• Opis

 • Dane techniczne

 • Żaluzje bambusowe - co to jest? 

  Żaluzje drewniane i bambusowe to bardzo podobne do siebie osłony pod względem wizualnym. Oba te produkty w naszej ofercie mają lamele o szerokości 50 mm. Lamele bambusa są wykonane ze sprasowanej trawy bambusa, natomiast lamele drewniane z jednolitej deseczki z drewna.

  Struktura żaluzji bambusowych 50mm jest cieńsza niż żaluzji drewnianych. Po złożeniu żaluzji, pakiet listewek jest trochę węższy. Ma to często bardzo duże znaczenie w momencie planowania montażu, aby móc swobodnie otworzyć okno.

  Uwzględniając wysokość żaluzji oraz  wielkość jaką ma rynna górna i listwa dolna jesteśmy w stanie wyliczyć, ile miejsca zajmie osłona po całkowitym podniesieniu. Na wielkość pakietu ma również wpływ, czy żaluzja zrobiona jest na drabince taśmowej, czy na drabince sznurkowej.

  Lamele żaluzji bambusowej na wymiar powstają w procesie łączenia naturalnego bambusa. Dzięki wysokiej jakości oferowanych surowców, żaluzja może być montowana niemal w każdym wnętrzu. To bardzo istotne, ponieważ często ten rodzaj osłony możemy spotkać w łazienkach czy kuchniach.

  To idealna ozdoba dla ludzi ceniących naturalny i ekologiczny wystrój wnętrza. Jeśli należysz do takich osób, to bardzo poważnie rozważ zastosowanie żaluzji bambusowej.

  Żaluzje bambusowe znajdujące się w naszej ofercie posiadają lamele o szerokości 2,5 oraz 5 centymetrów. Jest to doskonałe rozwiązanie w momencie, gdy chcesz osłonić światło szyby lub duże przeszklone powierzchnie.

  Informacje dodatkowe

  • Naturalne surowce
  • Bezpieczne dla dzieci
  • Super produkt
  • Szeroka gama kolorów
  • Maksymalna wysokość 360 cm
  • Maksymalna szerokość 300 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Żaluzje bambusowe 50 mm
 

W kolekcji Anwis mamy 12 unikatowych kolorów bambusa. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy bieli, szarości jak i zwolennicy kolorów drewnopodobnych.

Do żaluzji stosujemy dopasowane kolorystycznie drabinki i sznurki. Możesz też bawić się kolorem i indywidualnie dobierać odcień pasmanterii do barwy lameli.

Drabinka w przypadku żaluzji bambusowych 50 mm może być sznurkowa lub taśmowa. W standardzie jest to taśma o szerokości 25 mm. Możesz również wybrać taśmę węższą 10 mm lub szerszą 38 mm. Taśmowa drabinka spełnia funkcje dekoracyjną i zasłania dziurki przez które jest prowadzona. 


Jeżeli nie znalazłaś odpowiedniego odcienia wśród kolekcji żaluzji bambusowych Anwis, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na żaluzje drewniane. Dzięki kalkulatorowi żaluzji drewnianych możesz sprawdzić cenę żaluzji a także przejrzeć kolorystykę i podejrzeć ciekawe aranżacje wnętrz.

To jednak nie wszystko. Mamy również przygotowaną usługę zamawiania darmowych próbek lamel. Zdajemy sobie sprawę, że odcień na ekranie komputera nie odda w 100 procentach koloru na żywo. 

Zatem zamów próbkę wybranych lamel żaluzji bambusowych, porównaj ze swoją podłogą, stolarką okienną lub blatem kuchennym. Z pewnością wówczas wybór będzie znacznie łatwiejszy.

Żaluzje bambusowe mogą być sterowane ręcznie za pomocą sznurków lub elektrycznie. Coraz więcej klientów decyduje się na tą drugą opcję sterowania. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Pamiętaj, że wcale nie musisz mieć wcześniej przygotowanej instalacji elektrycznej. 

Obejdzie się bez konieczności dodatkowego kucia ścian, ponieważ oferujemy również silniki bateryjne. W tym wypadku wystarczy, że silnik naładujesz raz na kilka tygodni za pomocą specjalnej ładowarki (podobnej do takiej stosowanej w telefonach) i możesz cieszyć się komfortem automatycznego sterowania.

Dlaczego warto wybrać żaluzje bambusowe?
 

Żaluzje bambusowe to nie tylko stylowa aranżacja Twojego wnętrza. To przede wszystkim praktyczna osłona okienna, dzięki której zyskasz kilka podstawowych korzyści. Przede wszystkim regulując ustawienie lameli decydujesz, jak bardzo chcesz mieć nasłonecznione swoje pomieszczenie.

Dodatkowo żaluzje bambusowe 50 mm pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, a także chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Zatem tym jednym rozwiązaniem możesz połączyć piękny design z dużą funkcjonalnością w użytkowaniu.

Bambus dzięki lekkiej strukturze nadaje wnętrzu nowego oddechu, powiewu świeżości w niemal każdym wnętrzu. Doskonale sprawdzi się w salonach, sypialniach ale również poprawi wygląd gabinetu czy biura.

Warto również wiedzieć, że żaluzje bambusowe są ciekawą i atrakcyjną cenowo alternatywą dla żaluzji drewnianych.

Żaluzje bambusowe cena - skorzystaj z naszego domyślnego konfiguratora umieszczonego na samej górze strony. Wybierz kolor lamel, wprowadź przybliżone wymiary i to wszystko. Wstępną wycenę otrzymasz błyskawicznie.

Żaluzje bambusowe czy drewniane - podobieństwa i różnice


Bardzo często słyszymy od Was takie pytanie: czym tak naprawdę różnią się od siebie żaluzje bambusowe oraz drewniane?

Oczywiście podstawową różnicą jest rodzaj surowca, z jakiego te dwie osłony są wykonane. Natomiast efekt wizualny ostatecznie jest podobny. W takim razie o jakich innych różnicach możemy powiedzieć?

W przypadku żaluzji bambusowych maksymalna szerokość wynosi 240 centymetrów. Żaluzje drewniane 50 mm możemy wykonać natomiast na szerokość 360 centymetrów. 

O wielkości pakietu pisaliśmy już wcześniej. W tym wypadku żaluzja po złożeniu w wersji bambusowej jest cieńsza. Ma to bardzo często duże znaczenie i warto zwrócić na ten szczegół uwagę.

Ostatnią znaczącą różnicą jest waga żaluzji. Jest to istotne w momencie, gdy zdecydujemy się na sterowanie ręczne. Wówczas decydując się na żaluzje bambusowe mamy pewność, że będą one lżejsze od drewnianych.

Żaluzje bambusowe na wymiar
 

Do wyceny żaluzji bambusowych warto przygotować szerokość i wysokość wnęk okiennych lub wymiar szyby. 
 

Żaluzję bambusową przeważnie montujemy do ściany lub sufitu. Oczywiście jest też możliwość montażu do ramy okna.  Może to być montaż inwazyjny lub bezinwazyjny za pomocą specjalnych uchwytów. 
 

Przy oknie uchylnym warto również zastosować prowadzenie boczne - linka stalowa. Żaluzja nie będzie wtedy odstawać od okna.

W przypadku montażu inwazyjnego do ściany lub sufitu należy pamiętać o wielkości pakietu. Zaleca się montaż w taki sposób, aby żaluzja po całkowitym podniesieniu była powyżej ramy okiennej. Pozwoli to na swobodne otworzenie okna. 
 

Od samego początku najlepiej skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Doradcy Modnie w Oknie zapewniają bardzo precyzyjny pomiar, a następnie montaż produktów marki Anwis. Pamiętaj, że nasz produkt, to żaluzje bambusowe na wymiar - idealnie dopasowane do okna, co do centymetra.

Chcesz zasięgnąć naszej porady? Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu +48885997733

Za pomocą formularza możesz umówić się tutaj.

Żaluzje bambusowe - dlaczego warto wybrać?

 

W przypadku żaluzji bambusowych masz do wyboru dwie szerokości listewek - są to żaluzje bambusowe 25mm i 50mm. Są to obecnie bardzo popularne rozwiązania, które po montażu prezentują się bardzo dobrze. Węższe lamele bambusa montowane zazwyczaj w świetle szyby, natomiast żaluzje bambusowe 50mm przystosowane szczególnie do większych przeszkleń.

Jeżeli jesteś zakochana w żaluzjach, natomiast szukasz rozwiązania z inną szerokością lamel - proszę bardzo. Nasze żaluzje bambusowe 25mm i 50mm spełnią Twoje oczekiwania, a efekt końcowy zrobi niesamowite wrażenie.


Zainspiruj się