Rolety plisowane

Rolety plisowane zbudowane są z dwóch delikatnych szyn i zamontowanej między nimi tkaniny harmonijkowej. Montowane są zazwyczaj między listwami przyszybowymi inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Rolety plisowane mogą być jednokierunkowe jak i dwukierunkowe. Te drugie ze względu na swoją funkcjonalność zakrywania dowolnej części okna są dużo bardziej popularne. Kolekcja 600 tkanin pozwala na idealne dobranie koloru do innych elementów wystroju wnętrz. Więcej o plisach i ich zaletach przeczytasz na naszym blogu – Rodzaje plis (poradnik).

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

CO TO SĄ PLISY ?

Rolety plisowane Anwis, żaluzje plisowane, harmonijki, plisy okienne, rolety harmonijkowe… Ta elegancka osłona przeciwsłoneczna nazywana jest różnie. Najbardziej popularna nazwa osłony to roleta plisowana. Plisowany materiał, który wyglądem przypomina harmonijkę, umieszczony jest pomiędzy dwoma rynienkami, którymi w dowolny sposób można sterować żaluzją.

Rolety plisowane na wymiar wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Rynny wykonane są z ekstrudowanego aluminium, natomiast tkaniny dobierane są wśród światowych kolekcji największych producentów tekstylnych. Dzisiaj jest to kolekcja kilkuset najmodniejszych materiałów.

Plisy materiałowe - największą ich zaletą jest możliwość zastosowania w oknach, gdzie nie wszystkie rozwiązania zdają egzamin. Jeżeli masz okno w kształcie trójkąta, trapezu czy koła, właśnie znalazłaś idealne wyjście. Jest to produkt na wymiar ściśle dostosowany pod dany typ okna, również te w nietypowych kształtach.

RODZAJE ROLET PLISOWANYCH

Plisy Anwis są niezwykle dekoracyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie praktyczną funkcję żaluzji oraz delikatność i grację rolety materiałowej. Bogata kolorystyka harmonijkowych tkanin występuje praktycznie we wszystkich odcieniach i równie ciekawych wzorach. 

Do swojego okna możesz wybrać harmonijkę półprzezroczystą, przyciemniającą i całkowicie zaciemniającą. Stopnie zaciemnienia możesz porównać w naszym kalkulatorze na www.modniewoknie.pl, zmieniając tkaniny plisowane, a także porównać ich wygląd w różnych wersjach kolorystycznych. 

Dużym plusem zastosowania rolet plisowanych jest ich bardzo wąski pakiet materiału po złożeniu osłony. Zajmuje on bardzo mało miejsca w świetle szyby, dzięki czemu nie zasłania widoku na zewnątrz i światła. Żaluzje plisowane są dobrym pomysłem do małych, wąskich okien.

Warto jednak pamiętać że osłona przeciwsłoneczna jaką jest roleta plisowana ma bardzo wiele zastosowań i funkcjonalności. Sprawdzi się nie tylko na małych oknach. Dzięki różnym rodzajom sterowania może z powodzeniem być również stosowana na dużych przeszkleniach.

Plisy na okno to wygodna osłona przeciwsłoneczna, która może być montowana w każdym pomieszczeniu. Mogą być ozdobą Twojego okna zarówno w salonie, sypialni, łazience czy kuchni.

Kolorowe plisy są najczęściej wybieraną osłoną do pokojów naszych dzieci. Plisy w pokoju dziecięcym nadają przytulności i dopasowują się kolorem do stylu dziecięcego świata. 
Plisy dachowe to również coraz częściej wybierana osłona do okien typu Fakro czy Velux. Plisa na okno dachowe może być sterowana linkami lub przesuwać się wzdłuż bocznych prowadnic. Najczęściej wybierana tkaniny do okien dachowych są podwójne i mają właściwości termoizolacyjne.

Największą popularnością cieszą się plisy dwukierunkowe, czyli inaczej zwane żaluzje góra dół. Jest to spowodowane tym, że dzięki temu rodzajowi rolet osłonisz dowolny fragment okna. To bez wątpienia jest jedna z największych zalet popularnych "harmonijek". Z łatwością za pomocą ruchomych rynienek - górnej i dolnej - sterujesz ustawieniem tkaniny na swoim oknie.

STEROWANIE ROLETAMI PLISOWANYMI

Jeżeli chodzi o systemy sterowania w roletach plisowanych to jest dostępnych bardzo dużo opcji. Sterowanie powinniśmy dobrać indywidualnie pod swoje potrzeby. Najbardziej popularną opcją jest sterowanie ręczne. Sterowanie roletą plisowaną odbywa się za pomocą zgrabnego uchwytu, który jest zamontowany zarówno w rynnie dolnej jak i górnej. 

Często rolety plisy montowane są na oknach dachowych poza zasięgiem naszych rąk, wówczas idealnym rozwiązaniem będą rolety plisowane sterowane elektrycznie. 

Nie zawsze jednak chcemy albo możemy skorzystać ze sterowania elektrycznego roletami plisowanymi. Dlatego istnieje chociażby takie rozwiązanie, jak sterowanie za pomocą sztycy. Będzie to idealny wybór w momencie, gdy nasze okno znajduje się w miejscu trudnodostępnym. O dostępnych możliwościach sterowania najlepiej porozmawiać z jednym z naszych Doradców.
Jednak po raz kolejny raz podkreślimy, że sterowanie rynną od dołu jak i od góry to najbardziej praktyczny i powszechnie stosowany wariant.

MONTAŻ ROLET PLISOWANYCH

Montaż plis jest stosunkowo łatwy i głównie zależy od rodzaju osłony. Plisy jedno i dwukierunkowe montowane są zawsze na ramie okna i zazwyczaj w świetle szyby.

Montaż plis umożliwiają specjalne uchwyty, które przykręcane są do listwy przyszybowej. Istnieją również tzw. plisy bezinwazyjne. Ich montaż nie wymaga wiercenia otworów w listwie czy ramie okna.

Wszystkie osłony przeciwsłoneczne w tym żaluzje plisowane produkujemy pod dokładny wymiar okna klienta. Plisy na wymiar to produkt, który idealnie może przylegać do Twojego okna. Dzięki sznurkom prowadzonym wzdłuż listew przyszybowych stanowi on bardzo zgrabnie funkcjonującą osłonę.

BOGATY WYBÓR TKANIN ROLET PLISOWANYCH - PLISY KOLORY

Jeśli chodzi o plisy Anwis, to wybrać możesz z bardzo bogatej palety kolorów oraz tkanin. Dostępnych jest niemal 300 materiałów wysokiej jakości, a zatem znajdziesz rozwiązanie zarówno do klasycznego wystroju wnętrza, jak i bardziej nowoczesnego. Szeroka gama kolorów jest teraz bardziej dostępna, gdyż istnieje możliwość zamówienia darmowych próbek tkanin. Oprócz popularnych pojedynczych tkanin mamy również w ofercie tkaniny podwójne, których przekrój przypomina plaster miodu. 
Warto wiedzieć o kolejnej dość wyjątkowej funkcjonalności rolet plisowanych. W tym wypadku jedną osłonę okienną możesz wyposażyć w dwie różne tkaniny, co otwiera zupełnie nowe możliwości dla Twojej aranżacji okiennej. Zatem w jednym systemie możesz zastosować materiał prześwitujący, który wykorzystasz na przykład w trakcie dnia, natomiast nocą - gdy chcesz mocniej zaciemnić wnętrze - masz do wyboru materiały blackoutowe. Plisy zaciemniające na oknach dachowych są doskonałą alternatywą dla klasycznych materiałowych rolet dachowych.

Plisy na wymiar dostosujesz do każdego rodzaju okna w swoim domu lub mieszkaniu. Nasze osłony okienne Anwis produkujemy pod dokładny wymiar okna. Maksymalna szerokość i wysokość uzależniona jest od rodzaju rolety plisowanej.

PLISY W DUECIE

Kolejnym ogromnym plusem rolet plisowanych jest fakt, że ten rodzaj osłony okiennej z powodzeniem możesz wykorzystać w połączeniu z inną. Takie duety często sprawdzają się rewelacyjnie.

O jakim dokładnie połączeniu mówimy? Możesz na przykład roletę plisowaną połączyć chociażby z roletą rzymską. Bardzo często natomiast plisę widzimy w duecie z gustownymi zasłonami, które również znajdziesz w ofercie Doradców Modnie w Oknie.

Możemy sobie wyobrazić chociażby wariant z ciemnymi zasłonami w połączeniu z jasną roletę plisowaną. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

ROLETY PLISOWANE WYCENA

Wstępną wycenę rolet plisowanych możesz sprawdzić za pomocą naszego portalu. Wystarczy, że wybierzesz model żaluzji plisowanych i tkaninę, wpiszesz wymiary osłony i to wszystko. Dzięki temu poznasz wstępną wycenę.

Natomiast równie dobrą drogą jest bezpośredni kontakt z zespołem Modnie w Oknie. Znajdziemy dla Ciebie najlepszego Doradcę w Twojej okolicy, który wykona precyzyjną wycenę, pomiar oraz finalnie montaż.

Opinie - Rolety plisowane

5.0 star
GDZIE KUPIĆ ROLETY PLISOWANE?

Znajdź Doradcę

Plisy - pomiar i montaż

Twój doradca to:

Przędzalniana 31 budynek M2
15-688 Białystok