• Opis

 • Dane techniczne

 • Absolutna nowość w naszej ofercie. Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które umożliwia swobodne zabudowanie kasety pod ociepleniem budynku. 

  Jaka jest największa zaleta tego systemu? Przede wszystkim daje on zupełnie nowe możliwości w aranżacji domu na zewnątrz. Ruchome lamele żaluzji fasadowych w 100 procentach chowają się pod elewacją budynku. 

  Informacje dodatkowe

  • Maksymalna szerokość 400 cm
  • Maksymalna wysokość 350 cm
  • Super produkt
  • Ochrona przed utratą ciepła
  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Żaluzje zewnętrzne podtynkowe SOLIDBOX

 

Żaluzje fasadowe SOLIDBOX są nowością w naszej ofercie. Otwierają one nowe możliwości i pozwalają na jeszcze bardziej estetyczne wykończenie każdego budynku. Konstrukcja pozwala na swobodne zabudowanie skrzynki pod warstwą ocieplenia budynku – na przykład styropianem. 

W momencie całkowitego podniesienia żaluzji lamele znajdują się w skrzynce, która jest niewidoczna i znajduje się pod elewacją. Finalnie wygląda to tak jakby żaluzja wyjeżdżała i wjeżdżała w ścianę.


Co wyróżnia lamelę C80?

 

Lamela występuje w szerokości 80 mm i jest w kształcie litery C z zawiniętymi brzegami zapewniającymi dodatkową wytrzymałość. To zawinięcie brzegów zapewnia im większą sztywność i tym samym lamela jest bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowym atutem jest możliwość obrotu lamel o 180 stopni. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli daje możliwość swobodnej regulacji natężenia światła w zależności od indywidulnych oczekiwań poprawiając tym samym komfort użytkowania pomieszczenia. 

Standardowo lamele w pozycji otwartej można ustawić do kąta 90 stopni. W przypadku lameli C 80 za dodatkową opłatą możemy zwiększyć ich obrót do 180 stopni. Wygląda to tak jakbyś obrócił lamelę do góry nogami. Co nam to daje? 
Jeszcze lepszą swobodną regulację natężenia światła pomieszczeniu.

Kolorystyka lameli C80

 

Spośród wszystkich lameli żaluzji fasadowych ten kształt jest najczęściej wybierany przez naszych klientów. Duże znaczenie przy wyborze ma tu dostępna kolorystyka. 

Dokładnie lamela to taśma aluminiowa o grubości 0,4 mm pokryta specjalnymi lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych.

To 20 najpopularniejszych i najmodniejszych kolorów od szarości, przez beże, brązy, biele do kolorów jaskrawych jak czerwienie, żółcie, zielenie. Dodatkowo jak w przypadku innych lamel możliwe jest ich pomalowanie na dowolny kolor z palety RAL. Cena oraz termin realizacji ustalane są w tym wypadku indywidualne. 

Szeroka paleta barw pozwoli dopasować żaluzję do stolarki Twoich okien i drzwi, dachówki, wykończenia elewacji, balkonów. Jest to jedyny kształt lameli, który może być w kolorach drewnopodobnych jak złoty dąb czy orzech.


Sterowanie żaluzją fasadową podtynkową SOLIDBOX

 

Obsługa czyli podnoszenie, opuszczanie i obrót lamel w systemie żaluzji podtynkowej Solidbox jest możliwa tylko przez napęd elektryczny. W ofercie Anwis znajdziesz silniki dwóch renomowanych firm Elero i Somfy.

Maksymalna szerokość na jaką możemy wykonać żaluzję w montażu podtynkowym to 400 cm przy wysokości 350 cm. W zależności od wielkości osłony wybiera się silnik o odpowiedniej mocy. 

Samo sterowanie żaluzjami może odbywać się za pomocą pilota, przełącznika montowanego na ścianie oraz odpowiedniej aplikacji. Jeżeli posiadasz tzw. inteligentny dom możesz swoje żaluzje podłączyć pod centralny panel sterowania i z jednego miejsca zarządzać wszystkimi urządzeniami. 

Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania odpowiednich scenariuszy, które w danej porze będą ustawiać żaluzję na preferowanej przez Ciebie wysokości, bądź ją opuszczać o danej godzinie lub zmieniać kąt położenia lamel. Takie rozwiązanie daje Tobie jeszcze większą możliwość swobodnego regulowania ilością wpadającego do pomieszczenia światła.

Ważnym dodatkiem jak już się zdecydujesz na żaluzje fasadowe jest czujnik wiatru bądź dla bardziej wymagających klientów czujnik wiatrowo – słoneczny. Ma on ogromne znaczenie szczególnie, gdy mieszkasz w rejonach narażonych na silne podmuchy wiatru.

Instalacja czujnika pozwoli zabezpieczyć Twoją żaluzję przed mechanicznym uszkodzeniem. Przy zbyt silnym wietrze żaluzja sama podniesie się i schowa w kasetę. Czujnik słoneczny pozwala na swobodną samodzielną regulację ustawienia lameli, gdy słońce staje się intensywniejsze. Wszystko ustawiasz zgodnie ze swoimi preferencjami. 

Pomiar i montaż żaluzji zewnętrznych podtynkowych

 

Żaluzje fasadowe C80 Solidbox to produkt na tyle elastyczny, że istnieje możliwość dopasowania go do każdego rodzaju ocieplenia.

Jest to możliwe dzięki wąskiej kasecie o stałej głębokości 150 mm oraz  prowadnicom dostępnych w dwóch rozmiarach 95 mm i 105 mm . Dodatkowo stosując dystans prowadnicy możesz jeszcze zwiększyć jej rozmiar o 20 mm.

Gdy już zdecydujesz się na żaluzje fasadowe podtynkowe Solidbox, powinieneś pamiętać o ich wcześniejszym zamówieniu, tak aby ich montaż był możliwy przed położeniem ocieplenia.

Do wyceny wystarczy podać szerokość i wysokość wnęki okiennej. Nasz Doradca doprecyzuje z Tobą detale techniczne niezbędne do wyceny i przygotuje ofertę.

Orientacyjny kosztorys możesz uzyskać wpisując wymiar w naszym kalkulatorze. Jeżeli będzie to wymiar wnęki to do niego należy doliczyć jeszcze kasetę, aby cena była jak najbardziej precyzyjna. W ofercie Anwis mamy kasety dostępne w trzech rozmiarach w zależności od Twojej wysokości.

Montaż żaluzji fasadowych wymaga ogromnej precyzji oraz doświadczenia. Dlatego już na etapie budowy warto skonsultować się z jednym z naszych Doradców, który pomoże w doborze optymalnego rozwiązania.


Zainspiruj się