Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Fasadowa od wew
CO TO SĄ ŻALUZJE FASADOWE?

Żaluzje fasadowe czyli zewnętrzne osłony okien to nic innego jak żaluzje poziome listewkowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów przystosowane są do montażu na fasadach domów, biurowców czy hoteli. Świetnie się sprawdzą również w Twoim domu. Przeglądając dostępne w Internecie materiały możesz natknąć się na inną nazwę opisującą omawiany produkt czyli "żaluzje okienne zewnętrzne".
Fasadowa1
NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJA ŻALUZJI ZEWNĘTRZNYCH

Kolorystyka żaluzji fasadowych umożliwia idealne jej dopasowanie do fasady Twojego domu, lub stworzenia ciekawego kontrastu, który sprawi, że budynek będzie wyglądał jeszcze bardziej elegancko. Paleta barw dostępna jest w kolorach RAL, co umożliwi, dobranie koloru dokładnie takiego o jakim myślisz. Jeżeli odcienie, kolory to nie Twoja bajka zachęcamy Cię do kontaktu z jednym z naszych Doradców.
KONSTRUKCJA ŻALUZJI FASADOWYCH

Rynna górna żaluzji fasadowej wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm. Taśma aluminiowa z której wyprodukowane są lamele ma 0,4mm, dodatkowo powlekana jest specjalnymi powłokami lakierniczymi o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Rynna dolna oraz prowadnice wykonane są również z aluminium, które dodatkowo są zabezpieczone przed korozją warstwami lakieru naniesionymi metodą proszkową. Pozostałe elementy to detale wyprodukowane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Żaluzje zewnętrzne objęte są trzyletnią gwarancją.
Fasadowa iwaniczek
FUNKCJONALNOŚĆ I ZALETY

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych w przypadku żaluzji elewacyjnych możesz sterować kątem ustawienia lamel. To Ty decydujesz czy lub ile światła chcesz wpuścić do swojego domu.

Bardzo dużą zaletą żaluzji fasadowych jest ich wpływ na regulowanie temperatury w pomieszczeniu dzięki zatrzymaniu promieni słonecznych. Zatrzymanie promieni słonecznych odbywa się przed szybą, co sprawia, że w Twoim pomieszczeniu latem jest chłodniej, zimą zaś cieplej. Badania potwierdziły, że zastosowanie takiego rozwiązania powoduje zatrzymanie do 60% promieni słonecznych. Taki stan rzeczy pozwoli na istotne oszczędności dzięki ograniczeniu stosowania klimatyzacji.

Odpowiednio dobrane lamele zapewnią Tobie trwałość i niezawodność na wiele lat.
STEROWANIE I RODZAJE ŻALUZJI FASADOWYCH

Ze względu na rodzaje sterowań żaluzji fasadowych, wyróżniamy:

Sterowanie standardowe. Mechanizm korbowy umożliwia podnoszenie żaluzji góra – dół oraz płynną regulację kąta nachylenia lameli.

Przy większych gabarytach niezbędne jest zastosowanie silników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej automatyki, swoją żaluzją możesz sterować w każdym momencie i z każdego miejsca na ziemi.
Fasadowka typ c korba
Fasadowka
MONTAŻ ŻALUZJI FASADOWYCH

Żaluzje fasadowe można zamontować przed wykonaniem ocieplenia elewacji lub po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Konstrukcja osłon zewnętrznych pozwala na ich montaż niemalże do każdej fasady i każdego rodzaju budynku. Doradcy Modnie w Oknie ściśle stosują się do zaleceń dokumentacji technicznej producenta żaluzji fasadowych. Biorą pełną odpowiedzialność za profesjonalny montaż i dają gwarancję na wykonaną usługę.

Żaluzje fasadowe na naszej stornie producenckiej. Jeszcze więcej zalet tej zewnętrznej osłony okiennej znajdziesz na naszym blogu.

Nasze realizacje