Żaluzje aluminiowe na wymiar - Wrocław

Wrocław - Żaluzje Aluminiowe - Doradcy Modnie w Oknie

Najlepsi specjaliści we Wrocławiu. Zajmują się doradztwem, pomiarem oraz montażem żaluzji.

 • Logo iwaniczek

  Partynicka 27a,

  53-031 Wrocław

  Iwaniczek Wrocław Star 5,0

  Jesteśmy firmą rodzinną, która od początku działalności (rok 2003) stawia na dynamiczny rozwój, związany nie tylko ze wzrostem sprzedaży, obrotów i zatrudnienia, ale przede wszystkim z ciągłym udoskonalaniem wyrobów oraz wdrażaniem nowych rozwiązań, produktów i systemów jakości.Korzystając z najwyższej jakości materiałów oferujemy naszym Klientom wzorowy poziom usług. Najwyższym celem jest wygoda naszych Klientów, pojmowana jako lokalizacja biura, jak również profesjonalna obsługa biurowa.Zdobyte doświadczenie pozwala nam sprostać zleceniom nawet najbardziej wymagających Klientów.Jako autoryzowani partnerzy handlowi wiodących firm w branży, oferujemy klientom fachową obsługę i profesjonalny montaż.

  Cena montażu od 25 zł

 • Logo konieczny

  Białowieska 3a,

  54-234 Wrocław

  Okna Konieczny Wrocław

  Jesteśmy rodzinną firmą, założoną w 1994 roku.
  Ogólnopolski dealer stolarki otworowej oraz technik osłonowych.
  Świadczymy usługi mające na celu kompleksową obsługę klienta.
  Dzięki wykwalifikowanej kadrze zapewniamy najwyższą jakość produktów i usług.
  Spełniamy marzenia o unikatowyh wnętrzach!
  Zachęcamy Państwa do kontaktu!

  Cena montażu od 25 zł

Żaluzje aluminiowe w pigułce

Żaluzje aluminiowe znane są na naszym rynku od lat. Ich uniwersalność, funkcjonalność oraz lekka i prosta konstrukcja cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzisiejsze żaluzje aluminiowe dzięki innym sposobom wykończenia stanowią ciekawą ozdobę naszego okna. 

RODZAJE ŻALUZJI ALUMINIOWYCH

W naszej ofercie znajdziesz żaluzje o szerokości lamel 16, 25 i 50 mm. Najprostszą formą żaluzji aluminiowej są żaluzje o szerokości lamel 16 lub 25 mm. Montowane są one najczęściej do ramy okna między listwy przyszybowe. Podstawową formą obsługi takiej żaluzji było pokrętło i sznurek. Dziś doszedł koralik, gdzie za pomocą jednego łańcuszka możemy regulować wysokość żaluzji i obracać lamele. Dla bardziej wymagających klientów produkujemy żaluzje sterowane elektrycznie. 

Dla osiągnięcia lepszego efektu wizualnego polecam żaluzję o lamelach 16 i 25 mm w kasecie. Zwane są one u nas żaluzjami Venus. Kaseta w górnej części bardzo ładnie przylega do ramy okna zakrywając rynnę górną żaluzji.  W standardzie posiadają one prowadzenie boczne żyłkowe, dzięki czemu przy uchylnym oknie żaluzja nie odstaje. Interesującym rozwiązaniem są też żaluzje o lamelach 25 mm w systemie Juun. To połącznie żaluzji z plisą. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna. Żaluzja jest dwukierunkowa, czyli zarówno rynna górna, jaki i dolna jest ruchoma. Świetnie sprawdzi się ona w roli zazdrostki zakrywając dolną część okna. 

Jeżeli zdecydujesz się zamontować żaluzję aluminiową do ściany lub sufitu, to tu najlepiej sprawdzi się żaluzja o lamelach 50mm. Ten rodzaj żaluzji możemy wykorzystać również przy jakże modnych dzisiaj dużych przeszkleniach. Maksymalna szerokość to 360 cm a wysokość 400 cm. Największe gabaryty występują tylko w sterowaniu korbowym lub elektrycznym. Elementem dekoracyjnym przy tej szerokości lamel jest możliwość wyboru zamiast drabinki sznurkowej drabinkę taśmową, która w widoczny sposób zmienia design żaluzji.  Jeżeli masz wnętrze w stylu rustykalnym, jego klimat podkreślisz wybierając żaluzje aluminiową 50 mm w stylu Retro z widocznym mechanizmem w kolorze mosiądzu lub silver. 

CO WYRÓŻNIA DZISIEJSZE ŻALUZJE ?

Dodatkowym atutem żaluzji aluminiowych jest ich różnorodność kolorystyczna. W ofercie dostępne są wszystkie kolory z palety RAL. Można mieszać kolory w obrębie jednej żaluzji – efekt tęczy. Lamele mogą mieć różną strukturę: drewnopodobną, brokatową lub perforowaną. Perforowana powłoka to nic innego jak maleńkie dziurki w lamelach, które rozpraszają światło oraz pozwalają przy zasłoniętej żaluzji na obserwowanie tego co dzieje się na zewnątrz.

Niestety, przy zaciągniętych żaluzjach nie otrzymasz 100% zaciemnienia. Możesz natomiast ten efekt wzmocnić przy wyborze lamel o szerokości 25 mm. I tu polecam system Light – Less. Polega to na przesunięciu otworów w lamelach, przez co nie są widoczne a do pomieszczenia dostaje się zdecydowanie mniej światła. 

Ciekawym elementem dekoracyjnym jest też połączenie żaluzji aluminiowej z elementami drewnianymi. Polecam to rozwiązanie jako alternatywę dla żaluzji drewnianej. Lamele pozostają aluminiowe a reszta żaluzji wykończona jest drewnianymi dodatkami jak maskownica rynny górnej, mechanizm obsługujący np. pokrętło i sznurek oraz listwa dolna. 

Uniwersalność żaluzji aluminiowych podkreśla fakt, że możesz je zastosować zarówno do okien standardowych, jak i o nietypowych kształtach np. trójkąty. Robione są one na wymiar, dlatego będą  idealnie pasować do kształtu Twojego okna. Dodatkowo znakomicie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: w salonie, kuchni czy sypialni.  Dzięki żaluzjom do pomieszczenia dostanie się tyle światła, ile w danym momencie potrzebujesz. Obracając lamele precyzyjnie kontrolujesz jego ilość. Dodatkowo, jeżeli są to żaluzje montowane do ściany lub sufitu zachowasz swobodną cyrkulację powietrza bez konieczności podnoszenia żaluzji. 

CO MA WPŁYW NA CENĘ?

Cena żaluzji aluminiowej uzależniona jest przede wszystkim od jej wymiarów, czyli od szerokości i wysokości oraz od rodzaju lamel jaki wybierzemy – 16, 25, 50 mm. Dodatkowymi elementami mającymi wpływ na cenę będzie rodzaj sterowania lub elementy dekoracyjne jak np. drewniane dodatki, system Lihgt – Less, taśmowa drabinka czy wybór struktury taśmy perforowanej. 
 

Wszystkie detale Twoich żaluzji szczegółowo omówisz z najlepszymi Doradcami we Wrocławiu.