Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Plisy
CO TO SĄ PLISY ?

Plisy, żaluzje plisowane, harmonijki, plisy okienne… Ta elegancka osłona przeciwsłoneczna nazywana jest różnie. Plisowany materiał, który wyglądem przypomina harmonijkę, umieszczony jest pomiędzy dwoma rynienkami, którymi w dowolny sposób można sterować żaluzją. Zdarza się, iż stosowana jest również nazwa rolety plisowane.

Największą zaletą plis jest możliwość zastosowania ich w oknach, gdzie nie wszystkie rozwiązania zdają egzamin. Jeżeli masz okno w kształcie trójkąta, trapezu czy koła, właśnie znalazłaś idealne wyjście. Jest to produkt na wymiar ściśle dostosowany pod dany typ okna, również te w nietypowych kształtach.

Więcej o plisach, ich rodzajach i zastosowaniach przeczytasz na naszym blogu.
ELEGANCJA I FUNKCJONALNOŚĆ ŻALUZJI PLISOWANYCH

Plisy są wyjątkowo dekoracyjnym i użytecznym rozwiązaniem, które łączy w sobie praktyczną funkcję żaluzji oraz lekki styl i grację rolety materiałowej. Bogata kolorystyka harmonijkowych tkanin występuje praktycznie we wszystkich odcieniach i równie ciekawych wzorach. Do swojego okna możesz wybrać harmonijkę półprzezroczystą, przyciemniającą i całkowicie zaciemniającą.

Plusem zastosowania żaluzji plisowanych w Twoich oknach jest niewielki pakiet materiału, który po złożeniu przysłania światło szyby. Dlatego ten rodzaj żaluzji polecany jest również do małych, niskich okien.

Warto pamiętać o tym, że zaletą plis jest montaż nie tylko w oknach o nietypowym kształcie. Ten typ osłony doskonale sprawdzi się także na dużych przeszkleniach, gdzie stosowany jest coraz częściej.

Inne zalety żaluzji plisowanych? Możesz je zastosować w każdym pomieszczeniu swojego domu. Salon, kuchnia, czy sypialnia - wszędzie sprawdzą się idealnie.

Dodatkowo są one coraz częściej wybierane do pokojów dziecięcych. W systemach sterowanych bez użycia sznurka daje to spore poczucie bezpieczeństwa w pomieszczeniach naszych pociech.

STEROWANIE

W przypadku plis mamy duży wybór jeśli chodzi o sposoby sterowania. Oczywiście najpopularniejszą opcją jest sterowanie ręczne. Mamy możliwość zastosowania również sterowania elektrycznego, które szczególnie wygodne będzie w przypadku okien w nietypowych lokalizacjach. Przypomnijmy, że plisy mogą być również wykorzystywane na oknach dachowych, gdzie sterowanie elektryczne będzie szczególnie przydatne.
Plisy2
RODZAJE PLIS

Rynny łączące tkaninę żaluzji plisowanych mogą być zarówno ruchome jak i przytwierdzone na stałe. Pod tym względem wyróżniamy dwa rodzaje plis:

Jednokierunkowe

Górna rynna plisy jest nieruchoma, sterowanie góra-dół odbywa się tylko za pomocą dolnej rynienki. Nie masz zatem tutaj możliwości osłonięcia dowolnego fragmentu okna, tak jak ma to miejsce w przypadku plis dwukierunkowych.

Dwukierunkowe

Dwie rynny ruchome, dzięki czemu masz władzę jaka część okna będzie zasłonięta. Idealne rozwiązanie do kuchni lub jeśli mieszkasz na parterze, wówczas plisa daje efekt nowoczesnej zazdroski, dzięki której uchronisz się przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Możliwość zasłonięcia dowolnej części okna to zdecydowanie największy plus tego rozwiązania.

W ofercie mamy również plisy w zupełnie odrębnym systemie. Dostępne są bowiem także plisy sterowane sznurkiem. Jest to także dosyć popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o żaluzje plisowane.
Plisy3
BOGATY WYBÓR TKANIN

Jeśli chodzi o plisy, to wybrać możesz z bardzo bogatej palety kolorów oraz tkanin. Dostępnych jest niemal 300 materiałów wysokiej jakości, a zatem znajdziesz rozwiązanie zarówno do klasycznego wystroju wnętrza, jak i bardziej nowoczesnego.

Jedną osłonę okienną możesz wyposażyć w dwie różne tkaniny, co otwiera zupełnie nowe możliwości dla Twojej aranżacji okiennej. Plisy na wymiar dostosujesz do każdego rodzaju okna w swoim domu lub mieszkaniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do odwiedzenia naszego blogu lub strony produktu w serwisie anwis.pl.

Plisy - pomiar i montaż

Nasze realizacje