Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Fasadowa od wew
CO TO SĄ ŻALUZJE FASADOWE?

Żaluzje fasadowe czyli zewnętrzne osłony okien to nic innego jak żaluzje poziome listewkowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów przystosowane są do montażu na fasadach domów, biurowców czy hoteli. Świetnie się sprawdzą również w Twoim domu. Przeglądając dostępne w Internecie materiały możesz natknąć się na inną nazwę opisującą omawiany produkt czyli "żaluzje okienne zewnętrzne".

Stanowią doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych. Wysokiej jakości wykończenie zapewnia doskonały komfort użytkowania. Żaluzje fasadowe na wymiar ochronią Twój dom nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale w efektownym stylu ozdobią również elewację. Absolutnym hitem i nowością w naszej ofercie są żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX.
Fasadowa1
NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJA ŻALUZJI ZEWNĘTRZNYCH

Kolorystyka żaluzji fasadowych umożliwia idealne jej dopasowanie do fasady Twojego domu, lub stworzenia ciekawego kontrastu, który sprawi, że budynek będzie wyglądał jeszcze bardziej elegancko. Paleta barw dostępna jest w kolorach RAL, co umożliwi, dobranie koloru dokładnie takiego o jakim myślisz. Jeżeli odcienie, kolory to nie Twoja bajka zachęcamy Cię do kontaktu z jednym z naszych Doradców.
KONSTRUKCJA ŻALUZJI FASADOWYCH

Rynna górna żaluzji fasadowej wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm. Taśma aluminiowa z której wyprodukowane są lamele ma 0,4mm, dodatkowo powlekana jest specjalnymi powłokami lakierniczymi o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych. 

Rynna dolna oraz prowadnice są również wykonane z aluminium. Dodatkowo zostały zabezpieczone przed korozją warstwami lakieru naniesionymi metodą proszkową. Pozostałe elementy to detale wyprodukowane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Żaluzje zewnętrzne objęte są trzyletnią gwarancją.

Płynne sterowanie  zapewnia zróżnicowane ustawienie lamel , dzięki czemu wpuścisz do pomieszczenia określoną ilość promieni słonecznych.
Fasadowa iwaniczek
FUNKCJONALNOŚĆ I ZALETY

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych w przypadku żaluzji elewacyjnych możesz sterować kątem ustawienia lamel. To Ty decydujesz czy lub ile światła chcesz wpuścić do swojego domu.

Bardzo dużą zaletą żaluzji fasadowych jest ich wpływ na regulowanie temperatury w pomieszczeniu dzięki zatrzymaniu promieni słonecznych. Zatrzymanie promieni słonecznych odbywa się przed szybą, co sprawia, że w Twoim pomieszczeniu latem jest chłodniej, zimą zaś cieplej. Badania potwierdziły, że zastosowanie takiego rozwiązania powoduje zatrzymanie do 60% promieni słonecznych. Taki stan rzeczy pozwoli na istotne oszczędności dzięki ograniczeniu stosowania klimatyzacji.

Odpowiednio dobrane lamele zapewnią Tobie trwałość i niezawodność na wiele lat. W naszej ofercie mamy lamele w kształcie litery C, S, Z oraz F. Żaluzje fasadowe na wymiar świetnie wyglądać będą na fasadzie Twojego budynku.
STEROWANIE I RODZAJE ŻALUZJI FASADOWYCH

Sterowanie żaluzjami odbywać się może w najprostszym podziale na dwa sposoby: ręcznie oraz automatycznie. 

Konkretnie wyróżniamy:

Sterowanie standardowe. Mechanizm korbowy umożliwia podnoszenie żaluzji góra – dół oraz płynną regulację kąta nachylenia lameli. Przyjrzyj się sterowaniu ręcznemu, jeśli szukasz nieco tańszego rozwiązania.

Przy większych gabarytach niezbędne jest zastosowanie silników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki, swoją żaluzją możesz sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi. Napędy elektryczne z pewnością pozwalają na znacznie wygodniejsze użytkowanie żaluzjami zewnętrznymi.

W przypadku żaluzji fasadowych możesz zdecydować się na system automatyki pogodowej. Pozwoli on na sterowanie lamelami w przypadku wybranych warunków atmosferycznych.
Fasadowka typ c korba
Podtynkowasolidbox
ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE

Nowością w ofercie Anwis są żaluzje fasadowe podtynkowe w systemie SOLIDBOX. W tym rozwiązaniu kaseta oraz prowadnice zabudowane są pod elewacją budynku. Stwarza to zupełnie nowe możliwości w zewnętrznej aranżacji budynku, gdyż lamele w 100 procentach chowają się pod ociepleniem.

W przypadku żaluzji fasadowych podtynkowych możemy zdecydować się na dwa typy lameli – klasyczne lamele w kształcie litery „C” oraz w kształcie litery „Z”.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP C
Lamele w kształcie litery „C” są swoim wyglądem zbliżone do tradycyjnych wewnętrznych żaluzji aluminiowych. W tym przypadku lamel otwieranie oraz zamykanie żaluzji odbywa się w zakresie 180°.

Lamele C-80 zapewniają płynną kontrolę ilości wpadającego światła do wnętrza.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP Z
Lamele w kształcie litery „Z” obracają się o 90°. Szerokość lameli wynosi 90 mm. Ich dużą zaletą jest fakt, że posiadają jeszcze dodatkową uszczelkę wyciszającą. Jeśli zatem zamierzasz zdecydować się na ten typ lamel, to jest to doskonała opcja na pomieszczenia zlokalizowane przy ruchliwej ulicy. Dodatkowo warto wiedzieć, że to rozwiązanie zapewnia prawie całkowite zaciemnienie w odróżnieniu do lamel typu „C”.
MONTAŻ ŻALUZJI FASADOWYCH

Żaluzje fasadowe wyprodukowane pod wymiar danego okna można zamontować przed wykonaniem ocieplenia elewacji lub po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Konstrukcja osłon zewnętrznych pozwala na ich montaż niemalże do każdej fasady i każdego rodzaju budynku. Doradcy Modnie w Oknie ściśle stosują się do zaleceń dokumentacji technicznej producenta żaluzji fasadowych. Biorą pełną odpowiedzialność za profesjonalny montaż i dają gwarancję na wykonaną usługę.

Żaluzje fasadowe to nowoczesne osłony zewnętrzne. Jeszcze więcej zalet tej zewnętrznej osłony okiennej znajdziesz na naszym blogu
Fasadowka

Żaluzje zewnętrzne - pomiar i montaż

Twój doradca to:

Mikado?1529305692

Przędzalniana 31 budynek M2
15-688 Białystok