Rolety dzień i noc na wymiar - Olsztyn

Olsztyn - Rolety Dzień i Noc - Doradcy Modnie w Oknie

Najlepszy Doradca w Olsztynie. Zajmuje się doradztwem, pomiarem i montażem.

 • Logo rollhouse olsztyn

  Sikorskiego 19 lok. 11,

  11-088 Olsztyn

  RollHouse Olsztyn

  Jesteśmy firmą z przeszło sześcioletnim doświadczeniem w kwestii profesjonalnej obsługi klienta w dziedzinie sprzedaży i montażu przesłon okiennych. 
  Tworzymy młody, pozytywny zespół gotowy na nowe wyzwania. Od roku cieszymy się profesjonalnym salonem, gdzie chętnie gościmy naszych klientów.

  Cena montażu od 25 zł

Rolety Dzień Noc - rolety które zawładnęły oolskimi oknami

ZALETY

Można powiedzieć, że rolety dzień i noc zwane inaczej roletami impresja bądź zebrami to dwa w jednym: roleta połączona z żaluzją bądź firanka połączona z zasłonką. Taki efekt uzyskujemy przez połącznie materiału przeziernego z materiałem zaciemniającym. Tkaniny ułożone są w naprzemienne pasy o szerokości około 6 cm. Pytanie po co? Jeżeli to dwa w jednym czyli roleta połączona z żaluzją –to dzięki takiemu połączeniu tkanin – ustawiając odpowiednio pasy materiału względem siebie –możemy precyzyjnie kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła – jak przy żaluzji a tkanina roluje się jak w roletach. Możemy sobie ją ustawiać na dowolnej wysokości okna lub całkowicie podciągnąć. Firanka połączona z zasłonką – jak to? Możemy ustawić pasy tkanin tak, że do pomieszczenia będzie wpadać tak dużo światła jak przy firankach – materiał przezierny na przemian z zaciemniającym -i jednocześnie zasłonimy się przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz. Natomiast gdy ustawimy pasy tkaniny zaciemniającej z zaciemniającą otrzymamy efekt zasłonki.

RODZAJE  ROLET DZIEŃ NOC

Rolety dzień i noc różnią się między sobą sposobem montażu. Najprostsza forma to rolety wolnowiszące montowane bezinwazyjnie do ramy okna. W standardzie posiadają one prowadzenie boczne żyłkowe, co zapobiega odstawaniu rolety przy uchylonym oknie. Najbardziej popularne rolety dzień i noc to rolety w kasecie montowane do ramy okna do listew przyszybowych. Może być to montaż inwazyjny za pomocą wkrętów lub bezinwazyjny za pomocą specjalnej taśmy klejącej. Taka roleta ma wałek ukryty w kasecie a z boku posiada prowadnice. Prowadnica może być płaska lub przestrzenna. Rolety dzień i noc wolnowiszące i w kasecie polecam przy mniejszych gabarytach – do 150 cm szerokości. Pamiętać przy tym należy, że im szersza roleta tym krótszą można ją zrobić. Maksymalna wysokość przy szerokości 150 cm to 130 cm wysokości. Do większych rozmiarów polecam roletę dzień i noc instalowaną na listwie montażowej. Ten rodzaj rolety najczęściej montujemy do ściany i ma ona formę rolety wolnowiszącej. Jeżeli chcemy, aby wałek był niewidoczny możemy schować go w kasecie. Możemy wykonać ją w maksymalnej szerokości 260 cm do 300 cm wysokości. Przy tak dużych gabarytach polecam sterowanie elektryczne zamiast ręcznego. 

ILE KOSZTUJĄ ROLETY DZIEŃ NOC?

Cena rolety dzień i noc uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru, jaki potrzebujemy oraz od rodzaju materiału, jaki wybierzemy. Materiały podzielone są na 4 grupy cenowe. W ofercie znajdziemy zarówno szeroką gamę kolorystyczną, jak i również bogate wzornictwo i mnogość struktur. Dodatkowo przy wyborze rolet dzień i noc w kasecie na cenę wpływ będzie miał kolor kasety. Rolety w kasetach okleinowanych – drewnopodobnych będą miały wyższą cenę. Natomiast przy roletach montowanych na listwie montażowej na cenę wpływ będzie miał oprócz rozmiaru i rodzaju tkaniny rodzaj napędu i czy roleta będzie miała kasetę. Przy napędzie elektrycznym na cenę wpływ będzie miał rodzaj silnika, jaki wybierzemy. Polecam silniki bateryjne, gdyż nie jest potrzebne kucie w ścianach w celu doprowadzenia zasilania. Ładowanie jest bardzo proste za pomocą ładowarki. Dzięki możliwości podłączenia kabla przedłużającego o maksymalnej długości 500 cm bez problemu naładujemy też rolety wysokie na  300 cm. Inną opcją będzie sterowanie elektryczne przewodowe lub radiowe. Najłatwiej poznać orientacyjną cenę rolet korzystająć z Kalulatora Rolet Dzień i Noc.

 

Wszystkie detale Twojej rolety dzień i noc szczegółowo omówisz z naszym najlepszym Doradcą w Olsztynie firmą RollHouse.