Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Zalauzje fasadowe w kuchni
CO TO SĄ ŻALUZJE FASADOWE?

Żaluzje fasadowe czyli zewnętrzne osłony okien to nic innego jak żaluzje poziome listewkowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów przystosowane są do montażu na fasadach domów, biurowców czy hoteli. Świetnie się sprawdzą również w Twoim domu. Znakomicie sprawdzą się też na szklanych fasadach.

Przeglądając dostępne w Internecie materiały możesz natknąć się na inną nazwę opisującą omawiany produkt czyli "żaluzje okienne zewnętrzne".

Stanowią doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych. Wysokiej jakości wykończenie zapewnia doskonały komfort użytkowania. Żaluzje fasadowe na wymiar ochronią Twój dom nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale w efektownym stylu ozdobią również elewację. Absolutnym hitem i nowością w naszej ofercie są żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX.

NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJA ŻALUZJI ZEWNĘTRZNYCH

Kolorystyka żaluzji fasadowych umożliwia idealne jej dopasowanie do fasady Twojego domu, lub stworzenia ciekawego kontrastu, który sprawi, że budynek będzie wyglądał jeszcze bardziej elegancko. Paleta barw dostępna jest w kolorach RAL, co umożliwi, dobranie koloru dokładnie takiego o jakim myślisz. Jeżeli odcienie, kolory to nie Twoja bajka zachęcamy Cię do kontaktu z jednym z naszych Doradców.
KONSTRUKCJA ŻALUZJI FASADOWYCH

Głównymi elementami składowymi żaluzji fasadowych jest: kaseta, pakiet czyli lamele, prowadnice i listwa dolna. W zależności od wybranego systemu montażu elementy będą różniły się budową i wymiarami.

Rynna górna żaluzji fasadowej wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm. Taśma aluminiowa z której wyprodukowane są lamele ma grubość 0,4mm. Dodatkowo powlekana jest specjalnymi powłokami lakierniczymi o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych. 

Rynna dolna oraz prowadnice są również wykonane z aluminium. Zostały one zabezpieczone przed korozją warstwami lakieru naniesionymi metodą proszkową. Pozostałe elementy to detale wyprodukowane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Żaluzje zewnętrzne objęte są trzyletnią gwarancją.

Płynne sterowanie zapewnia zróżnicowane ustawienie lamel, dzięki czemu wpuścisz do pomieszczenia określoną ilość promieni słonecznych, regulując dostęp światła.

FUNKCJONALNOŚĆ I ZALETY

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych w przypadku żaluzji elewacyjnych możesz sterować kątem ustawienia lamel. To Ty decydujesz, czy lub ile światła chcesz wpuścić do swojego domu. Dodatkowo zachowana jest swobodna cyrkulacja powietrza.
Zaluzje fasadowe antracytowe
Zaluzje fasadowe biala elewacja
Bardzo dużą zaletą żaluzji fasadowych jest ich wpływ na regulowanie temperatury w pomieszczeniu dzięki zatrzymaniu promieni słonecznych. Zatrzymanie promieni słonecznych odbywa się przed szybą, co sprawia, że w Twoim pomieszczeniu latem jest chłodniej, zimą zaś cieplej.

Badania potwierdziły, że zastosowanie takiego rozwiązania powoduje zatrzymanie do 60% promieni słonecznych. Taki stan rzeczy pozwoli na istotne oszczędności dzięki ograniczeniu stosowania klimatyzacji.

Zastosowanie osłon zewnętrznych pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 10 stopni względem temperatury panującej na zewnątrz. W upalny dzień przy zewnętrznej temperaturze 35 stopni wewnątrz uzyskach temperaturę do 10 stopni niższą.

Odpowiednio dobrane lamele zapewnią Tobie trwałość i niezawodność na wiele lat. W naszej ofercie mamy lamele w kształcie litery C, S, Z oraz F. Żaluzje fasadowe na wymiar świetnie wyglądać będą na fasadzie Twojego budynku.

STEROWANIE I RODZAJE ŻALUZJI FASADOWYCH

Sterowanie żaluzjami odbywać się może w najprostszym podziale na dwa sposoby: ręcznie oraz automatycznie. 
Konkretnie wyróżniamy:

Sterowanie standardowe. Mechanizm korbowy umożliwia podnoszenie żaluzji góra – dół oraz płynną regulację kąta nachylenia lameli. Przyjrzyj się sterowaniu ręcznemu, jeśli szukasz nieco tańszego rozwiązania.

Sterowanie ręczne za pomocą korby najczęściej nasi klienci wybierają w miejscach, gdzie nie można doprowadzić prądu. Obsługa automatyczna jest zdecydowanie wygodniejsza i łatwiejsza. Możesz tak zaprogramować system, że jednym przyciskiem na przykład na pilocie podniesiesz wszystkie żaluzje w pomieszczeniu. Jest bardzo przydatne jak zerwie się silny wiatr a nasze żaluzje są opuszczone.

Przy większych gabarytach niezbędne jest zastosowanie silników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki, swoją żaluzją możesz sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi. Napędy elektryczne z pewnością pozwalają na znacznie wygodniejsze użytkowanie żaluzjami zewnętrznymi.

W przypadku żaluzji fasadowych możesz zdecydować się na system automatyki pogodowej. Pozwoli on na sterowanie lamelami w przypadku wybranych warunków atmosferycznych.

Czujniki wiatru są niezbędne, jak mieszkasz w rejonach narażonych na silne podmuchy wiatru. Montaż takiego czujnika uchroni Twoją żaluzje przed mechanicznym uszkodzeniem i przy zbyt silnym wietrze podniesie ją do góry i schowa w kasecie.

Natomiast czujniki wiatrowo – słoneczne oprócz reakcji na wiatr będą też reagowały na intensywność promieni słonecznych. W zależności od Twoich preferencji przy mocnym słońcu będą one automatycznie opuszczać osłonę okienną bądź zmieniać kąt nachylania lamel. Zabezpieczą w ten sposób wnętrze przed przegrzaniem. 
Zaluzje fasadowe duze przeszklenia
Zaluzje fasadowe na duzych oknach
ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE

Nowością w ofercie Anwis są żaluzje fasadowe podtynkowe w systemie SOLIDBOX. W tym rozwiązaniu kaseta oraz prowadnice zabudowane są pod elewacją budynku. Stwarza to zupełnie nowe możliwości w zewnętrznej aranżacji budynku.

W końcowym efekcie wygląda to tak jakby żaluzja chowała się i wyjeżdżała ze ściany. Dodatkowo nie widać skrzynki z lamelami, która w zależności od wysokości Twojej żaluzji może być nawet w rozmiarze 32 cm a to już sporo.
Cała obudowa w 100 procentach jest zabudowana.

W przypadku żaluzji fasadowych podtynkowych możemy zdecydować się na dwa typy lameli – klasyczne lamele w kształcie litery „C” oraz w kształcie litery „Z”.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP C
Lamele w kształcie litery „C” są swoim wyglądem zbliżone do tradycyjnych wewnętrznych żaluzji aluminiowych. Ich szerokość to dokładnie 80 mm. Kształtem przypominają literkę C z zawiniętymi brzegami. Standardowo lamelę w pozycji otwartej możesz ustawić maksymalnie do kąta 90 stopni.

Ten typ lameli ma dodatkową funkcję i możesz ją odwrócić o 180 stopni.
Ta funkcja zapewnia jeszcze lepszą płynną kontrolę ilości wpadającego światła do wnętrza.

ŻALUZJE FASADOWE PODTYNKOWE SOLIDBOX TYP Z
Lamele w kształcie litery „Z” obracają się o 90°. Szerokość lameli wynosi 93 mm. Ich dużą zaletą jest fakt, że posiadają jeszcze dodatkową uszczelkę wyciszającą.

Jeśli zatem zamierzasz zdecydować się na ten typ lamel, to jest to doskonała opcja na pomieszczenia zlokalizowane przy ruchliwej ulicy. Dodatkowo warto wiedzieć, że to rozwiązanie zapewnia prawie całkowite zaciemnienie w odróżnieniu do lamel typu „C”.
MONTAŻ ŻALUZJI FASADOWYCH

Żaluzje fasadowe wyprodukowane pod wymiar danego okna można zamontować przed wykonaniem ocieplenia elewacji lub po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Konstrukcja osłon zewnętrznych pozwala na ich montaż niemalże do każdej fasady i każdego rodzaju budynku. Doradcy Modnie w Oknie ściśle stosują się do zaleceń dokumentacji technicznej producenta żaluzji fasadowych. Biorą pełną odpowiedzialność za profesjonalny montaż i dają gwarancję na wykonaną usługę.

Żaluzje fasadowe to nowoczesne osłony zewnętrzne. Jeszcze więcej zalet tej zewnętrznej osłony okiennej znajdziesz na naszym blogu
Zaluzje fasadowe w domu
GDZIE KUPIĆ ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE NA WYMIAR?

Oryginalne produkty Anwis dostępne u Doradców:

Mikado Białystok
Artroll Bielsko-Biała
Kontur Biłgoraj
Arta Bydgoszcz
Aga Bytom
Małek Bytów
Artex Chełm
Dekorbud Cieszyn
Omega Częstochowa
SDO Częstochowa
Rollhouse Elbląg
Łukasz Ełk
Pol-blinds Gdynia
Granat Głogów
Velab Gorzów Wielkopolski
Raf-Kon Iława
Magnum Color Jelenia Góra
Jaga Katowice
Alutor Kielce
Marag Koło
MK Studio Konstancin-Jeziorna
Agatom Koszalin
Magnum Color Kowary
Majka Kutno
Tomasz Wojtuś Krapkowice
Bramsteel Kraków
Grala House Studio Kraków
Mafon Kraśnik
Nova BP Legionowo
Anwo Lublin
Res Dom Łańcut
Adan Łódź
Okna Konieczny Łódź
Ako Łuków
Małek Miastko
Sunrise Control Mińsk Mazowiecki
Mimark Namysłów
Borzęcki Nowy Targ
Beluno Olkusz
Rollhouse Olsztyn
Vela Toruń
Apis Piła
Rolstyl Piotrków Trybunalski
Noveo Płock
Endodesign Poznań
Rathal Poznań
Studio Rolety Poznań
Iskra Pruszków
Bramsteel Raciechowice
Solis Radom
Rolety Plus Raszyn
Maj R. Rawicz
Magas Rumia
Wiolla Rybnik
Ferdo Rzeszów
Res Dom Rzeszów
Nowak Dom Siedlce
Okna Konieczny Sieradz
Sklep Twój Dom Sierpc
Viki Słupsk
Zielski Sochaczew
Nowak Dom Sokołów Podlaski
SUNŻAL Sosnowiec
Multiart Stalowa Wola
Neumann Starogard Gdański
Decor Suwałki
Protect Szczecin
Małek Szczecinek
Domlux Ostrowiec Świętokrzyski
DGM Świnoujście
Magdalena Tarnobrzeg
Sotar Tarnów
NASKK Tychy
Borwis Warszawa
Lira Dom Warszawa
Rolbest Warszawa
Verti Wągrowiec
Allbud Wieliczka
Rol-ex Włocławek
Okna Konieczny Wrocław
Perfecta Wrocław
Profil Wrocław
Stef-Bud Wysokie Mazowieckie
Biuro Mazowsze Wyszków
Mako Zamość

Żaluzje zewnętrzne - pomiar i montaż

Nasze realizacje