Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne firmy Anwis są nowoczesnym rodzajem osłon przeciwsłonecznych. Stanowią doskonałą alternatywę dla nieco bardziej klasycznego rozwiązania, jakim są rolety zewnętrzne. Żaluzje fasadowe pełnią nie tylko funkcję osłony przeciwsłonecznej, ale także dekoracyjną. Ruchome lamele pozwalają na płynne i swobodne regulowanie ilością światła w pomieszczeniu. Kolorystka lamel żaluzji zewnętrznych jest zróżnicowana i zgodna z najnowszymi trendami we współczesnym budownictwie. Wszystko co powinieneć wiedzieć o żaluzjach fasadowych przedstawiamy w tekście na naszym blogu.

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

CO TO SĄ ŻALUZJE FASADOWE?

Żaluzje fasadowe czyli zewnętrzne osłony okien to nic innego jak żaluzje poziome zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów przystosowane są do montażu na fasadach domów, biurowców czy hoteli. Świetnie się sprawdzą również w Twoim domu. Znakomicie sprawdzą się też na szklanych fasadach.

Przeglądając dostępne w Internecie materiały możesz natknąć się na inną nazwę opisującą omawiany produkt czyli "żaluzje okienne zewnętrzne".

Stanowią doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych. Wysokiej jakości wykończenie zapewnia doskonały komfort użytkowania. Żaluzje fasadowe na wymiar ochronią Twój dom nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale w efektownym stylu ozdobią również elewację. Absolutnym hitem i nowością w naszej ofercie są żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX.

NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJA ŻALUZJI ZEWNĘTRZNYCH

Kolorystyka żaluzji fasadowych umożliwia idealne jej dopasowanie do fasady Twojego domu, lub stworzenia ciekawego kontrastu, który sprawi, że budynek będzie wyglądał jeszcze bardziej elegancko. Paleta barw dostępna jest w kolorach RAL, co umożliwi, dobranie koloru dokładnie takiego o jakim myślisz. Jeżeli odcienie, kolory to nie Twoja bajka zachęcamy Cię do kontaktu z jednym z naszych Doradców.
KONSTRUKCJA ŻALUZJI FASADOWYCH

Głównymi elementami składowymi żaluzji fasadowych jest: kaseta, pakiet czyli lamele, prowadnice i listwa dolna. W zależności od wybranego systemu montażu elementy będą różniły się budową i wymiarami.

Rynna górna żaluzji fasadowej wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm. Taśma aluminiowa z której wyprodukowane są lamele ma grubość 0,4mm. Dodatkowo powlekana jest specjalnymi powłokami lakierniczymi o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych.

Rynna dolna oraz prowadnice są również wykonane z aluminium. Zostały one zabezpieczone przed korozją warstwami lakieru naniesionymi metodą proszkową. Pozostałe elementy to detale wyprodukowane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Żaluzje zewnętrzne fasadowe objęte są trzyletnią gwarancją.

Płynne sterowanie zapewnia zróżnicowane ustawienie lamel, dzięki czemu wpuścisz do pomieszczenia określoną ilość promieni słonecznych, regulując dostęp światła.

ŻALUZJE OKIENNE ZEWNĘTRZNE - FUNKCJONALNOŚĆ I ZALETY

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych w przypadku żaluzji elewacyjnych możesz sterować kątem ustawienia lamel. To Ty decydujesz, czy lub ile światła chcesz wpuścić do swojego domu. Dodatkowo zachowana jest swobodna cyrkulacja powietrza.
Bardzo dużą zaletą żaluzji fasadowych jest ich wpływ na regulowanie temperatury w pomieszczeniu dzięki zatrzymaniu promieni słonecznych. Zatrzymanie promieni słonecznych odbywa się przed szybą, co sprawia, że w Twoim pomieszczeniu latem jest chłodniej, zimą zaś cieplej.

Badania potwierdziły, że zastosowanie takiego rozwiązania powoduje zatrzymanie do 60% promieni słonecznych. Taki stan rzeczy pozwoli na istotne oszczędności dzięki ograniczeniu stosowania klimatyzacji.

Zastosowanie osłon zewnętrznych pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 10 stopni względem temperatury panującej na zewnątrz. W upalny dzień przy zewnętrznej temperaturze 35 stopni wewnątrz uzyskasz temperaturę do 10 stopni niższą.

Odpowiednio dobrane lamele zapewnią Tobie trwałość i niezawodność na wiele lat. W naszej ofercie mamy lamele w kształcie litery C, S, Z oraz F. Żaluzje fasadowe na wymiar świetnie wyglądać będą na fasadzie Twojego budynku.

STEROWANIE I RODZAJE ŻALUZJI FASADOWYCH

Sterowanie żaluzjami odbywać się może w najprostszym podziale na dwa sposoby: ręcznie oraz automatycznie. 
Konkretnie wyróżniamy:

Sterowanie standardowe. Mechanizm korbowy umożliwia podnoszenie żaluzji góra – dół oraz płynną regulację kąta nachylenia lameli. Przyjrzyj się sterowaniu ręcznemu, jeśli szukasz nieco tańszego rozwiązania.

Sterowanie ręczne za pomocą korby najczęściej nasi klienci wybierają w miejscach, gdzie nie można doprowadzić prądu. Obsługa automatyczna jest zdecydowanie wygodniejsza i łatwiejsza. Żaluzje zewnętrzne elektryczne to absolutna ekstraklasa. Możesz tak zaprogramować system, że jednym przyciskiem na przykład na pilocie podniesiesz wszystkie żaluzje w pomieszczeniu. Jest bardzo przydatne jak zerwie się silny wiatr a nasze żaluzje są opuszczone.

Przy większych gabarytach niezbędne jest zastosowanie silników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki, swoją żaluzją możesz sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi. Napędy elektryczne z pewnością pozwalają na znacznie wygodniejsze użytkowanie żaluzjami zewnętrznymi.

Żaluzje zewnętrzne automatyczne - możesz zdecydować się na system automatyki pogodowej. Pozwoli on na sterowanie lamelami w przypadku wybranych warunków atmosferycznych.

Czujniki wiatru są niezbędne, jak mieszkasz w rejonach narażonych na silne podmuchy wiatru. Montaż takiego czujnika uchroni Twoją żaluzje przed mechanicznym uszkodzeniem i przy zbyt silnym wietrze podniesie ją do góry i schowa w kasecie.

Natomiast czujniki wiatrowo – słoneczne oprócz reakcji na wiatr będą też reagowały na intensywność promieni słonecznych. W zależności od Twoich preferencji przy mocnym słońcu będą one automatycznie opuszczać osłonę okienną bądź zmieniać kąt nachylania lamel. Zabezpieczą w ten sposób wnętrze przed przegrzaniem..
ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE

Nowością w ofercie Anwis są żaluzje fasadowe podtynkowe w systemie SOLIDBOX. W tym rozwiązaniu kaseta oraz prowadnice zabudowane są pod elewacją budynku. Stwarza to zupełnie nowe możliwości w zewnętrznej aranżacji budynku.

W końcowym efekcie wygląda to tak jakby żaluzja chowała się i wyjeżdżała ze ściany. Dodatkowo nie widać skrzynki z lamelami, która w zależności od wysokości Twojej żaluzji może być nawet w rozmiarze 32 cm a to już sporo.

Cała obudowa w 100 procentach jest zabudowana.

W przypadku żaluzji fasadowych podtynkowych możemy zdecydować się na dwa typy lameli – klasyczne lamele w kształcie litery „C” oraz w kształcie litery „Z”.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP C
Lamele w kształcie litery „C” są swoim wyglądem zbliżone do tradycyjnych wewnętrznych żaluzji aluminiowych. Ich szerokość to dokładnie 80 mm. Kształtem przypominają literkę C z zawiniętymi brzegami. Standardowo lamelę w pozycji otwartej możesz ustawić maksymalnie do kąta 90 stopni.

Ten typ lameli ma dodatkową funkcję i możesz ją odwrócić o 180 stopni.

Ta funkcja zapewnia jeszcze lepszą płynną kontrolę ilości wpadającego światła do wnętrza.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP Z
Lamele w kształcie litery „Z” obracają się o 90°. Szerokość lameli wynosi 93 mm. Ich dużą zaletą jest fakt, że posiadają jeszcze dodatkową uszczelkę wyciszającą.

Jeśli zatem zamierzasz zdecydować się na ten typ lamel, to jest to doskonała opcja na pomieszczenia zlokalizowane przy ruchliwej ulicy. Dodatkowo warto wiedzieć, że to rozwiązanie zapewnia prawie całkowite zaciemnienie w odróżnieniu do lamel typu „C”.

MONTAŻ ŻALUZJI FASADOWYCH


Żaluzje fasadowe wyprodukowane pod wymiar danego okna można zamontować przed wykonaniem ocieplenia elewacji lub po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Konstrukcja osłon zewnętrznych pozwala na ich montaż niemalże do każdej fasady i każdego rodzaju budynku. Doradcy Modnie w Oknie ściśle stosują się do zaleceń dokumentacji technicznej producenta żaluzji fasadowych. Biorą pełną odpowiedzialność za profesjonalny montaż i dają gwarancję na wykonaną usługę.

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE CENA

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne na okna są prestiżową osłoną, która stanie się prawdziwą ozdobą elewacji Twojego budynku. Ceny żaluzji fasadowych są uzależnione od kilku rzeczy - chociażby rodzaju sterowania oraz lameli, czy też typu montażu. Ile kosztują żaluzje zewnętrzne? Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli przygotować precyzyjną wycenę.

GDZIE KUPIĆ ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE NA WYMIAR?

Znajdź Doradcę

Żaluzje zewnętrzne - pomiar i montaż

Twój doradca to:

Bogumiła 54
62-600 Koło