Check

Cięzko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

%c5%bcaluzje drewniane 1
ŻALUZJE DREWNIANE – GDZIE PASUJĄ?

Jeśli cenisz naturalne piękno drewna to jest to produkt stworzony z myślą o Tobie. Do produkcji wspomnianych żaluzji wykorzystuje się dwa rodzaje drewna basswood  lub abachi. To egzotyczne drewno tworzy jedyny w swym rodzaju klimat, a odbite promienie słoneczne od lameli sprawią niepowtarzalny efekt i nadadzą Twojemu pomieszczeniu elegancki styl.

Staranne wykonanie, dbanie o najmniejszy detal od wyselekcjonowanych listewek drewnianych po profesjonalne mechanizmy sterujące, maskownice, pokrętła czy końcówki sznurka sprawiają, że żaluzje drewniane znajdują swych zwolenników nawet wśród najbardziej wymagających klientów. 

Żaluzje drewniane to przesłony okienne, które świetnie będą wyglądać w każdej aranżacji – nowoczesnej jak i klasycznej , retro. Zauważyliśmy, że architekci wnętrz coraz częściej proponują zastosowanie tego rozwiązania w restauracjach, hotelach czy kancelariach, aby podnieść atmosferę klasy i luksusu.

Żaluzje drewniane mają zwiększoną odporność na wilgoć. Mitem jest, iż montaż osłon drewnianych w kuchni i łazience jest błędem.

FUNKCJONALNOŚĆ ŻALUZJI DREWNIANYCH

Tylko odpowiednio dobrane i zamontowane żaluzje zapewnią trwałość i niezawodność twoich osłon przez lata.

Możliwość precyzyjnego regulowania światła w Twoim domu możesz osiągnąć przy pomocy sterowania ręcznego lub elektrycznego.

Żaluzja drewniana to osłona przeciwsłoneczna, która może być montowana na kilka sposobów.

Żaluzje drewniane o szerokości lamelek 25 mm – wewnątrz wnęki okienne; poza wnęką okienną, do ściany, do sufitu, pomiędzy lub na listwy przyszybowe skrzydła okna. Jeżeli nie chcesz, aby montaż żaluzji odbył się przy pomocy wkrętów i kołków, proponujemy montaż bezinwazyjny przy pomocy specjalnych zaczepów montowanych na skrzydle okna.

Żaluzje drewniane o szerokości lamel 50 mm , 70 mm – wewnątrz wnęki okiennej, poza wnęką okienną, do ściany lub sufitu.

%c5%bcaluzje drewniane 3
Zaluzje drewniane 2
KOLORY DREWNA

Dobierając żaluzje drewniane warto dopasować kolor do takich elementów w Twoim domu jak stolarka okienna, podłoga i drzwi. Kolorystyka i struktura drewna jest na tyle bogata, że z pewnością idealnie dobierzesz kolor. Możesz umówić się z doświadczonym Doradcą Modnie w Oknie i razem wybierzecie najlepszy dla Ciebie odcień i strukturę drewna.  

W swojej ofercie posiadamy drewno z widoczną strukturą słojów jak i gładkie. To jakiego wyboru dokonasz, będzie miało wpływ na efekt jaki uzyskasz.

Podpowiadamy, że aktualnie bardzo dużo osób poszukuje żaluzji drewnianych białych z lamelą 50 mm.

RODZAJE ŻALUZJI DREWNIANYCH 

Ze względu na szerokość listewek drewnianych żaluzji możemy się spotkać z trzema rodzajami żaluzji:

Żaluzje drewniane 25 mm

Żaluzje drewniane 50 mm

Żaluzje drewniane 70 mm

Istnieje również ciekawa alternatywa dla naturalnych żaluzji drewnianych.

Żaluzje Faux Wood - wykonane z kompozytu PVC i drewna naturalnego, dostępne lamele o szerokości 50 mm
%c5%bcaluzja drewniana 4
Cena żaluzji drewnianych zależy od szerokości lameli, szerokości i wysokości żaluzji jak i rodzaju drewna. Dodatkowe opcje konfiguracji wyceni dla Ciebie nasz doradca.

Nasze żaluzje produkowane są na dokładny wymiar Twojego okna. Będą idealnie dopasowane do jego rozmiaru bez względu na system montażu. Umów się na profesjonalny pomiar i ciesz się z nowych, eleganckich żaluzji na wymiar.

Sporą dawkę ciekawostek dotyczącą żaluzji drewnianych i bambusowych odnajdziesz przeglądając nasz serwis domowy.
ŻALUZJE DREWNIANE STEROWANE ELEKTRYCZNIE

W przypadku montażu żaluzji drewnianych coraz większą popularnością cieszy się możliwość wykorzystania napędu elektrycznego. Najczęstszym rozwiązaniem, którego funkcjonalność doceniają nasi Klienci, są silniki sterowane napędem bateryjnym.

Jakie są główne zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim wygoda w montażu, gdyż nie ma potrzeby kucia ścian, aby wyprowadzić niezbędne przewody. Silniki sterowane napędem bateryjnym przy przeciętnym użytkowaniu średnio są w stanie pracować przez około trzy miesiące. W momencie wyczerpania się baterii bez problemów naładujesz ją do optymalnego poziomu. Jest to możliwe dzięki ładowarce z przewodem przedłużającym o długości od 25 do 500 centymetrów. W najprostszym rozwiązaniu silnik steruje jedynie lamelami. W najbardziej bogatej opcji silnik zapewnia także zwijanie i rozwijanie żaluzji. 

Przy wyborze żaluzji drewnianych sterowanych elektrycznie istnieje również możliwość ze skorzystania z napędu przewodowego bądź radiowego. 

Położenie żaluzji drewnianych sterowanych elektrycznie możesz regulować za pomocą pilota, przełącznika na ścianie, a także przy użyciu specjalnej aplikacji Smart Home. W tym ostatnim przypadku bez problemu sterować będziesz swoimi osłonami okiennymi z każdego miejsca na ziemi. Ponadto bardzo przydatną opcją jest fakt, że możesz zaprojektować gotowe scenariusze. Dzięki temu rozwiązaniu zaprogramujesz między innymi porę zwijania i rozwijania żaluzji.

Nasze realizacje