• Opis

 • Dane techniczne

 • Rolety dzień i noc to innowacyjny sposób aranżacji okien. Tworzą je dwa rodzaje materiałów ułożone naprzemienne w poziomych pasach. Jeden przepuszcza promienie słoneczne, drugi blokuje. Rozsunięte rolety dają efekt częściowego rozproszenia światła. 

  Podczas ich zwijania pasy zaciemniające nachodzą na siebie, dzięki czemu w pomieszczeniu robi się ciemno. Jest to zabudowany typ rolety, rolka górna znajduje się w kasecie a po bokach są prowadnice, sprzyjające lepszemu układaniu się tkaniny i jednocześnie chroniące ją przed brudzeniem i zniszczeniem.

  Informacje dodatkowe

  • Bezpieczne dla dzieci
  • Szeroka gama kolorów
  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
  • Maksymalna szerokość 150 cm
  • Maksymalna wysokość 230 cm

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Podobne/polecane przesłony


Kolory tkanin rolet dzień noc w kasecie

 

Tkaniny dzień noc dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Możesz dobrać roletę w jasnych pastelach lub postawić na ciemne, eleganckie odcienie. Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz je zamontować i jaki efekt wizualny uzyskać. 

Jasne materiały dzień i noc optycznie powiększą pomieszczenie a także je rozświetlą, natomiast ciemne, strukturalne nadadzą wnętrzu głębię i przestronność. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub wpuścić do niego jak najwięcej światła, nie podnosząc rolety. 

W roletach dzień i noc są do dyspozycji również tkaniny typu blackout. Dzięki nim istnieje możliwość uzyskania znacznie większego zaciemnienia w pomieszczeniu, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych tkanin.

Rolety dzień noc w kasecie - idealne do kuchni

 

Niewątpliwą zaletą rolet dzień - noc jest możliwość precyzyjnego operowania ilością wpadającego do wnętrza światła. To bardzo ważne, szczególnie dla kuchni o ekspozycji południowej i zachodniej, do których wpada bardzo dużo słońca, przez co pomieszczenie szybko się nagrzewa. 

Aby doświetlić pomieszczenie nie musisz całkowicie zwijać rolety - wystarczy ustawić ją w pozycji, w której ciemniejsze paski nachodzą na siebie - tą cechę docenisz szczególnie, kiedy mieszkasz przy ruchliwych ulicach lub na dużych osiedlach. Dodatkowym atutem klasycznych rolet dzień - noc, przemawiającym za dekoracją okna w Twojej kuchni jest impregnowana tkanina - odporna na kurz i wchłanianie zapachów. 

Rolety dzień i noc w kasecie na wymiar po dokładnym pomiarze wpasują się na każde okno.

Funkcjonalność

 

Decydując się na rolety dzień i noc w kasecie z prowadnicami, znacząco ograniczasz kołysanie się materiału. Tkanina jest stabilnie poprowadzona i przylega do materiału, co ma ogromne znaczenie. Szczególnie w przypadku okien uchylnych.

Popularne "zebry" nie są przeznaczone do zastosowania przy oknach dachowych. Jeśli chcesz przysłonić okna na poddaszu, to powinnaś zdecydować się na rolety dachowe.

W roletach dzień i noc jest możliwość zastosowania dwóch rodzajów kaset, które różnią się od siebie rozmiarem. Mniejsza ma 67 mm wysokości i 26 mm szerokości. Większa kaseta z kolei to 79 mm wysokości i 35 mm szerokości.

Przy czyszczeniu rolet dzień i noc trzeba pamiętać, że ściąganie materiału z okna jest absolutnie zakazane. W związku z tym ewentualne zabrudzenia należy czyścić za pomocą delikatnie nawilżonej szmatki. Dobrym pomysłem jest również czyszczenie bieżącego kurzu za pomocą odkurzacza. Ustawionego oczywiście na niskich obrotach.

 


Sposoby sterowania roletą dzień noc w kasecie

 

W przypadku rolet dzień noc najbardziej tradycyjną opcją jest sterowanie za pomocą łańcuszka kulkowego. Jest on wykonany z plastiku, natomiast po dodatkowej opłacie można skorzystać z łańcuszka metalowego.

Możesz zdecydować się również na zasilanie elektryczne. Ustawienie tkaniny regulujesz wówczas na przykład za pomocą pilota lub aplikacji w swoim smartfonie. Wysoka jakość tego rozwiązania z pewnością Ci się spodoba.


Zainspiruj się