Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Dzien noc 4 min
CO TO SĄ ROLETY DZIEŃ NOC?

Połączenie funkcjonalności rolet tekstylnych i klasycznych żaluzji poziomych. Rolety dzień i noc wykonane są z podwójnie podwieszonej tkaniny w poziome pasy o szerokości około 60 mm, które na przemian są przezierne i zaciemniające. To jedna z popularniejszych osłon okiennych. Jeden koniec tkaniny jest przymocowany na stałe w kasecie rolety, a drugi biegnie poprzez obrotowy dolny obciążnik i jest przytwierdzony do wałka nawojowego.

Sterowanie rolety odbywa się za pomocą łańcuszka, a nawijając tkaninę na wałek możesz sprawić, że fragmenty tkaniny przesuwają się równolegle do siebie. Kiedy ustawisz dwa pasy przezroczysty i zaciemniający naprzeciw siebie, uzyskasz efekt zaciemnienia.

Kluczowy w doborze rolety dzień i noc jest precyzyjny pomiar. To dzięki niemu będziemy mogli następnie cieszyć się z obecności w odpowiednio zaciemnionym wnętrzu lub nasłonecznionym. Nasze impresje to produkt na wymiar, co ma znaczenie w estetycznym nakładaniu się na siebie poziomych pasów. Dlatego na etapie doradztwa, następnie pomiaru i finalnie montażu warto skorzystać z wiedzy naszego Doradcy.
FUNKCJONALNOŚĆ ROLET DZIEŃ NOC

Ustawione na przemian pasy poziome przezroczyste i zaciemniające dają Ci możliwość precyzyjnego regulowania światłem słonecznym. Wystarczy jedno, delikatne pociągnięcie łańcuszkiem sterującym, a w Twoim pomieszczeniu następuje półmrok lub całkowita ciemność. Stąd nazwa dzień – noc.

Rolety dzień noc idealnie sprawdzą się nie tyko w domach czy mieszkaniach, ale również w hotelach i biurach. Nasi Doradcy mają na swoim koncie realizacje we wszystkich tego typu obiektach. 

Wiemy, że tylko precyzyjnie dobrany rozmiar rolety do Twojego okna uczyni go w pełni funkcjonalnym, dlatego każda roleta dzień noc produkowana jest na wymiar. Dopasowane rolety będą nie tylko piękniej się prezentować w Twoim oknie ale również posłużą Ci przez kilka kolejnych lat. Najlepiej znajdź Doradcę Modnie w Oknie w swoim mieście i umów się na konsultację. Zaproponuje On najlepszy model dopasowany do Twojego okna i pomieszczenia, zajmie się pomiarem, a po złożeniu przez Ciebie zamówienia zamontuje rolety.

Dzien noc 1 min
Dzien noc 2 min
ZALETY

Zalet rolet dzień i noc jest wiele. Możesz obserwować co się dzieje na zewnątrz, będąc samemu niewidocznym. Osłony te chronią Twoje wnętrze przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów.

Z racji połączonych funkcji żaluzji, rolety, firany i zasłony, możesz operować ilością wpadającego światła do twojego pomieszczenia bez konieczności całkowitego zwijania przesłony.

Tworzą niepowtarzalny nastrój i klimat w Twoich pomieszczeniach, a dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny, możesz kreować wizualne wrażenie wnętrza, korygować proporcje zarówna okna jak i całego pomieszczenia.

W kwestii doboru odpowiedniej tkaniny, najlepiej jak poradzisz się doświadczonego Specjalisty do czego Cię serdecznie namawiamy. Płynna regulacja tkaniny pozwoli regulować poziom promieni słonecznych w ciągu dnia.

Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety tego rozwiązania, to zapraszamy także na naszego bloga
DOSTĘPNE RODZAJE ROLET

Rolety dzień-noc podobnie jak pozostałe rolety występują w wersji:

Rolety Dzień Noc Wolnowiszące

Jest to najprostszy model, jaki możemy Tobie zaoferować. Wałek z tkaniną pozostaje odkryty. Stosujemy tutaj montaż bezinwazyjny, co dla części naszych Klientów ma znaczenie. 

Nie ma wówczas potrzeby dodatkowej ingerencji w okno. W standardowej opcji rolety dzień-noc wolnowiszące posiadają prowadzenie żyłkowe boczne.

Rolety Dzień Noc w Kasecie

Wałek z tkaniną schowane są w aluminiowej kasecie. Po bokach roleta posiada prowadnice, co ogranicza kołysanie się materiału. Jest on wówczas bardziej stabilnie przymocowany i przylega bardziej do szyby. Nie ma wątpliwości, że przy uchylnych oknach ma to ogromne znaczenie.

Nie ma wątpliwości, że model rolet w kasecie zapewni większe zaciemnienie niż w przypadku wersji wolnowiszącej.

Do wyboru w tym wypadku masz dwa rodzaje kaset, które różnią się rozmiarem.

Rolety Dzień Noc na wnękę

Ostatnim rodzajem są rolety na wnękę. Opcja do dużych gabarytów, ponieważ w tym wypadku powierzchnia tkaniny może wynosić od 2,6 metra szerokości do 3 metrów wysokości.

Cenę rolet dzień noc poznasz wchodząc na kalkulator poszczególnych rodzajów osłon. Skorzystaj również z profesjonalnej porady jednego z naszych Doradców, dzięki czemu otrzymasz rolety dzień i noc na wymiar.
Dzien noc 3 min
JAKIE MATERIAŁY MOŻESZ ZASTOSOWAĆ?

W przypadku rolet dzień i noc bogactwo tkanin jest ogromne. Możesz wybrać materiały z kilku grup kolorystycznych:

Beże/Brąz, Błękity, Czerwienie/Pomarańcze oraz Biele/Szarości

Oczywiście odcienie zaprezentowane na ekranie komputera nigdy nie oddadzą w 100 procentach rzeczywistego koloru. Dlatego zapraszamy do skorzystania z możliwości zamawiania darmowych próbek materiałów za pośrednictwem naszego portalu. Dzięki tej możliwości porównasz sobie kolory i sprawdzisz, czy będą pasowały do wybranego wnętrza.

Materiał rolety z pewnością z powodzeniem dobierzesz do wystroju swojego wnętrza.

JAK MOŻNA STEROWAĆ ROLETAMI DZIEŃ-NOC?

Oczywiście najbardziej popularnym sposobem sterowania tą osłoną jest za pomocą łańcuszka kulkowego. W podstawowej wersji jest on wykonany z plastiku, ale za dopłatą można otrzymać wersję metalową w kolorze silver.

W przypadku rolet dzień-noc możesz również zastosować sterowanie elektryczne, przy użyciu silnika bateryjnego. Taki silnik wystarczy naładować raz na trzy miesiące przy tradycyjnym korzystaniu. Wówczas swoimi roletami sterujesz przy użyciu pilota lub aplikacji.

ROLETY BEZPIECZNE DLA DZIECI

Warto wiedzieć, że rolety dzień i noc, podobnie jak wiele innych naszych osłon posiadają zabezpieczenie Child Safety. Stosujemy się w tym wypadku do europejskiej normy PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety). Napinacz łańcuszka, zrywalny łącznik oraz wypinający się mechanizm sterujący zapewniają całkowite bezpieczeństwo.

SPOSOBY MONTAŻU ROLET DZIEŃ NOC ORAZ WYCENA

Jak właściwie dokonać pomiaru? W jaki sposób montowane są rolety dzień i noc? Na te pytania precyzyjnie odpowie Ci nasz Doradca.

Zalecamy ze skorzystania wiedzy fachowca na każdym etapie. Przy pomiarze każdy centymetr ma ogromne znaczenie tak, aby osłona cieszyła nasze okno przez wiele kolejnych lat.

Oczywiście sposoby montażu takiej rolety będą zróżnicowane, w zależności od tego, na który model się zdecydujesz: wolnowiszące, w kasecie lub na wnękę.

Jeśli chodzi o wycenę osłony, to zapraszamy na wstępnym etapie do skorzystania z naszego kalkulatora. Przy jego użyciu poznasz wstępną, orientacyjną cenę.
GDZIE KUPIĆ ROLETY DZIEŃ I NOC?

Mikado Białystok
Artroll Bielsko-Biała
Kontur Biłgoraj
Arta Bydgoszcz
Aga Bytom
Małek Bytów
Artex Chełm
Dekorbud Cieszyn
Omega Częstochowa
SDO Częstochowa
Rollhouse Elbląg
Łukasz Ełk
Pol-blinds Gdynia
Granat Głogów
Velab Gorzów Wielkopolski
Raf-Kon Iława
Magnum Color Jelenia Góra
Jaga Katowice
Alutor Kielce
Marag Koło
MK Studio Konstancin-Jeziorna
Agatom Koszalin
Magnum Color Kowary
Majka Kutno
Tomasz Wojtuś Krapkowice
Bramsteel Kraków
Grala House Studio Kraków
Mafon Kraśnik
Nova BP Legionowo
Anwo Lublin
Res Dom Łańcut
Adan Łódź
Okna Konieczny Łódź
Ako Łuków
Małek Miastko
Sunrise Control Mińsk Mazowiecki
Mimark Namysłów
Borzęcki Nowy Targ
Beluno Olkusz
Rollhouse Olsztyn
Vela Toruń
Apis Piła
Rolstyl Piotrków Trybunalski
Noveo Płock
Endodesign Poznań
HelioSun Poznań
Rathal Poznań
Iskra Pruszków
Heliosun Puszczykowo
Bramsteel Raciechowice
Solis Radom
Rolety Plus Raszyn
Maj R. Rawicz
Magas Rumia
Wiolla Rybnik
Ferdo Rzeszów
Res Dom Rzeszów
Nowak Dom Siedlce
Okna Konieczny Sieradz
Sklep Twój Dom Sierpc
Viki Słupsk
Zielski Sochaczew
Nowak Dom Sokołów Podlaski
SUNŻAL Sosnowiec
Multiart Stalowa Wola
Neumann Starogard Gdański
Decor Suwałki
Protect Szczecin
Małek Szczecinek
Domlux Ostrowiec Świętokrzyski
DGM Świnoujście
Magdalena Tarnobrzeg
Sotar Tarnów
NASKK Tychy
Borwis Warszawa
Lira Dom Warszawa
Rolbest Warszawa
Verti Wągrowiec
Allbud Wieliczka
Rol-ex Włocławek
Iwaniczek Wrocław
Okna Konieczny Wrocław
Profil Wrocław
Stef-Bud Wysokie Mazowieckie
Biuro Mazowsze Wyszków
Mako Zamość

Nasze realizacje