• Opis

 • Dane techniczne

 • Żaluzje drewniane 50 mm - opis

  Nic nie zastąpi prawdziwej faktury i ciepła drewna. Żaluzje drewniane 50mm na wymiar pasują zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Ich użycie wprowadza do wnętrza ponadczasową elegancję i przytulny klimat. Elementy z naturalnego drewna pomagają stworzyć przytulną atmosferę w każdym wnętrzu.

  Żaluzje drewniane są do tego celu szczególnie dobre, ponieważ odbijające się od nich promienie słoneczne barwią się na ciepły odcień i powodują, że całe pomieszczenie wydaje się być wyjątkowo klimatyczne. 

  Mimo wielu kolorów rynny górnej standardowo żaluzja posiada maskownicę, dzięki której rynna górna jest niewidoczna.  Jeżeli chodzi o osprzęt żaluzji drewnianych 50 mm, to należy wspomnieć o możliwości zastosowania linek stalowych, które stanowią prowadzenie boczne. Prowadzenie boczne umożliwia przyleganie żaluzji do okna  przy montażu na ramie okiennej. Takie rozwiązanie stosujemy przy oknach uchylnych.

  Zamiast linek stalowych, które są dodatkowo płatne, podobny efekt możemy otrzymać stosując zaczep montowany w drewnianej listwie dolnej, który mocowany jest do specjalnego wspornika wykonanego z wysoko gatunkowego tworzywa. W żaluzjach mamy do czynienia z listwą dolną drewnianą kolorystycznie zbliżoną do lameli.

  Informacje dodatkowe

  • Naturalne surowce
  • Bezpieczne dla dzieci
  • Szeroka gama kolorów
  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Możliwość sterowania korbowego
  • Możliwość sterowania elektrycznego
  • Możliwość sterowania sznurkiem
  • Możliwość sterowania łańcuszkiem
  • Maksymalna wysokość 360 cm
  • Maksymalna szerokość 360 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Naturalna struktura drewna
 

Wysoką jakość naszego drewna otrzymujemy dzięki ekologicznemu pozyskiwaniu włókien drewna. Struktura drewna wykazuje większą odporność na pęknięcia i złamania lamel, a pokryte impregnatem UV nie blakną pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych. 

Drewno to Natura! Dlatego należy pamiętać, że lamele drewniane mogą minimalnie różnic się odcieniem i reagować na zmieniające się warunki otoczenia. Uwaga! Dopuszczalne są różnice w odcieniach drewna jego struktury słoje oraz nieznaczne wgłębienia. 

Pod wpływem wilgoci lub ciepła lamele mogą się minimalnie odkształcić od pierwotnego kształtu od 0,5 do 1 mm. Nieznaczne odkształcenie się lameli nie wpływa na finalny efekt optyczny.
 

Alternatywą dla drewna 50 mm są żaluzje aluminiowe. Tutaj możesz zapoznać się z opisem i zrobić sobie wstępną wycenę. Jeśli szukasz rozwiązania nieco tańszego, to innym alternatywnym rozwiązaniem są żaluzje bambusowe na wymiar.

Bogata oferta kolorystyczna
 

Żaluzje drewniane 50mm to idealna osłona dla ludzi ceniących elegancję i estetykę wykończenia wnętrz. Szeroka paleta kolorów lameli zapewnia możliwość dopasowania żaluzji do elementów takich jak podłoga czy meble. Listki drewniane wykonane są z naturalnego, litego drewna, które nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń ze względu na bardzo wysoką jakość materiału.
 

Elementy pasmanteryjne takie jak sznurek czy drabinka taśmowa zbliżone są do koloru drewna. Można oczywiście dobrać drabinkę która nie jest kolorystycznie zbliżoną do koloru lameli. Często zestawienie kontrastowych kolorów części żaluzji stanowi bardzo ciekawy element wystroju wnętrza.

W ofercie Anwis znajdziesz drewno Natural/Ashen, Modern, Unique oraz Light. Żaluzja wykonana z drewna Modern i Light będzie mieć gładką strukturę i jednolite kolory w odcieniach bieli, beżu, szarości i czerni. Unigue to te same kolory, ale lamela jest o widocznej strukturze drewna. Delikatniejszy wariant i klasyczne drewnopodobne kolory to kolekcja Natural/Ashen.

Na naszej stronie za pomocą wygodnego konfiguratora możesz porównać ceny żaluzji w wybranych kolorach. Do tego sprawdzisz w kilka sekund, jak lamele w wybranym kolorze zaprezentują się w Twoim wnętrzu.

Montaż na duże przeszklenia
 

Żaluzje drewniane na wymiar ze względu na 5 - centymetrowe listki i możliwość wyprodukowania dużych gabarytów, perfekcyjnie będą się prezentowały na dużych przeszkleniach, witrynach i wnękach. Mogą być montowane zarówno do ściany jak i sufitu za pomocą specjalnego zaczepu umieszczonego w górnej rynnie. Drabinki taśmowe idealnie dopasowane do odcieni lameli drewnianych sprawiają, że taka żaluzja wygląda jeszcze bardziej elegancko i stylowo. Przy większych rozmiarach świetnie sprawdzą się również żaluzje drewniane 70 mm.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że żaluzja drewniana 50mm to dwa różne rodzaje sterowania. W momencie, gdy wybierzesz żaluzje o dużym gabarycie, zdecydowanie wygodniejszą opcją będzie sterowanie elektryczne. 

Sterowanie żaluzją drewnianą 50 mm
 

Żaluzje mogą być sterowane manualnie lub automatycznie. Dużym usprawnieniem jest zamontowanie zamiast klasycznego mechanizmu silnika i regulacja żaluzji pilotem lub przełącznikiem.
 

Mamy kilka sposobów na manualną obsługę żaluzji drewnianych 50 mm. Najbardziej popularny jest mechanizm sznurkowy. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz jeszcze koralik oraz korbę. W przeciwieństwie do żaluzji drewnianych 25 mm nie występuje tutaj pokrętło odpowiadające za obracanie lamelami.
 

Przy obsłudze za pomocą sznurków, będziesz mieć dwa sznurki do opuszczania i podnoszenia oraz dwa sznurki do regulowania kąta nachylenia lamel żaluzji. Konfigurację ułożenia sznurków wybierasz sam.
 

Sterowanie koralikiem pozwala jednym łańcuszkiem koralikowym na podnoszenie i opuszczanie żaluzji oraz na obrót lamel. Koralik może być po prawej lub po lewej stronie.
 

Korba działa na takiej samej zasadzie jak koralik. Jest to rzadziej wybierana opcja.
 

Sterowanie elektryczne możliwe jest, dzięki silnikowi umieszczonemu w rynnie górnej aluzji. W naszej ofercie znajdziesz silniki bateryjne, radiowe i przewodowe. 
 

Najbardziej popularne są silniki bateryjne. Jak nie masz doprowadzonego prądu do obsługi żaluzji to tu nie musisz kuć ścian i tego robić. Silnik bateryjny ładujesz za pomocą ładowarki – wystarczy kontakt. 
 

Silniki bateryjne w naszej ofercie znajdziesz w dwóch opcjach. Do pełnej obsługi żaluzji, czyli podnoszenie i opuszczanie oraz obrót lamel lub w opcji tylko do obrotu lamel. Podnoszenie i opuszczanie żaluzji w drugiej opcji będzie za pomocą sznurków. Sterujesz za pomocą pilota. 
 

W przypadku silnika przewodowego lub radiowego konieczne jest doprowadzenie prądu. Tu już będzie pełne sterowanie żaluzją za pomocą przełącznika montowanego na ścianie lub pilota. 

Żaluzje drewniane 50 mm - pomiar i montaż
 

Prawidłowy montaż jest niezwykle ważny, między innymi po to, żeby móc w pełni korzystać  z otwartego okna. 
 

Ze względu na różnorodność pochodzenia drewna oraz opcje sterowania żaluzji (takie jak elektryczne, na korbę, monocomando czy sznurkowe) zaleca się ze skorzystania z bezpłatnej konsultacji z wykwalifikowanym Doradcą. Nasi specjaliści wykonają fachowy pomiar oraz precyzyjny montaż. Zrobią wszystko, aby żaluzje drewniane 50mm służyły w Twoim domu przez długie lata.


Zainspiruj się