Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Zasłony i firanki od dawna są częścią wystroju naszych wnętrz. Dzisiejsze nowoczesne zasłony różnią się od tych, które królowały w domach naszych dziadków i rodziców. Często to one stanowią punkt kulminacyjny wystroju danego pomieszczenia.

Coraz częściej w propozycjach aranżacyjnych architektów wnętrz można zauważyć puste okna, bez firan, jedynie z zasłonami. To właśnie zasłony nadają wnętrzu klimatycznego charakteru i poczucia przytulności.

Materiał na zasłony

Aktualnie na rynku wybór zasłon jest ogromny. Warto zwrócić uwagę na jakość tkanin, na ich strukturę, przezierność, właściwości. W ofercie posiadamy 200 materiałów o różnorodnej kolorystyce i przejrzystości. 

Nowością są zasłony wyprodukowane z materiałów typu eko. Do tej grupy zaliczamy 12 tkanin poliestrowych i bawełnianych pozyskanych z recyklingu. 

Dużym ułatwieniem jest wzornik zasłon, gdzie istnieje możliwość bezpłatnego zamówienia materiałów na zasłony. Wystarczy wybrać kilka interesujących nas tkanin, a po kilku dniach darmowe próbki trafią do Twojego domu. Ekran komputera czy telefonu nigdy nie odda w 100 procentach koloru oraz struktury danego materiału. 

Zasłony gotowe pod dokładny wymiar. Korzystając z usług naszych Doradców otrzymujesz spersonalizowane rozwiązanie, szyte na miarę i potrzeby Twojego wnętrza.
Zasłony w salonie

Zasłony w nowoczesnym salonie to widok, do którego wielu z nas przywykło. Ekskluzywne zasłony do salonu często są niezbędnym, ale jednocześnie eleganckim dodatkiem.

Odpowiednio dobrane pełnią podwójną funkcję w salonie. W trakcie dnia są ozdobą okna, a także całego pomieszczenia. Ich odcień możemy dobrać do różnych elementów wnętrza – między innymi kolorów mebli czy ścian.

Z kolei nocą oraz wieczorami nawet same zasłony zaciemniające w salonie mogą nam zapewnić poczucie prywatności oraz komfortu. Poczucie dyskrecji jest niezwykle ważne, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Pełni ono również funkcje estetyczne.

Oczywiście bardzo często dobrym połączeniem są firany i zasłony do salonu. Jednak to nie jest jedyny duet, który może ze sobą współgrać.

Rolety rzymskie i zasłony w salonie również mogą być świetnym połączeniem. Oczywiście na etapie aranżacji warto skorzystać z podpowiedzi jednego z naszych Doradców tak, aby całość wyglądała spójnie. 

Natomiast często w tym wypadku wykorzystuje się zasadę kontrastu. Biała roleta rzymska oraz ciemne zasłony? Tak, to może się udać! 

Ten typ osłony można również łączyć w zupełnie innych konfiguracjach. Świetnym rozwiązaniem mogą być również żaluzje drewniane i zasłony w eleganckim duecie.

Co zamiast zasłon do salonu? Doradcy Modnie w Oknie mają w swojej ofercie bogaty wybór produktów Anwis. Żaluzje, rolety, plisy – masz naprawdę wiele możliwości.
Zasłony w sypialni

Wystrój okna ma ogromne znaczenie w każdym pomieszczeniu. Jednak w sypialni jest to sprawa szczególnie istotna. 

W końcu właśnie tam odpoczywamy i śpimy. Często zależy nam na tym, aby wieczorem oraz w nocy kompletnie odciąć się od świata zewnętrznego. Po pierwsze zapewnia nam to poczucie prywatności, a po drugie lepszą jakość snu. Odpowiednio dobrane zasłony – oprócz funkcji praktycznych – dadzą nam również eleganckie i klimatyczne wnętrze.

Długie zasłony do sypialni to zdecydowanie najczęstszy wybór. Zdecydowanie popularniejszy od modeli niesięgających do samej podłogi. Spośród 200 tkanin w ofercie Anwis możesz do sypialni dobrać materiały blackoutowe. Dzięki nim osiągniesz największy poziom zaciemnienia we wnętrzu. 

Ma to duże znaczenie dla jakości naszego snu. Dysponując sypialnią w swoim domu lub mieszkaniu masz duży komfort. Dobór tkanin blackout pozwala na stworzenie warunków dogodnych na ucięcie sobie drzemki w trakcie dnia.
Jak łączyć zasłony i rolety

Łączeniu osłon już trochę miejsca poświęciliśmy, ale bez wątpienia warto ten temat rozwinąć. Obserwując wiele najróżniejszych aranżacji i inspiracji wnętrzarskich, często można zaobserwować zasłony w duecie z inną osłoną.

Popularnym rozwiązaniem są zasłony i rolety rzymskie. Czy taki zestaw ma szansę dobrze się komponować w Twoim wnętrzu? Ależ oczywiście, że tak! Należy jednak przestrzegać kilku zasad, aby nie przesadzić.

W momencie zastosowania takiego duetu pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością kolorów oraz wzorów. Dobrą praktyką jest połączenie na przykład jasnej rolety rzymskiej z ciemną zasłoną. To najpewniejszy przepis na aranżacyjny sukces.

W podobnym kontraście można połączyć zasłony z materiałowymi roletami. Tradycyjna roleta o gładkiej strukturze - na przykład w jasnym kolorze - w połączeniu z ciemnymi zasłonami może sprawdzić się wyśmienicie.

Spotykane są także duety zasłon z żaluzjami drewnianymi.

Skorzystaj z wiedzy fachowców

Korzystając z usług Doradców Modnie w Oknie możesz bez problemów dobrać najlepsze rozwiązania do swojego wnętrza.

Jeśli szukasz zatem gotowych zasłon pod konkretny wymiar, to skontaktuj się z nami. Nasz Doradca wraz z Tobą wybierze zasłony skrojone pod Twoje potrzeby, pomoże dobrać również konkretny kolor.
GDZIE KUPIĆ ZASŁONY?

Znajdź Doradcę

Nasze realizacje