Żaluzje zewnętrzne na wymiar - Katowice

Katowice - Żaluzje zewnętrzne - Doradcy Modnie w Oknie

Żaluzje fasadowe w Katowicach. Najlepsi fachowcy w Polsce

 • Logo1

  Gliwicka 224a,

  40-860 Katowice

  Jaga Katowice Star 5,0

  Firma zajmuje się sprzedażą i montażem osłon okiennych , oraz stolarki okiennej  pcv , aluminium, drewno. Jest partnerem handlowym Drutex s.a 
  Zatrudniamy swoich monterów , w branży od  1998 roku .

  Cena montażu od 310 zł

Żaluzje fasadowe - co warto wiedzieć

Żaluzje fasadowe lub inaczej zewnętrzne – rodzaj osłony okiennej, która prezentuje się wyśmienicie na fasadach budynków biurowych oraz mieszkalnych. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych rolet zewnętrznych. Przy ich wyborze należy postawić na sprawdzonego fachowca, który działa na terenie Katowic oraz okolic.

Popularne „fasadówki” swoją popularność zawdzięczają swojemu wyjątkowemu designowi, dzięki któremu potrafią odmienić fasadę każdego budynku. Nie jest to produkt najtańszy, a przed ostateczną decyzją o zakupie warto poznać wszystkie zalety i wady tej osłony okiennej.

CZYM SĄ ŻALUZJE FASADOWE?

Może na początek przedstawimy więcej informacji na temat żaluzji zewnętrznych. „Fasadówki” nie dość, że prezentują się kapitalnie, to spełniają podstawowe funkcje zewnętrznej osłony okiennej.

Podstawowym elementem żaluzji fasadowych są oczywiście efektownie prezentujące się lamele. Warto wiedzieć, że wykonane są z trwałego aluminium, który idealnie sprawdzi się również w kontakcie z zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi.

Lamele występują w czterech różnych kształtach:

- w kształcie litery C
- w kształcie litery S
- w kształcie litery Z
- w kształcie litery F

W zależności od tego, na jaki typ lameli się zdecydujesz, ich szerokość waha się od 65 do 90 milimetrów.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez naszych Klientów są żaluzje fasadowe z lamelami typ C. Z kolei największy efekt zaciemnienia pomieszczenia zapewniają lamele typ S oraz Z.

Kolejnym elementem żaluzji fasadowych są prowadnice oraz stalowe linki. To dzięki nim zapewnione jest stabilne oraz płynne działanie całego systemu.

W naszej opinii lepszym wariantem są żaluzje fasadowe z prowadnicami. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały system jest stabilniejszy i pracuje nieco ciszej. Bez wątpienia jest to rozwiązanie najwyższej jakości dla wymagających klientów.

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE W SYSTEMIE PODTYNKOWYM SOLIDBOX

Od jakiegoś czasu w ofercie firmy Anwis oraz Doradcy z Katowic znajdują się także żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX. Jest to całkowicie nowe rozwiązanie, które otwiera zupełnie nowe możliwości.

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX – w tym systemie skrzynka oraz prowadnice znajdują się pod warstwą ocieplenia budynku. Dzięki temu na zewnątrz widoczne są tylko ruchome lamele, które w momencie zwijania w efektownym stylu chowają się pod elewacją budynku.

Warto zaznaczyć, że w przypadku żaluzji fasadowych w systemie podtynkowym SOLIDBOX dostępne są tylko dwa rodzaje lamel – typ C-80 oraz Z-90.
Ten rodzaj osłony okiennej pod warstwą elewacyjną budynku doskonale sprawdza się w nowoczesnych domach oraz obiektach komercyjnych.

JAKI JEST KOSZT ŻALUZJI FASADOWYCH?

Wygodnym i szybkim sposobem dokonania wstępnej wyceny żaluzji zewnętrznych jest skorzystanie z konfiguratora na stronie Modnie w Oknie. Możesz wybrać dowolny kolor, wpisać przybliżony rozmiar i poznać wstępną cenę.

Jednak w przypadku żaluzji fasadowych należy pamiętać o tym, że na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Żeby poznać dokładną cenę – wraz z usługą dokładnego pomiaru oraz montażu – należy skontaktować się z naszym Doradcą z Katowic. To on pomoże dobrać jak najlepsze rozwiązanie oraz dokona dokładnej wyceny.

JAKIE SĄ SPOSOBY STEROWANIA?

Żaluzjami fasadowymi, jak większością naszych osłon okiennych zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, możemy sterować ręcznie lub elektrycznie.
Jeżeli zdecydujesz się na sterowanie ręczne, to musisz się liczyć z mniejszą wygodą w użytkowaniu. Wówczas ustawienie lamel regulujesz przy pomocy korby.

Żaluzje fasadowe są produktem klasy premium, a zatem dodatkowy koszt w postaci silnika nie powinien stanowić bariery.

W przypadku sterowania elektrycznego możemy wybrać sterowanie przewodowe. W tym wariancie sterowanie odbywa się przy pomocy przełącznika umieszczonego na ścianie. Konieczne tutaj jest kucie w ścianach i doprowadzenie przewodu do silnika.

Opcja ze sterowaniem radiowym jest zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem. Swoją żaluzją sterujesz przy użyciu pilota.

Swoje żaluzje fasadowe możesz wyposażyć w czujnik wiatru oraz nasłonecznienia. Całą osłoną możesz sterować również przy użyciu aplikacji w swoim telefonie. Wówczas masz kontrolę nad żaluzjami fasadowymi przebywając w każdym miejscu na ziemi.

JESZCZE WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ŻALUZJI FASADOWYCH

Doskonale znamy oczekiwania naszych Klientów, a także ich dylematy. Jest ich sporo przy wyborze zewnętrznej osłony okiennej. Dzieje się tak z kilku względów. W grę wchodzą już spore koszty, a dodatkowo osłona staje się integralną częścią zewnętrznej aranżacji całego budynku.

Dlatego na każdym kroku staramy się dostarczyć Wam jak najwięcej informacji na temat żaluzji fasadowych. W związku z tym zapraszamy do uważnej lektury dwóch naszych tekstów na blogu.

Żaluzje fasadowe - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Różnice i podobieństwa

ŻALUZJE FASADOWE A ROELTY ZEWNĘTRZNE – PODSTAWOWE RÓŻNICE

Bardzo częstym dylematem przed wyborem zewnętrznej osłony okiennej jest to, czy zdecydować się na żaluzje fasadowe czy może jednak na rolety zewnętrzne. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?

- różnica w ilości wpuszczanego światła do pomieszczenia – dzięki żaluzjom fasadowym istnieje możliwość kontrolowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia. Masz możliwość ustawiania lamel w zakresie od 90 do 180 stopni.

„Fasadówki” nie pozwolą nam na osiągnięcie 100-procentowego zaciemnienia w pomieszczeniu. Z kolei rolety zewnętrzne w pozycji całkowicie zamkniętej dają poziom 100-procentowego zaciemnienia. W tym konkretnym wypadku różnica w użyteczności tych dwóch rozwiązań jest kolosalna.

- właściwości termoizolacyjne – żaluzje zewnętrzne oraz rolety zewnętrzne posiadają właściwości termoizolacyjne. Obydwa rodzaje zewnętrznych osłon okiennych mają swoje zalety zarówno zimą, jak i latem.

- efekt wizualny – oczywiście największa i podstawowa różnica, którą widać gołym okiem, to po prostu efekt wizualny. „Fasadówki” montowane przez naszego Doradcę w Katowicach, który na tym polu ma ogromne doświadczenie, robią ogromne wrażenie. Żaluzje posiadają lekką aluminiową konstrukcję, która doskonale sprawdza się na dużych przeszkleniach.

Należy pamiętać, że żaluzje fasadowe oraz rolety zewnętrzne występują w bardzo bogatej kolorystyce. Dlatego dopasujesz najlepszą opcję do fasady każdego budynku.

KONSULTACJA ZE SPECJALISTĄ

Niebagatelne znaczenie w całym procesie wyboru żaluzji fasadowych ma profesjonalne doradztwo doświadczonego specjalisty. W Katowicach oraz całej aglomeracji śląskiej mamy kilku partnerów, z którymi warto nawiązać współpracę.

Zapraszamy do zakładki „Znajdź Doradcę”, gdzie przedstawiamy wszystkich specjalistów projektu Modnie w Oknie. Ponadto wszystkie najbardziej efektowne realizacje naszych Doradców przedstawiamy w zakładce „Realizacje”. 
Inną, równie skuteczną drogą kontaktu, jest bezpośrednia rozmowa z naszym konsultantem. 

Zapraszamy do rozmowy telefonicznej pod numerem: +48885779933.

Żaluzje Fasadowe w Katowicach