• Opis

 • Dane techniczne

 • Żaluzje bambusowe w kasecie o szerokości lamel 25 mm to znakomite rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na montażu osłony okiennej w świetle szyby. Wydłużona górna rynna żaluzji zachodzi lekko na ramę okna, co sprawia wrażenie jakby była z nią połączona. Prowadzenie boczne w postaci delikatnej żyłki zapobiega jej odstawaniu od skrzydła i pozwala na swobodne korzystanie z żaluzji, gdy okno ustawisz w pozycji uchylonej. 

  Dodatkowym atutem żaluzji bambusowych jest materiał, z którego są wykonane. Naturalne włókna bambusa poddane specjalnej obróbce tworzą niepowtarzalną strukturę lamel. To nadaje osłonie autentyczny i unikalny wygląd, w szczególności doceniany przez miłośników naturalnych dodatków.

  Informacje dodatkowe

  • Naturalne surowce
  • Super produkt
  • Bezpieczne dla dzieci
  • Szeroka gama kolorów
  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
  • Maksymalna wysokość 200 cm
  • Maksymalna szerokość 160 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


STYLOWA OZDOBA OKNA

Jeśli szukasz żaluzji montowanych do skrzydła okiennego o unikalnym designie i funkcjonalności, warto rozważyć zakup żaluzji bambusowych w kasecie o lamelkach w szerokości 25 mm. Zapewnią Ci one nie tylko estetyczny wygląd, ale także trwałość i ochronę przed promieniami słonecznymi.

Ich naturalna, charakterystyczna dla bambusa struktura pozwoli Ci stworzyć przytulną atmosferę oraz doskonale dopasują się do Twojego wnętrza. Dzięki precyzyjnemu ustawieniu listewek w świetle szyby, powstałe po odbiciu promieni od lameli smugi światła i cienia stworzą niecodzienną i ciepłą aranżację w pomieszczeniu. Dodatkowo ruchome lamelki pozwolą Ci na pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do wnętrza oraz zapewnią Ci prywatność chroniąc przed spojrzeniami z zewnątrz.

KOLORYSTYKA ŻALUZJI BAMBUSOWYCH W KASECIE

Żaluzja bambusowa 25 mm to wysokiej jakości sprasowane włókna bambusa, które na lameli tworzą unikatową strukturę. Bambus to naturalny materiał, odnawialny i biodegradowalny, dlatego będzie to znakomity wybór dla osób dbających o środowisko, lubiących trend ECO.

W kolekcji Anwis znajdziesz 12 wyjątkowych kolorów lamel. To barwy Ziemi od jasnych pastelowych odcieni po intensywne i ciemne tonacje. Do kolorów lamel dopasowana jest górna kaseta. Znajdziesz tu 9 najbardziej popularnych i najmodniejszych odcieni – gładkie i drewnopodobne. 
Kaseta może być barwą dobrana do koloru lamel lub być zbliżona do koloru stolarki okiennej lub innych elementów wystroju wnętrza. 

Szeroki wybór kolorów pozwoli Ci łatwo dopasować żaluzję bambusową 25 mm do stolarki okiennej lub drewnianych, naturalnych elementów aranżacji.

Jeżeli nie jesteś pewien jaki kolor lamel najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu na naszej stronie Modnie w Oknie masz możliwość zamówienia darmowych próbek. Otrzymasz je listem, w ciągu 2-3 dni roboczych. To pozwoli Ci idealnie dopasować kolor osłony okiennej do ramy okna lub innych elementów wystroju.
MONTAŻ ŻALUZJI BAMBUSOWEJ W KASECIE

Kaseta Venus czyli rynna górna wykonana jest z aluminium, co gwarantuje stabilność i trwałość konstrukcji. Dodatkowo jest ona wydłużona w przedniej części z 25 mm do 45 mm co sprawia, że zachodzi delikatnie na ramę okna tworząc z nim integralną całość. Taka budowa rynny górnej pozwala zakryć ukryty w niej mechanizm żaluzji, dlatego nazwana została ona kasetą. Żaluzja jest idealnie dopasowana do wymiarów okna. 

Ze względu na swoją budowę żaluzje bambusowe w kasecie Venus przeznaczone są do montażu wyłącznie w świetle szyby. Montaż żaluzji w kasecie jest inwazyjny i polega na przykręceniu osłony do listew przyszybowych, czyli elementu łączącego szybę z ramą okna. 

Dzięki temu część żaluzji wchodzi w światło szyby i nie odstaje tak bardzo od skrzydła. Ten rodzaj montażu znakomicie sprawdzi się jak masz mało miejsca we wnęce okiennej. Płaska kaseta i żaluzja częściowo schowana w światło szyby nie uszkodzą ściany. 

Jeżeli zależy Ci na montażu bezinwazyjnym, czyli bez ingerencji w ramę okna wybierz tradycyjne żaluzje bambusowe 25mm z haczykami do montażu na ramie okna. Natomiast przy montażu do ściany  lub do wnęki okiennej najlepiej wybrać żaluzję bambusową w lameli 50 mm.

Żaluzje bambusowe w kasecie 25 mm dodatkowo w standardzie posiadają prowadzenie boczne w postaci żyłki z prawej i lewej strony. Pozwala ono na ustabilizowanie żaluzji w oknie i zabezpieczenie przed jej odstawaniem, gdy okno jest w pozycji uchylonej. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z funkcji żaluzji i zmieniać ustawienia lamel.
Na pierwszy rzut oka montaż żaluzji może wydawać się łatwy. Aby uniknąć pomyłek zarówno przy pomiarze jak i montażu polecam skorzystać z usług naszych sprawdzonych Doradców, których znajdziesz na terenie całej Polski. Doradca pomierzy, wyceni a na końcu zamontuje Twoje żaluzje.

JAK STERUJEMY ŻALUZJĄ BAMBUSOWĄ W KASECIE?

Żaluzją bambusową w kasecie Venus możesz sterować na dwa sposoby:

- za pomocą sznurka i drewnianego pokrętła

- koralika 

Za pomocą sznurka regulujesz wysokość żaluzji natomiast pokrętłem zmieniasz kąt nachylenia lamel wpuszczając do pomieszczenia mniej lub więcej światła. Przy koraliku obie te czynności wykonasz za pomocą jednego łańcuszka. 

Oczywiście żaluzje bambusowe w kasecie są bezpieczne dla dzieci. Wystarczy do nich dodać specjalne zabezpieczenie CHILD SAFETY. Dobierana jest wtedy odpowiednia długość sznurka zgodnie z obowiązującą normą oraz pod wpływem ciężaru końcówka sznurka rozpina się nie stanowiąc zagrożenia dla dziecka. 

GDZIE SPRAWDZI SIĘ ŻALUZJA BAMBUSOWA W KASECIE?

Żaluzje bambusowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu zarówno w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, czy łazience. Zyskasz ciepłą atmosferę we wnętrzu i będą chronić Twoją prywatność.

Jest to żaluzja montowana do skrzydła okna, dlatego ważny będzie jego wymiar. Znakomicie sprawdzi się przy mniejszych przeszkleniach. Jej maksymalna szerokość to 160 cm, a wysokość 200 cm.

Bambusowe żaluzje w kasecie możesz również wykorzystać jako element dekoracyjny w przestrzeni biurowej. Zapewniają one przyjemne światło słoneczne, nie zaciemnią pomieszczenia a dodadzą elegancji i profesjonalizmu otoczeniu pracy. 

Ze względu na ich naturalny urok i trwałość żaluzje bambusowe 25 mm bardzo często wybierane też są przez właścicieli hoteli czy restauracji. Dodają one charakterystycznego stylu wnętrzom tego typu obiektów.

Przy większych gabarytach okna istnieje możliwość montażu standardowych żaluzji bambusowych lub żaluzji drewnianej w lameli 25 mm. 

Dodatkowym atutem żaluzji jest łatwy sposób ich czyszczenia. Wystarczy miotełka – szczotka za pomocą której usuniesz kurz. Wystarczy ustawić żaluzję w pozycji zamkniętych lamel i przetrzeć z góry na dół potem odwracasz lamele o 180° i omieść je z dołu do góry. 

Możesz również użyć do czyszczenia odkurzacza z miękką szczotką. Pamiętaj, aby ustawić go na minimalną moc ssania, tak aby podczas czyszczenia nie uszkodzić żaluzji. 

Jeżeli zachowasz systematyczność w czyszczeniu żaluzji będą one zawsze wyglądać jak nowe, pięknie zdobiąc Twoje okno.

Zainspiruj się