrzymują materiał w płaszczyźnie szyby. Dzięki takiemu rozwiązaniu, roleta przylega do okna, nawet przy montażu na oknach uchylnych. W momencie zastosowania tkanin w 100 procentach zaciemniających, zwanych blackout, prowadnice uniemożliwiają przenikanie światła słonecznego wzdłuż rolety, co zdarza się przy zastosowaniu rolet wolnowiszących.

Dzięki mechanizmowi samohamującemu i przy pomocy łańcuszka kulkowego możesz w sposób prosty i intuicyjny regulować wysokość opuszczenia tkaniny.

Ze względu na uniwersalność rolet materiałowych w kasetach nadają się one niemal do każdego pomieszczenia: biura, salonu, łazienki, sypialni oraz kuchni. Wybór należy do Ciebie. O świetny wygląd nie musisz się martwić, ponieważ nasze rolety materiałowe w kasecie produkowane są specjalnie na wymiar pod Twoje okno.
KOLORYSTYKA ROLET W KASECIE Z PROWADNICAMI

Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami są jednym z bardziej cieszących się popularnością zastosowań wśród osłon przeciwsłonecznych w polskich mieszkaniach. Mnogość kolorów, wzorów dostępnych tkanin i detali wykończeniowych umożliwia dobranie rolety materiałowej w kasecie do niemal każdego typu aranżacji pomieszczenia.

Kompletny osprzęt, czyli kaseta i prowadnice przyklejane do listew przyszybowych, występują w różnych kolorach okien dostępnych na rynku. Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz nie tylko kolory podstawowe jak biel i brąz, ale również antracyt, szary oraz anoda silver. Jeśli masz okna drewnopodobne, to możesz wybrać okleinę wśród kolorów: złoty dąb, orzech, mahoń, wiśnia, winchester lub dąb bagienny. Pamiętaj o trzyletniej gwarancji na nasze produkty, co daje Ci ogromny komfort.

ROLETY ZACIEMNIAJĄCE W KASECIE

Zdarza się tak, że w naszych domach czy mieszkaniach chcemy osiągnąć efekt zbliżony do 100-procentowego zaciemnienia. Szczególnie takim miejscem jest chociażby sypialnia.

Nie jest tajemnicą, że dobrze zaciemnione wnętrze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i mocny sen. Lepsze zaciemnienie pozwala organizmowi na szybszy oraz bardziej jakościowy odpoczynek. 

Efekt zaciemnienia można uzyskać na kilka sposobów, a jednym z nich są dobrze dobrane osłony przeciwsłoneczne. Rolety zaciemniające w kasecie z prowadnicami wydają się w tym wypadku idealnym rozwiązaniem. W momencie, gdy wybierzesz odpowiedni materiał, to z efektu będziesz naprawdę zadowolona.

Materiał zaciemniający plus prowadnice, dzięki którym materiał przylega do szyby, sprawdzają się idealnie. Ochronisz swoje wnętrze nie tylko przed zbyt dużym nasłonecznieniem, ale także do Twojego pomieszczenia nie przedostanie się blask świateł samochodowych, drogowych, czy też księżyca.
POMIAR I MONTAŻ ROLET W KASECIE

Ponieważ boczne prowadnice i kaseta przyklejane są do listew przyszybowych Twojego okna, konieczny jest dokładny pomiar przed instalacją rolety w kasecie z prowadnicami. Tutaj ważna jest dokładność i precyzja. Jak zmierzyć okno do rolet w kasecie aluminiowej? Pamiętaj, że pomyłka o kilka milimetrów może spowodować ciężką pracę rolety lub jej niedziałanie.

Dlatego przed dokonaniem wyboru zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego Doradcy Modnie w Oknie. Dokona on precyzyjnego pomiaru rolety i okna, a po złożeniu zamówienia zamontuje przesłonę. W ten sposób rolety wewnętrzne w kasecie będą cieszyć Twoje oko przez długie lata, a Ty nie będziesz się przejmować tym, jak zamontować rolety w kasecie.

Nasze rolety to produkt wysokiej jakości, dajemy 3 lata gwarancji na każdą przesłonę okienną. Tkaniny posiadają atesty higieniczne, pozwalające na użytkowanie tego typu rolet w miejscach przebywania ludzi. Dzięki normom "Child safe" są bezpieczne dla dzieci.

W związku z tym z powodzeniem możesz zastosować rolety okienne w kasecie w pokoju dziecięcym. Stosujemy się do standardów europejskiej normy PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety). Napinacz łańcuszka, zrywalny łącznik oraz wypinający się mechanizm sterujący gwarantują bezpieczeństwo.

WYBÓR TKANINY

Rolety w kasetach to osłona przeciwsłoneczna, w której do wyboru jest naprawdę wiele najróżniejszych tkanin. Dlatego zachęcamy do zamawiania darmowych próbek materiałów.

Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami, jak już wspominaliśmy, możesz zamontować w wielu wnętrzach swojego mieszkania czy domu. W każdym z nich sprawdzi się innego rodzaju tkanina.

Jeśli interesuje Cię zakup rolet, to wybór właściwego materiału będzie jedną z najbardziej istotnych decyzji. Dlatego zachęcamy do bezpośredniej konsultacji z naszym Doradcą lub do zamówienia online darmowych próbek tkanin.
GDZIE KUPIĆ ROLETY W KASETACH?

Znajdź Doradcę

Roleta w kasecie - pomiar i montaż

Nasze realizacje