Rolety na okna dachowe

Okna dachowe są szczególnie narażone na promienie słoneczne, dlatego dobór wysokiej jakości rolety jest tutaj wyjątkowo istotny. Wszystkie elementy naszych rolet poza tkaniną wykonane są wysokiej jakości aluminium, które korodują pod wpływem wilgoci. Rolety na okna dachowe Anwis produkowane są pod dokładny wymiar okna, dlatego idealnie będą pasować na okna połaciowe firm typu Fakro, Velux i Roto.

W przypadku pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu, zaciemnienie ma szczególne znaczenie. Nie tylko z powodu nadmiernego nasłonecznienia wnętrza. Często o doborze tkaniny decyduje charakter pomieszczenia. Dlatego w sypialniach czy pokojach dziecięcych decydujemy się na tkaniny typu blackout, które dają 100 % zaciemnienia. O tym jak sen wpływa na zdrowie, zwłaszcza dzieci przeczytasz na naszym blogu w artykule – Sen dziecka – jak zaciemnić pokój?

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

ROLETY DO OKIEN DACHOWYCH

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem poddasza, skosów, dostałaś w pakiecie okna dachowe. Z jednej strony masz mocno doświetlone pomieszczenie, z drugiej jednak, od wiosny do jesieni uciekasz przed światłem i upałami. W związku z tym potrzebujesz odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej. Rolety na okna dachowe to idealne rozwiązanie.

Dzięki roletom dachowym słonecznie dni nie będą żadną przeszkodą. Nasze rolety produkujemy wyłącznie na wymiar dlatego mogą być one zastosowane do wszystkich typów okien. Rolety do okien dachowych Fakro, rolety do okien dachowych Velux? A może do produktów jeszcze innego popularnego producenta okien? Nasze rolety dachowe sprawdzą się na każdym z nich. Żeby czerpać 100-procentową satysfakcję należy tylko wykonać precyzyjny pomiar oraz montaż.

Rolety na okna dachowe możesz zastosować w każdym pomieszczeniu - nawet w przypadku pokoju dziecięcego, jeśli znajduje się na poddaszu. To produkt na wymiar, co ma niebagatelne znaczenie w procesie montażu.

Rolety dachowe gwarantują prawie 100-procentowe zaciemnienie wnętrza, jeśli zdecydujesz się na tkaninę najbardziej zaciemniającą. W tym produkcie, oprócz tkanin najwyższej jakości, zastosowaliśmy takie rozwiązania jak: prowadnice boczne oraz kaseta osłaniająca.

To wszystko wpływa na znaczące ograniczenie przenikającego światła do wnętrza. Co więcej warto wiedzieć, że rolety dachowe posiadają mechanizm samohamujący. Ta opcja z kolei umożliwia zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości. Jest to bardzo wygodna opcja, kiedy na przykład w pochmurne dni chcesz całkowicie albo częściowo odsłonić szybę w swoim oknie.

Dzięki temu otrzymujesz osłonę idealnie dopasowaną w przypadku okien dachowych, która powstrzymuje napływ promieni słonecznych. Jednocześnie nie można zapominać, że w przypadku rolet dachowych ogromne znaczenie ma precyzyjny pomiar i montaż. Wysoki poziom świadczenia usługi gwarantuje sieć naszych sprawdzonych Doradców na terenie całego kraju.
FUNKCJONALNOŚĆ ROLET DACHOWYCH

Rolety do okien dachowych z prowadnicami wyposażone są w mechanizm sprężynowy, który sprawia, że roleta funkcjonuje przy wybranym nachyleniu okna i dodatkowo umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu. To niezwykle istotne w tym przypadku, co zapewni regulację ilości promieni słonecznych we wnętrzu.

Nadmierna ilość wpadającego światła na poddaszu bywa bardzo uciążliwa. Najważniejszą zaletą rolet dachowych jest ich funkcja zaciemniająca i chroniąca przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wysoka jakość materiału zapewnia Ci także ochronę Twojego wnętrza przed płowieniem. Jest to produkt, który będzie służył przez wiele lat. Okna dachowe z roletami znacząco podniosą komfort Twojego przebywania na poddaszu. Szczególnie w ciepłe oraz upalne dni. 

Do rolet dachowych proponujemy tkaniny odbijające promienie słoneczne, które nie dość, że dają 100 procent zaciemnienia, to dodatkowo znacząco redukują nagrzewanie się Twojego pomieszczenia.

Rolety z tkaninami typu “black out” to również sprawdzone rozwiązanie do sypialni. Tylko przy ich zastosowaniu masz gwarancję całkowitego zaciemnienia Twojego wnętrza. Dlatego możesz spotkać się również z określeniem roleta zaciemniająca. Okno dachowe z roletą tego typu w sypialni może okazać się niezbędne.
ROLETA MATERIAŁOWA NA OKNA DACHOWE - POMIAR I MONTAŻ

Rolety dachowe to osłony wymagające precyzyjnego pomiaru przed zamówieniem. Ważny jest każdy milimetr. To produkt, który szczególnie wymaga konsultacji ze sprawdzonym fachowcem.

Najbezpieczniej, jeśli skorzystasz z usług naszego Doradcy Modnie w Oknie. Ty wybierzesz kolor, on natomiast zajmie się pomiarem, a po złożeniu zamówienia zamontuje rolety na poddasze.

Rolety dachowe nadadzą Twojemu poddaszu wyjątkowego nastroju i barwy. Gwarancja idealnego oświetlenia i ochrony przed zbytnim nasłonecznieniem spowoduje, że chętniej będziesz przebywać w swoim domu, nawet w te najbardziej upalne dni.

STEROWANIE ROLETAMI DACHOWYMI

Właściwy montaż rolet dachowych wykonany jest w taki sposób, że bez problemów przy uchylonym oknie możesz zwijać lub rozwijać osłonę. 

Jeżeli dostęp do Twojego okna jest nieco utrudniony to możesz skorzystać ze sztycy. Dzięki temu nie masz problemów ze sterowaniem roletami na oknach znajdujących się nawet bardzo wysoko.

Sterowanie jest banalne. Mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymanie tkaniny w dowolnym miejscu okna.
ROLETY WEWNĘTRZNE NA OKNA DACHOWE - TKANINY I KOLORY

Jeśli jesteś już zdecydowana na rolety dachowe, to musisz pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. W przypadku tej osłony przeciwsłonecznej ilość wzorów i kolorów materiałów jest ogromna.

To pozwala na aranżację każdego wnętrza. Od klasycznego po bardziej nowoczesne. Warto o tym pamiętać, ponieważ daje nam to nie tylko korzyść w postaci ograniczenia światła i ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem.

Po właściwym doborze tkanin nasze poddasze zyska efektowny detal w swojej aranżacji. W celu ułatwienia ostatecznego wyboru udostępniamy możliwość zamówienia darmowych próbek tkanin.

Jeśli rolety dachowe to nie jest do końca to, czego szukasz, to mamy inną możliwość - plisy na okna dachowe. Popularne harmonijki przeznaczone do okien dachowych wyposażone zostały w takie rozwiązania, jak samohamujący mechanizm, prowadnice boczne, płaska kaseta osłaniająca, a także możliwość sterowania za pomocą sztycy. 

To sprawia, że żaluzje plisowane Anwis są pełnowartościowym produktem do zastosowania na oknach na poddaszu, jeśli akurat szukasz alternatywy dla rolet dachowych. Rolety na poddasze są najpopularniejszym wariantem, ale jak widzisz - nie jedynym.
ZABEZPIECZENIE CHILD SAFETY

Nie można zapominać o tym, że rolety dachowe - jak wiele innych naszych produktów - posiadają certyfikat zapewniający bezpieczeństwo naszym pociechom. Nasi Doradcy montują zatem produkt, który stosuje się do standardów europejskiej normy PN-EN 13120+A1:2014-04 (Child Safety).

Co to dokładnie oznacza? Napinacz łańcuszka, zrywalny łącznik oraz wypinający się mechanizm sterujący - to wszystko gwarantuje bezpieczeństwo.

Kolejny ważnym aspektem, który zwiększa Twój komfort jest fakt, że na rolety dachowe oferujemy aż 3-letnią gwarancję. Zresztą podobnie jak na inne nasze produkty, jak na przykład żaluzje aluminiowe czy rolety zewnętrzne.

SZYBKA WYCENA

Ile kosztuje roleta na okna dachowe? Wstępną wycenę rolet dachowych poznasz dzięki naszemu konfiguratorowi online - rolety dachowe cena. Wystarczy, że wprowadzisz przybliżone wymiary swojego okna dachowego, wybierzesz rodzaj tkaniny i to wszystko.

Jeśli cena będzie satysfakcjonująca, to następnym krokiem jest konsultacja z Doradcą. Specjalista przyjedzie, wykona pomiar oraz finalnie montaż, a Ty na swoim poddaszu w upalne dni wreszcie będziesz w stanie odetchnąć. Chcesz kontrolować ilość wpadającego światła na poddaszu? Roleta do okna dachowego zapewni olbrzymi komfort.

DARMOWE PRÓBKI TKANIN

Przy zakupie rolet dachowych niebagatelne znaczenie ma oczywiście wybór najwłaściwszej tkaniny. Zdajemy sobie sprawę, że ekran komputera nigdy nie odda w 100 procentach odcienia i struktury danego materiału.

Dlatego tym bardziej zachęcamy do zamówienia darmowych próbek tkanin rolet dachowych. Roleta na okno dachowe i wybór materiału? Nic prostszego.
GDZIE KUPIĆ ROLETY DACHOWE?

Znajdź Doradcę

Roleta dachowa - pomiar i montaż

Nasze realizacje