• Opis

 • Dane techniczne

 • Żaluzje fasadowe to zewnętrzne żaluzje listewkowe, zbudowane z lameli w kształcie litery „C”. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, doskonałe parametry izolacyjne i niepowtarzalny design wzbogacający wygląd fasady budynku. W przeciwieństwie do innych osłon zewnętrznych możliwa jest regulacja kąta nachylenia listewek, pozwalająca na kontrolowanie ilości wpadającego światłą słonecznego.

  Żaluzja fasadowa to dobra wizytówka domu, podnosi prestiż i podkreśla lub całkowicie zmienia wygląd budynku nadając mu ciekawy i nowoczesny charakter.

  Żaluzje fasadowe na wymiar świetnie sprawdzą się między innymi na dużych przeszkleniach. Jeśli szukasz rozwiązania, które odmieni elewację Twojego budynku, to powinieneś zainteresować się właśnie żaluzjami zewnętrznymi. Możliwe w tym wypadku jest sterowanie ręczne.

  Informacje dodatkowe

  • Super produkt
  • Ochrona przed utratą ciepła
  • Ochrona bezpieczeństwa
  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
  • Maksymalna szerokość 350 cm
  • Maksymalna wysokość 500 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Żaluzje zewnętrzne natynkowe ANWIS - sterowanie ręczne

 

Manualne sterowanie żaluzjami odbywa się za pomocą mechanizmu korbowego. Składa się on z przekładni, korby oraz przepustu. Korba wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego, aluminium i stali. Standardowa długość korby to 2/3 wysokości żaluzji. Znajduje się ona wewnątrz pomieszczenia.

 
Zmiana kąta nachylenia lamel polega na „złamaniu” – zgięciu pokrętła i delikatnym przekręceniu, aż osiągniemy zamierzone pochylenie listewek. Płynne sterowanie lamelami pozwoli Ci precyzyjnie regulować dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. 

 

Do podniesienia żaluzji fasadowej również łamiesz – zginasz drążek i obracasz elementem jak przy zwykłej korbce. 

 

Przy mechanizmie korbowym montaż wymaga wprawy, wiedzy i doświadczenia. Korba znajduje się wewnątrz pomieszczenia a żaluzja montowana jest na zewnątrz. Konieczne jest wywiercenie otworu w murze łączącego korbę z żaluzją. Ważne jest, aby montaż wykonany był przez sprawdzonego Doradcę.

 

Sterowanie za pomocą mechanizmu korbowego występuje tylko w przypadku montażu natynkowego, elewacyjnego lub samonośnego. Nie mają go żaluzje podtynkowe.

Przy montażu pod ociepleniem czyli do zabudowy podtynkowej sterowanie żaluzją będzie możliwe za pomocą napędu elektrycznego obsługiwanego przełącznikiem, pilotem bądź za pomocą aplikacji.

Rodzaje lamel żaluzji natynkowych

 

Lamele żaluzji fasadowych wyprodukowane są z taśmy aluminiowej i powlekane specjalistycznymi powłokami lakierniczymi, które zapewniają odporność na warunki atmosferyczne i oddziaływania mechaniczne podczas pracy. 
 

Lamele powstają z odpowiedniego ukształtowania taśmy aluminiowej i mogą mieć różne kształty. Dobierane są zazwyczaj po konsultacji z Doradcą w zależności od preferencji klienta:

Lamele typ ‘C’ – szerokość lameli 65 mm, 80 mm – z podwiniętymi krawędziami, co nadaje większość sztywność żaluzji, ale jednocześnie zwiększa pakiet przy zwinięciu produktu

Lamele typ ‘F’ – szerokość lameli 80mm – bez podwiniętych krawędzi, to najbardziej elegancka forma żaluzji fasadowych, zalecana jest jednak do szerokości 300 cm

Lamele typ ‘Z’ – szerokość lameli 90 mm – lamele o kształcie litery ‘Z’ gwarantuje największe domknięcie, a co za tym idzie najlepsze zaciemnienie

Lamele typ ‘S’ – szerokość lameli 70 mm – lamele o kształcie zbliżonym do litery ‘S’ – gwarantują idealne domknięcie oraz nowoczesny design 


Jak widzisz zatem wybór jest dosyć bogaty. Dlatego już na etapie wstępnego doradztwa warto skorzystać ze specjalistycznej wiedzy Doradców Modnie w Oknie, którzy znajdują się na terenie całego kraju.

Paleta kolorów żaluzji fasadowych

 

Decydując się na ręczny napęd do wyboru masz żaluzje poziome zewnętrzne w lameli C80, Z90, S70, C65, F80. Najczęściej wybierane kształty lamel to C80 oraz Z90.

 

Kolorystyka żaluzji uzależniona jest od wybranego fasonu. Najwięcej kolorów dostępnych jest w lameli w kształcie literki C o szerokości 80 mm. Znajdziesz tu 22 kolory od najmodniejszych odcieni szarości po kolory niestandardowe jak żółty czy czerwony. 

 

Gdybyś nie znalazł odpowiedniego dla siebie koloru na specjalne zamówienie zrobimy wybrany przez Ciebie kolor z palety RAL. 

 

W przypadku żaluzji fasadowych C80, C65 jak i  F80 możliwe jest sterowanie manualne zarówno w prowadzeniu linkowym jak i w prowadnicach. Przy kształcie lamel Z i S tylko w montażu z prowadnicami.

 

Wybierając lamele w kształcie litery C80 lub płaskie F80 możliwy jest ich obrót w zakresie 180 stopni. Co Ci daje takie rozwiązanie? Możesz obrócić lamelę do góry nogami i jeszcze lepiej regulować ilość wpadającego światła do pomieszczenia.

 

Jeżeli zależy Ci na mocniejszym zaciemnieniu to lamela w kształcie literki Z90 lub S70 będzie lamelą dla Ciebie. Ten kształt lameli pozwala na lepsze jej zamkniecie i powstaje prawie płaski pancerz jak w przypadku rolet zewnętrznych. 

Dodatkowo lamela Z90 i S70 wykończona jest uszczelką co pozwala na lepsze jej domknięcie i zaciemnienie wnętrza. Należy jednak pamiętać, że tylko rolety zewnętrzne zaciemniają pomieszczenie całkowicie - w 100%. 

Specjalistyczny pomiar i montaż

 

Przy manualnym typie sterownia montaż żaluzji odbywa się w systemie natynkowym. Możesz żaluzję zamontować we wnęce okiennej lub poza wnęką na elewacji budynku. Żaluzja może być prowadzona linkowo lub w prowadnicach.

 
System linkowy to linka z prawej i lewej strony, która przechodzi przez lamele i służy do ich prowadzenia. Jest rzadziej wybierany przez naszych klientów. To tańsza opcja, ale głośniejsza w użytkowaniu. 

 
System linkowy sprawdzi się w miejscach, gdzie nie można zamontować prowadnic. Często jest wybierany przy oknach narożnych z łączonymi szybami. Możesz ten system połączyć przy takim oknie z prowadnicami. Z jednej strony masz prowadnice a z drugiej linki. 

 
Montaż w prowadnicach polega na ich przykręceniu za pomocą uchwytów do elewacji lub ościeżnicy okna. W prowadnicach umieszczone są aluminiowe lub plastikowe prowadniki połączone z lamelami. One prowadzą lamele . Prowadnice mogą być pojedyncze lub podwójne, gdy chcemy stworzyć komplet.

 
Przy montażu żaluzji fasadowych należy pamiętać, że są to osłony wrażliwe na niesprzyjające warunki atmosferyczne jak wiatr. Warto zaopatrzyć się w czujnik wiatrowy bądź linkę przeciwwietrzną. Zapobiegnie to uszkodzeniu lamel. 

 
W zależności od wybranego rodzaju montażu należy pobrać odpowiednie wymiary. Bardzo ważne jest, aby pomiar zarówno jak i montaż wykonany był przez sprawdzonych fachowców. Nasi Doradcy to autoryzowane firmy z wieloletnim doświadczeniem monterskim. Poprawny montaż pozwoli Ci na wieloletnie użytkowanie osłony. 

Żaluzje zewnętrzne z korbą - cena

 

W naszym kalkulatorze możesz szybko sprawdzić orientacyjną cenę żaluzji fasadowej w lameli C80 z prowadnicami. Dokładna wycenę wybranej żaluzji zewnętrznej możesz otrzymać od naszego sprawdzonego Doradcy. Doradca doprecyzuje z Tobą niezbędne detale techniczne i przygotuje dla Ciebie ofertę. 


Zainspiruj się