Żaluzje drewniane - sposób na modne wnętrze

Żaluzje drewniane potrafią odmienić każde wnętrze. Ten typ osłony okiennej można zastosować w wielu aranżacjach i pomieszczeniach. I choć wybór - począwszy od kolorystyki, poprzez szerokość lamel - jest spory, to jedno zawsze jest pewne. Decydując się na żaluzje drewniane zyskasz w swoim domu lub mieszkaniu jedyny w swoim rodzaju klimat.

Spis Treści

  25 sierpnia 2020 | Czas czytania 8 minut

  Na jaki rodzaj żaluzji drewnianych się zdecydować? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Czy czyszczenie tej osłony przeciwsłonecznej jest skomplikowane? Żaluzje drewniane potrafią oczarować, jeśli tylko są dobrane we właściwy sposób do aranżacji całego wnętrza.

  Przed podjęciem ostatecznej decyzji pojawia się jednak kilka pytań, na które warto znać odpowiedź. Dlatego świetnie, że tutaj jesteś! W tym tekście postaram się odpowiedzieć na wszystkie najpopularniejsze pytania odnośnie żaluzji drewnianych. Zacznijmy od początku...

  żaluzje drewniane na dużych oknach w salonie

  Rodzaje żaluzji drewnianych

  Żaluzje drewniane 70 mm - rozwiązanie, w którym szerokość lamel wynosi 70 milimetrów. Doskonale sprawdzą się w eleganckich pomieszczeniach oraz na dużych przeszkleniach, dodając całemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Żaluzje drewniane 70 mm pozwalają na osłonięcie bardzo dużych przeszkleń. Ich maksymalny wymiar wynosi 290 centymetrów szerokości x 360 centymetrów wysokości.

  Żaluzje drewniane 70 mm dostępne są w siedmiu różnych kolorach. Chcesz sprawdzić, który z nich będzie najlepiej komponował się w Twoim wnętrzu?

  żaluzje drewniane 70 mm

  Żaluzje drewniane 50 mm - drewniane lamele o szerokości 50 milimetrów. W odróżnieniu od rozwiązania opisywanego powyżej, w tym wypadku mamy zdecydowanie większy wybór kolorystyczny. To pozwoli nam na dopasowanie się do aranżacji większej ilości wnętrz. W przypadku żaluzji drewnianych 50 mm jest możliwość zastosowania kilku rodzajów sterowania, ale o tym będzie nieco później.

  Jeśli chcesz sprawdzić poszczególne kolory lamel na tle aranżacji Twojego wnętrza, to w kilku prostych krokach zamów darmowe próbki.

  białe żaluzje drewniane na oknie tarasowym

  Żaluzje drewniane 25 mm - jest to rozwiązanie, w którym zastosowane zostały cienkie, 25-milimetrowe lamele z naturalnego drewna. Maksymalna wysokość tego rozwiązania, to 220 centymetrów, natomiast szerokość dochodzi do 240 centymetrów. Istnieje także możliwość zastosowania żaluzji drewnianych w kasecie, które montowane są w świetle szyby. To pozwala na bezproblemowe otwieranie okna na jego maksymalną szerokość.

  żaluzje drewniane w modnym salonie

  Żaluzje bambusowe 50 mm - kolejna ciekawa alternatywa dla tradycyjnych żaluzji drewnianych. Idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie naturalny i ekologiczny wystrój wnętrza. Ten typ żaluzji powstaje w procesie łączenia naturalnego bambusa. Bardzo ważny jest fakt, że pakiet lamel w pozycji zamkniętej zajmuje mniej miejsca, niż w przypadku wersji drewnianej.

  żaluzje bambusowe na oknie kuchennym

  Żaluzje drewniane na okno - w jakich pomieszczeniach?

  Może na początek zajrzyj do sekcji “realizacje” na naszej stronie internetowej. Tam przedstawiamy wiele zdjęć, na których doskonale widać, że żaluzje drewniane są osłoną pasującą do każdego pomieszczenia. Nasi Doradcy montowali już żaluzje drewniane w biurach, salonach, pokojach dziecięcych czy też kuchniach.

  Lamele naszych żaluzji wykonane są z egzotycznego drewna basswood oraz abachi. W trakcie procesu produkcji dbamy o każdy detal w ten sposób, aby nasz produkt był przydatny przez wiele lat.

  Mitem jest stwierdzenie, że ten rodzaj osłony okiennej nie może być wykorzystywany w kuchniach oraz łazienkach. Jeśli uważasz, że żaluzje drewniane dopasują się swoim designem do aranżacji na przykład Twojej kuchni, to nie ma problemu. Podwyższona odporność na wilgoć jest faktem i powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Zatem żaluzje drewniane na wymiar, jeśli tylko są odpowiednio wkomponowane do designu całego pomieszczenia, sprawdzić mogą się wszędzie. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Są idealnym produktem dla osób ceniących naturalne akcenty w swoim wnętrzu.

  Przy nieco większym zabrudzeniu można zdecydować się na wyczyszczenie lamel delikatnie nawilżoną ścierką. Na rynku istnieją także nawilżone chusteczki preparatem antystatycznym, które sprawdzą się także przy niwelowaniu większych zanieczyszczeń. Szczególnie w kuchni, gdzie mamy do czynienia z zabrudzeniami tworzącymi się w trakcie gotowania.

  Najważniejsze jest jednak to, tak jak pisałem na początku, aby nie doprowadzić do zbyt dużego zabrudzenia żaluzji. Kluczem zatem jest systematyczne czyszczenie.

  białe żaluzje drewniane z zasłonami

  Rodzaje sterowania żaluzjami drewnianymi

  W przypadku żaluzji drewnianych istnieje możliwość zastosowania sterowania ręcznego lub elektrycznego, choć najczęściej spotykamy się z tym pierwszym rozwiązaniem. Wówczas za pomocą mechanizmu sznurkowego lub łańcuszkowego zmieniamy zarówno kąt nachylenia lamel, jak i wysokość ustawienia. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na opcję sterowania ręcznego lub elektrycznego - płynna regulacja lamelami jest banalnie prosta.

  Coraz częściej wybierane są jednak również rozwiązania, dzięki którym żaluzjami drewnianymi sterujemy elektrycznie. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w momencie, kiedy decydujemy się na osłonę o dużych gabarytach. Wówczas ręczne podnoszenie i opuszczanie osłony mogłoby nie być do końca komfortowe.

  Sterowanie elektryczne sprawdzi się doskonale także w budynkach o dużej powierzchni oraz w momencie, kiedy żaluzja umieszczona jest na oknie o trudnej dostępności. Wybierając rodzaj sterowania elektrycznego zyskujemy możliwość nie tylko sterowania osłoną za pomocą pilota, ale także przy użyciu aplikacji. Wówczas z każdego miejsca na ziemi sterujemy naszą żaluzją drewnianą.

  Podsumowując, istnieje możliwość zastosowania ręcznego lub elektrycznego sposobu sterowania. Ustawienie lamel, gra światłem i kontrola promieni słonecznych we wnętrzu przy użyciu żaluzji drewnianych dają wyjątkowy efekt.

  żaluzje drewniane w salonie

  Child Safety

  W przypadku żaluzji drewnianych, jak przy innych naszych osłonach okiennych, decydujemy się na rozwiązania bezpieczne dla dzieci. Stosujemy się do standardów europejskiej normy PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety). Oczywiście odnosi się to do osłony, która jest sterowana ręcznie. W przypadku żaluzji z napędem elektrycznym, w którym rzecz jasna brakuje mechanizmu sznurkowego oraz łańcuszkowego, zagrożenie utworzenia się niebezpiecznej pętli nie istnieje.

  białe żaluzje drewniane w kuchni

  Podsumowanie

  I to na dzisiaj wszystko. Żaluzje drewniane to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, która niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Moda na zastosowanie we wnętrzach naturalnych materiałów nie przemija, a co za tym idzie ten typ osłony okiennej wciąż jest na absolutnym topie. Wysokiej jakości drewno basswood oraz abachi, a także bambus zapewniają szeroki zakres możliwości.

  Jednocześnie pamiętaj, że klasyczne żaluzje drewniane przeznaczone są do montażu wewnątrz pomieszczenia. Czasami otrzymujemy takie zapytania, a zatem warto dodać - poza swoim domem skorzystaj z innych naszych produktów, na przykład takich jak rolety zewnętrzne.

  Jeśli jesteś przekonana, że do wystroju Twojego wnętrza wpasuje się osłona przeciwsłoneczna wykonana z naturalnych materiałów, to żaluzje drewniane są świetnym wyborem. Przed ostateczną decyzją zachęcamy do porównania różnych kolorów lamel poprzez zamówienie darmowych próbek. Zachęcamy również do umówienia się na konsultację z jednym z naszych Doradców, który zapewni pomiar i montaż żaluzji.

  Wymierzymy i dopasujemy

  Spotkanie z naszym doradcą to idealna chwila by pomyśleć o wystroju okien.