• Opis

  • Dane techniczne

  • Żaluzje fasadowe w systemie SOLIDBOX są nowością w naszej ofercie. Największą zaletą montażu podtynkowego jest fakt, że kaseta znajduje się pod ociepleniem budynku. 

    Jeśli zdecydujesz się na podniesienie swojej żaluzji, to lamele w całości chowają się pod elewacją budynku. Kaseta jest niewidoczna. Finalny efekt, szczególnie w połączeniu z nowoczesnymi budynkami, bez wątpienia robi duże wrażenie.

    Informacje dodatkowe

    • Super produkt
    • Ochrona przed utratą ciepła
    • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
    • Maksymalna szerokość 350 cm
    • Maksymalna wysokość 400 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Żaluzje zewnętrzne SOLIDBOX typ Z

 

Żaluzje fasadowe w każdym wydaniu wyglądają imponująco. System podtynkowy SOLIDBOX otwiera nowe możliwości pod względem aranżacji całego budynku. W świetle szyby widoczne są tylko lamele, które sterowane przez napęd elektryczny w efektownym stylu podciągane są do kasety umieszczonej pod elewacją.
 
Sterowanie żaluzjami za pomocą pilota, przełącznika lub aplikacji pozwala na swobodną regulację ułożenia lameli i tym samym na lepsze odbicie promieni słonecznych. Dzięki temu zapewniasz odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniach obniżając ją nawet o 10 stopni względem temperatury panującej na zewnątrz.


Budowa żaluzji SOLIDBOX

 

Najważniejsze składowe elementy żaluzji podtynkowej to: kaseta, prowadnice, pakiet żaluzji czyli lamele, listwa dolna oraz silnik.
 
Kaseta wykonana z aluminium występuje w trzech rozmiarach. Jej głębokość jest stała i wynosi 15 cm. Szerokość dopasowywana jest do szerokości Twojego otworu okiennego. Natomiast jej wysokość uzależniona jest od wymiaru wnęki i wynosi 22 cm, 27 cm i 32 cm. 
 
Przy wyborze grubości ocieplenia budynku należy pamiętać, że między kasetę żaluzji a ścianę umieszczane jest dodatkowe ocieplenie – pianka XPS. W naszej ofercie znajdziesz ją w rozmiarze 15 mm, 20 mm i 35 mm. 

Prowadnice żaluzji występują w dwóch rozmiarach 95 mm i 110 mm. Jeżeli potrzebujesz inny wymiar to uzyskach go stosując dystans o wymiarze 20 mm. To sprawia, że na etapie projektu oraz ostatecznego montażu zapewniona jest duża elastyczność.

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne - lamele Z-90

 

W przypadku żaluzji fasadowych dostępne są dwa typy lamel - C-80 lamele w kształcie litery C oraz Z-90 w kształcie litery Z. Czym przede wszystkim charakteryzuje się to drugie rozwiązanie?

Lamela „Z”  jest łamana i w przekroju przypomina spłaszczoną literkę Z skąd jej nazwa. Jej szerokość to dokładnie 93mm. Taśma aluminiowa do produkcji lamel jest pokryta wysokiej jakości lakierami co zwiększa ich odporność na działające warunki atmosferyczne jak: deszcz, śnieg, wiatr czy promienie słoneczne.
 
Zagięcia w lameli na kształt litery Z powodują, że jest ona sztywniejsza i tym samym bardziej odporna na ewentualne mechaniczne uszkodzenia. 
 
Kolorystyka lameli w standardzie Anwis to siedem najmodniejszych kolorów: srebrny, srebrny - szary, antracyt, biały, beż, antracyt strukturalny, bazaltowy szary oraz czarny. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zamówienia kolorów nietypowych według kolorów z  palety RAL. 
 
Obrót lameli Z- 90 możliwy jest w zakresie 90 stopni. Dodatkowo wykończona ona  jest uszczelką wyciszająca. Zwiększa to jeszcze bardziej komfort wewnątrz, jeśli zasłaniane pomieszczenie znajduje się przy ruchliwej ulicy. 
 
Wybierając żaluzje fasadowe nie uzyskasz pełnego zaciemnienia jak w przypadku rolet zewnętrznych. Decydując się jednak na lamelę w kształcie Z osiągniesz lepsze zaciemnienie pomieszczenia niż w przypadku lameli C. 
 
Dodatkowym atutem żaluzji fasadowych Z90 jest użyta drabinka typu Hago FIX. Specjalna spinka w lameli pozwala na idealne ułożenie drabinki po złożeniu pakietu. Tworzą się symetryczne estetycznie wyglądające motylki. 

Mechanizm sterujący w żaluzjach SOLIDBOX

 

W przypadku osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych z silnikiem elektrycznym masz możliwość sterowania żaluzją lub roletą za pomocą pilota, przełącznika montowanego na ścianie lub przy użyciu aplikacji. Sterowanie elektryczne wiąże się z doprowadzeniem prądu do wnęk okiennych budynku. Napędy elektryczne dostępne w ofercie Anwis to silniki marki Somfy i Elero.
 
Idąc z duchem czasu bardzo popularną formą obsługi żaluzji jest jej obsługa za pomocą smartfona. Możliwość sterowania urządzeniami w technologii IO jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych centralek: Centero firmy Elero lub Tahoma Premium bądź Connexoon firmy Somfy. Poprzez internet za pośrednictwem komputera, tabletu lub telefonu sterujesz swoją żaluzją.
 
Decydując się na montaż żaluzji fasadowych warto zaopatrzyć się w czujnik – automatykę pogodową. Może to być sam czujnik wiatru bądź dla bardziej wymagających klientów słoneczno – wiatrowy. Czujnik wiatrowy pozwoli ochronić Twoją żaluzję przed zniszczeniem przez zbyt silnie wiejący wiatr. Podnosi on żaluzję i chowa się ona w kasecie.


Żaluzje zewnętrzne podtynkowe - cena, pomiar i montaż

 

W przypadku montażu podtynkowego bardzo ważne jest podanie odpowiednich wymiarów. Często podajemy wymiar samych otworów okiennych. Natomiast przy tym typie montażu do wymiaru wnęki należy dodać wymiar kasety oraz prowadnic. Ma to finalnie wpływ na cenę produktu, ponieważ zwiększy się jego rozmiar.
 
Wpisując w naszym kalkulatorze szerokość i wysokość możesz zapoznać się z orientacyjną ceną wybranych żaluzji fasadowych. Jest to szacunkowa wycena, do której należy doliczyć koszty montażu. Montaż w większości ustalany jest indywidualnie przez naszych Doradców

Żaluzje fasadowe są typem produktu, w którym szczególnie ważna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie. Dlatego warto już na etapie budowy skonsultować się z jednym z naszych Doradców. Precyzyjny pomiar, a następnie montaż mają tutaj kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu.


Zainspiruj się