• Opis

 • Dane techniczne

 • Jeśli cenisz sobie naturalne dodatki w wystroju swojego wnętrza i chcesz mieć osłonę przeciwsłoneczną mocowaną do ramy okna, to żaluzje drewniane w kasecie są idealne dla Ciebie. Smugi światła odbite od drewnianych uchylonych lamelek dadzą Tobie niecodzienną przytulną aranżację wnętrza. A przy zamkniętych żaluzjach w pomieszczeniu zapanuje lekki, przyjemny półmrok. 

  Nasze żaluzje wykonane są z surowców, z których co do jakości i pochodzenia jesteśmy stuprocentowo pewni. Charakteryzują się one estetycznym wykończeniem oraz precyzyjnym wykonaniem.

  Żaluzja drewniana w kasecie z lamelami 25 mm ze względu na kształt kasety montowana jest w świetle szyby. Kaseta zwana w ofercie Anwis kasetą VENUS jest płaska i w przedniej części wydłużona do 45 mm. Dzięki temu zachodzi ona na ramę okna idealnie się z nią integrując. 

  Żaluzja mimo lekkiej konstrukcji może być wyprodukowana nawet do szerokości 160 cm i do wysokości 200 cm. Jest to alternatywa dla standardowych żaluzji drewnianych 25 mm, gdy chcemy mieć żaluzję montowaną miedzy listwy przyszybowe a mamy mało miejsca na montaż rynny górnej. 

  Informacje dodatkowe

  • Naturalne surowce
  • Super produkt
  • Maksymalna wysokość 200 cm
  • Maksymalna szerokość 160 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Kolorystyka żaluzji drewnianych 25 mm w kasecie
 

Wybór odpowiedniego koloru to czasami nie lada wyzwanie. Najczęściej tego typu żaluzje dopasowujemy kolorem do ramy okna, bo jest ona montowana w świetle szyby.

Możesz oczywiście dopasować kolor do koloru podłogi, mebli czy blatu kuchennego. Dobrane do charakteru całego wnętrza potrafią zachwycić. Ich naturalny wygląd dodaje całemu wnętrzu unikalny klimat.

Rodzaj drewna z jakiego wykonane są żaluzje drewniane Anwis pozwala na montaż tego typu osłony przeciwsłonecznej w każdym pomieszczeniu. Może to być również łazienka lub kuchnia. Jest to drewno egzotyczne o podwyższonej odporności na wilgoć.

Montując żaluzje w pokoju dziecka nie musisz się obawiać o jego bezpieczeństwo. Nasze żaluzje posiadają specjalne zabezpieczenie zwane CHILD SAFETY  czyli długość sterowania jest zgodna z normą PN-EN 13120:2014+A1. Dodatkowo pod ciężarem końcówka sznurka szybko się rozpina i nie stanowi zagrożenia dla dziecka.

Do produkcji żaluzji Anwis używa lamel wysokiej jakości. Są to wyselekcjonowane listewki drewna Abachi lub Basswood. W naszej ofercie znajdziesz kolekcję z drewna Natural i drewna Modern.

Drewno to produkt naturalny. Dopuszczalne są niewielkie rozbieżności kolorystyczne oraz odkształcenia listew drewnianych. Zmiany te reguluje oczywiście odpowiednia norma PN-EN.

Kolekcja Natural to lamele wykonane z jednej deseczki o delikatnej strukturze drewna. Znajdziesz tu 11 kolorów  w odcieniach bieli i drewnopodobnych. Drewno Modern to drewno gładkie łączone. Występuje w ośmiu modnych kolorach w odcieniach bieli, beżu, szarości i czerni.

Żaluzja Venus w odróżnieniu od klasycznej żaluzji drewnianej nie ma maskownicy rynny górnej. Rynna jest aluminiowa w kolorach dopasowanych do koloru lamel. Jest ona malowana lub okleinowana w przypadku odcieni drewnopodobnych. Dostępne kolory kaset to biały, beż, silver, antracyt, złoty dąb, wiśnia, mahoń, orzech, winchester oraz dąb bagienny.

Jeżeli nie jesteś pewien jaki kolor lamel wybrać na naszej stronie Modnie w Oknie możesz zamówić darmowe próbki. Lamele w wybranym przez Ciebie kolorze wysyłamy listem na podany adres. Dzięki temu w domu możesz sprawdzić czy kolor pasuje do Twojego wnętrza, do ramy okna, podłogi, blatu w kuchni itp.

Sterowanie żaluzją w kasecie

 

Ten typ osłon okiennych występuje w obsłudze manualnej za pomocą pokrętła i sznurka. Sznurkiem podnosisz i opuszczasz żaluzję a pokrętłem zmieniasz kąt nachylenia lamel. Dzięki temu precyzyjnie określasz ilość wpadającego do pomieszczenia światła.

Pokrętło wykonane jest z drewna i dopasowane jest kolorem do lamel. Sznurek będzie w tej samej barwie co drabinka osłony okiennej. Konfiguracja rozmieszczenia sznurka i pokrętła może być zmienna i uzależniona jest od Twoich potrzeb. Mogą być oba po stronie prawej bądź lewej lub możesz mieć je rozdzielone po każdej ze stron żaluzji.

Sznurek zakończony jest obciążnikiem, który rozpina się pod ciężarem. To zabezpieczenie jest bardzo przydatne dla bezpieczeństwa dzieci.

 


Pomiar i montaż żaluzji drewnianych w kasecie


Jak już wiesz montaż żaluzji jest w świetle szyby. W związku z powyższym do zamówienia potrzebujemy szerokość i wysokość szyby.

Ten typ montażu wiąże się z ingerencją w ramę okna i jest to montaż inwazyjny. Żaluzja przykręcana jest wkrętami do listew przyszybowych. Jeżeli nie chcesz ingerencji w ramę i interesuje Ciebie montaż bezinwazyjny, możesz wybrać klasyczną formę żaluzji drewnianych 25mm. Posiadają one specjalne nieinwazyjne zaczepy.

Przy montażu w świetle szyby potrzebne będzie również prowadzenie boczne, przytrzymujące żaluzję przy ramie okna jak skrzydło jest w pozycji uchylonej. Ta osłona prowadzenie boczne ma w standardzie. Nie ma konieczności pamiętania o tym w momencie składania zamówień na żaluzje w kasecie.

Jeżeli obawiasz się, że nie przymocujesz żaluzji w prawidłowy sposób nasi Doradcy Modnie w Oknie zrobią to za Ciebie. Możesz skorzystać z profesjonalnego pomiaru i montażu żaluzji świadczonego przez naszych sprawdzonych fachowców, którzy znajdują się na terenie całego kraju.

Ile kosztują żaluzje drewniane w kasecie?


Na cenę żaluzji wpływ ma przede wszystkim jej rozmiar czyli szerokości i wysokość oraz rodzaj wybranego drewna. Mając gotowe wymiary orientacyjną cenę swoich żaluzji sprawdzisz w naszym kalkulatorze.

Dodatkowo wycenę możesz uzyskać od naszego Doradcy. On doprecyzuje niezbędne detale techniczne i przygotuje dla Ciebie ofertę. Z nim możesz umówić się również na pomiar i montaż.

W naszym kalkulatorze możesz również wycenić inne osłony okienne jak rolety w kasecie, rolety rzymskie, żaluzje aluminiowe, żaluzje bambusowe, moskitiery a nawet rolety zewnętrzne


Zainspiruj się