Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane wyprodukowane są z wysokiej jakości drewna abachi i baswood (sosna syberyjska). Występują w trzech rozmiarach lamel 25, 50 i 70 mm, dzięki którym można kontrolować ilość wpadającego światła i prywatność w pomieszczeniu. Zastosowanie personalizowanych elementów wykończeniowych tj. drabinek, tasiemek, tworzy niepowtarzalny, przytulny klimat we wnętrzu. Bogata kolorystyka drewna pozwala dopasować żaluzje do wystroju niemal każdego wnętrza. Wszystkie nasze żaluzje drewniane produkujemy pod dokładny wymiar okna. Węcej o rodzajach żaluzji drewnianych, rodzajach sterowania i sposobach montażu przeczytasz na naszym blogu tutaj.

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

ŻALUZJE DREWNIANE – GDZIE PASUJĄ?
 

Jeśli należysz do osób ceniących naturalne piękno drewna to jest to produkt stworzony z myślą o Tobie. Drewniane żaluzje Anwis produkowane są z dwóch rodzajów drewna basswood lub abachi. To egzotyczne drewno tworzy jedyny w swym rodzaju klimat, a odbite promienie słoneczne od lameli sprawią niepowtarzalny efekt i nadadzą Twojemu pomieszczeniu elegancki styl.

Staranne wykonanie, dbanie o najmniejszy detal od wyselekcjonowanych listewek drewnianych po profesjonalne mechanizmy sterujące, maskownice rynny górnej, pokrętła czy końcówki sznurka sprawiają, że żaluzje drewniane znajdują swych zwolenników nawet wśród najbardziej wymagających Klientów.

Żaluzje drewniane na okno świetnie będą wyglądać w każdej aranżacji – nowoczesnej jak i klasycznej - retro. Zauważyliśmy, że architekci wnętrz coraz częściej proponują zastosowanie tego rozwiązania w restauracjach, hotelach czy kancelariach, aby podnieść atmosferę klasy i luksusu. I dzięki temu ten efekt udaje się uzyskać.

Drewniane żaluzje mają zwiększoną odporność na wilgoć. Mitem jest, iż zastosowanie osłon drewnianych w kuchni i łazience jest błędem. W takich pomieszczeniach również istnieje możliwość montażu tej wysokiej jakości osłony, która ochroni nas przed promieniami słonecznymi. Doradcy Modnie w Oknie mają wiele tego typu udanych realizacji na swoim koncie.

FUNKCJONALNOŚĆ ŻALUZJI DREWNIANYCH
 

Tylko odpowiednio dobrane i zamontowane żaluzje Anwis zapewnią trwałość i niezawodność twoich osłon przez lata.
 

Możliwość precyzyjnego regulowania światła w Twoim domu możesz osiągnąć przy pomocy sterowania ręcznego lub elektrycznego.
 

Żaluzje drewniane Anwis to osłona przeciwsłoneczna, która może być montowana na kilka sposobów. Szczegóły pomiaru oraz montażu możesz ustalić z jednym z naszych Doradców, którzy znajdują się na terenie całego kraju.
 

Żaluzje drewniane o szerokości lamelek 25 mm - wewnątrz wnęki okiennej; poza wnęką okienną, do ściany, do sufitu, pomiędzy lub na listwy przyszybowe skrzydła okna.

Jeżeli nie chcesz, aby montaż żaluzji odbył się przy pomocy wkrętów i kołków, proponujemy montaż bezinwazyjny przy pomocy specjalnych zaczepów montowanych na skrzydle okna.

Przy montażu żaluzji drewnianych do ramy okna zaleca się zastosowanie prowadzenia bocznego lub wsporników listwy dolnej. Zapobiega to odstawaniu żaluzji od ramy, gdy jest oko w pozycji uchylonej.

Żaluzje drewniane 25 mm w kasecie – w świetle szyby. Zaletą tego rozwiązania jest płaska kaseta i prowadzenie boczne żaluzje te posiadają w standardzie. Osłona nie odstaje od skrzydła okna.

Żaluzje drewniane o szerokości lamel 50 mm, 70 mm - wewnątrz wnęki okiennej, poza wnęką okienną, do ściany lub sufitu.

Żaluzje drewniane Light 50 mm – nowość w ofercie Doradców Modnie w Oknie. Czym konkretnie charakteryzuje się ten model żaluzji?

Kolekcja Light to przede wszystkim lżejsze, cieńsze lamele w stosunku do tradycyjnych modeli w naszej ofercie. Dodatkowo przy uchylonych lamelach do pomieszczenia wpada więcej światła, a obsługa przy dużych gabarytach jest wygodniejsza. Należy pamiętać, że ten rodzaj jest dostępny tylko i wyłącznie w sterowaniu ręcznym.

Oczywiście podobne funkcjonalności dają żaluzje aluminiowe, ale nic nie odda tego niepowtarzalnego efektu, który uzyskujemy przy żaluzjach drewnianych Anwis. Każde wnętrze nabierze ciepła i stylowego design.

KOLORY  ŻALUZJI DREWNIANYCH

 

Dobierając żaluzje drewniane na okno warto dopasować kolor do takich elementów w Twoim domu jak stolarka okienna, podłoga i drzwi. Kolorystyka i struktura drewna jest na tyle bogata, że z pewnością idealnie dobierzesz kolor.

Możesz umówić się z doświadczonym Doradcą Modnie w Oknie i razem wybierzecie najlepszy dla Ciebie odcień i strukturę drewna. Wybór kolorów jest naprawdę bogaty. Przedstawiciele Anwis na pewno pomogą dokonać najlepszego wyboru.
 

W swojej ofercie posiadamy drewno z widoczną strukturą słojów jak i gładkie. To jakiego wyboru dokonasz, będzie miało wpływ na efekt jaki uzyskasz.

Podpowiadamy, że aktualnie bardzo dużo osób decyduje się na żaluzje drewniane białe lub czarne żaluzje drewniane. Jeśli nie jesteś do końca przekonana, na jaki model się zdecydować, to zachęcamy do zamówienia darmowych próbek lamel.

Właściwy dobór kolorystyczny ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o uzyskanie oczekiwanego efektu. Warto zatem wiedzieć, że zupełnie za darmo możesz zamówić na naszym portalu darmowe próbki lamel. Najpóźniej kolejnego dnia roboczego wyślemy do Ciebie wzornik.

RODZAJE ŻALUZJI DREWNIANYCH 
 

Ze względu na szerokość listewek drewnianych żaluzji możemy się spotkać z trzema rodzajami żaluzji:
 

Żaluzje drewniane 25 mm - żaluzje okienne wykonane z drewna, które montowane na ramie okiennej świetnie się sprawdzą w stylu skandynawskim. Będą świetną barierą dla promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Lamele różnego koloru i wzoru znajdą miejsce niemal w każdym wnętrzu.
 

Żaluzje drewniane 50mm

Żaluzje drewniane light 50 mm
 

Żaluzje drewniane 70 mm

Istnieje również ciekawa alternatywa dla naturalnych żaluzji drewnianych.

Żaluzje Faux Wood - żaluzje wykonane z kompozytu PVC i drewna naturalnego, dostępne lamele o szerokości 50 mm.

CENA ŻALUZJI DREWNIANYCH 

 

Nasze wszystkie drewniane żaluzje produkowane są pod wymiar Twojego okna. Będą idealnie dopasowane do jego rozmiaru bez względu na system montażu. Umów się na profesjonalny pomiar i ciesz się z nowych, eleganckich żaluzji na wymiar.

ŻALUZJE DREWNIANE STEROWANE ELEKTRYCZNIE

 

W przypadku montażu żaluzji drewnianych coraz większą popularnością cieszy się możliwość wykorzystania napędu elektrycznego. Najczęstszym rozwiązaniem, którego funkcjonalność doceniają nasi Klienci, są silniki sterowane napędem bateryjnym. Płynna regulacja jest ogromnym plusem tego rozwiązania. Żaluzje drewniane na okno należy dopasować pod konkretny wymiar, dzięki czemu dopasujesz to rozwiązanie do wielu różnych rodzajów okien.

Jakie są główne zalety tej opcji? Przede wszystkim wygoda w montażu, gdyż nie ma potrzeby kucia ścian, aby wyprowadzić niezbędne przewody. Silniki sterowane napędem bateryjnym przy przeciętnym użytkowaniu średnio są w stanie pracować przez około trzy miesiące.

W momencie wyczerpania się baterii bez problemów naładujesz ją do optymalnego poziomu. Jest to możliwe dzięki ładowarce z przewodem przedłużającym o długości od 25 do 500 centymetrów. W najprostszym rozwiązaniu silnik steruje jedynie lamelami. W najbardziej bogatej opcji silnik zapewnia także zwijanie i rozwijanie żaluzji.

Przy wyborze żaluzji drewnianych Anwis sterowanych elektrycznie istnieje również możliwość ze skorzystania z napędu przewodowego bądź radiowego. Sterowanie elektryczne szczególnie przydatne będzie w momencie, gdy wykorzystane zostanie do dużych przeszkleń.

Położenie żaluzji drewnianych sterowanych elektrycznie możesz regulować za pomocą pilota, przełącznika na ścianie, a także przy użyciu specjalnej aplikacji Smart Home. W tym ostatnim przypadku bez problemu sterować będziesz swoimi osłonami okiennymi z każdego miejsca na ziemi.

Ponadto bardzo przydatną opcją jest fakt, że możesz zaprojektować gotowe scenariusze. Dzięki temu rozwiązaniu zaprogramujesz między innymi porę zwijania i rozwijania żaluzji. Szeroki wybór opcji będzie wyjątkowo ważny dla osób ceniących sobie wygodę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat żaluzji drewnianych, to zapraszamy na naszego bloga. Znajdź sposób na modne wnętrze i pomyśl o zastosowaniu tego typu osłony okiennej w swoim wnętrzu. Drewniane żaluzje sprawdzają się doskonale.

Opinie - Żaluzje drewniane

5.0 star
CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

Znasz już wszystkie podstawowe informacje na temat żaluzji drewnianych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej przesłony okiennej?

- Bardzo długa, 36-miesięczna gwarancja na żaluzje drewniane

- Zabezpieczenie Child Safety, które zapobiega tworzeniu się niebezpiecznych pętli

- Bogata oferta kolorystyczna, lamele o szerokości 25, 50 oraz 70 mm

- Możliwość zastosowania sterowania ręcznego oraz elektrycznego

- Idealna osłona przeciwsłoneczna do najróżniejszych rodzajów pomieszczeń

GDZIE KUPIĆ ŻALUZJE DREWNIANE?

Znajdź Doradcę


Żaluzje drewniane - pomiar i montaż

Nasze realizacje