Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Rolety rzymskie i rozowe zaslony
Zasłony i firanki od dawna są częścią wystroju naszych wnętrz. Dzisiejsze nowoczesne zasłony różnią się od tych, które królowały w domach naszych dziadków i rodziców. Często to one stanowią punkt kulminacyjny wystroju danego pomieszczenia. Coraz częściej w propozycjach aranżacyjnych architektów wnętrz można zauważyć puste okna, bez firan, jedynie z zasłonami. To właśnie zasłony nadają wnętrzu klimatycznego charakteru i poczucia przytulności.

Materiał na zasłony

Aktualnie na rynku wybór zasłon jest ogromny. Warto zwrócić uwagę na jakość tkanin, na ich strukturę, przezierność, właściwości. W ofercie Anwis dostępnych jest 200 tkanin o różnorodnej kolorystyce  i przejrzystości. Nowością są zasłony wyprodukowane z materiałów typu eko. Do tej grupy zaliczamy 12 tkanin poliestrowych i bawełnianych pozyskanych z recyklingu. 

Dużym ułatwieniem jest wzornik zasłon, gdzie istnieje możliwość bezpłatnego zamówienia materiałów na zasłony. Wystarczy wybrać kilka interesujących nas tkanin, a po kilku dniach darmowe próbki trafią do Twojego domu. Ekran komputera czy telefonu nigdy nie odda w 100 procentach koloru oraz struktury danego materiału. 
Zasłony w salonie

Zasłony w nowoczesnym salonie to widok, do którego wielu z nas przywykło. Zasłony do okien w salonie często są niezbędnym, ale jednocześnie eleganckim dodatkiem.

Odpowiednio dobrane zasłony pełnią podwójną funkcję w salonie. W trakcie dnia są ozdobą okna, a także całego salonu. Ich odcień możemy dobrać do różnych elementów wnętrza – między innymi kolorów mebli czy ścian.

Z kolei nocą oraz wieczorami nawet same zasłony w salonie mogą nam zapewnić poczucie prywatności oraz komfortu. Poczucie dyskrecji jest niezwykle ważne, ale to nie jedyna zaleta zasłoniętych zasłon. Pełnią one również funkcje estetyczne.

Oczywiście bardzo często dobrym połączeniem są firany i zasłony w salonie. Jednak to nie jest jedyny duet, który może ze sobą współgrać.

Rolety rzymskie i zasłony w salonie również mogą być świetnym połączeniem. Oczywiście na etapie aranżacji warto skorzystać z podpowiedzi jednego z naszych Doradców tak, aby całość wyglądała spójnie. Natomiast często w tym wypadku wykorzystuje się zasadę kontrastu. Biała roleta rzymska oraz ciemne zasłony? Tak, to może się udać! 

Co zamiast zasłon w salonie? Doradcy Modnie w Oknie mają w swojej ofercie bogaty wybór produktów Anwis. Żaluzje, rolety, plisy – masz naprawdę wiele możliwości.
Zaslony i rolety rzymskie
Zasłony w sypialni

Wystrój okna ma ogromne znaczenie w każdym pomieszczeniu. Jednak w sypialni jest to sprawa szczególnie istotna. 

W końcu właśnie tam odpoczywamy i śpimy. Często zależy nam na tym, aby wieczorem oraz w nocy kompletnie odciąć się od świata zewnętrznego. Po pierwsze zapewnia nam to poczucie prywatności, a po drugie lepszą jakość snu. Odpowiednio dobrane zasłony – oprócz funkcji praktycznych – dadzą nam również eleganckie i klimatyczne wnętrze.

Długie zasłony do sypialni to zdecydowanie najczęstszy wybór. Zdecydowanie popularniejszy od modeli niesięgających do samej podłogi. Spośród 200 tkanin w ofercie Anwis możesz do sypialni dobrać materiały blackoutowe. Dzięki nim osiągniesz największy poziom zaciemnienia we wnętrzu. Ma to duże znaczenie dla jakości naszego snu. Dysponując sypialnią w swoim domu lub mieszkaniu masz duży komfort. Dobór tkanin blackout pozwala na stworzenie warunków dogodnych na ucięcie sobie drzemki w trakcie dnia.