Plisy na wymiar - Nowy Targ

Nowy Targ - plisy - Doradcy Modnie w Oknie

Najlepsi specjaliści w Nowym Targu. O żaluzjach plisowanych wiedzą wszystko.

 • Borzecki logo 423x158

  Rynek 16 / Kościelna 12,

  34-400 Nowy Targ

  Borzęcki Nowy Targ

  Firma handlowo-usługowa BORZĘCKI, działa od dwudziestu lat na terenie Podhala, Spisza i Orawy. Zajmujemy się produkcją i montażem osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych. Do każdego rozwiązania oferujemy szeroki wybór kolorów i wzorów. Fachowe doradztwo, pomiar oraz montaż w domu klienta bezpłatnie.

  Cena montażu od 0 zł

Plisy - harmonijki - co trzeba wiedzieć.

Zwane często harmonijkami bądź żaluzjami plisowanymi. Nazwa tych osłon okiennych powstała od materiałów jakie stosujemy do ich produkcji. Tkanina zaprasowana jest w kant formując trwałe plisy. Podczas użytkowania nie odkształcają się i tworzą efektownie wyglądającą harmonijkę.  Główną ich zaletą jest możliwość obsługi dwukierunkowej, dzięki której przysłonisz dowolny fragment szyby. Jest to też jedna z niewielu osłon, którą możesz zastosować przy nietypowych kształtach stolarki okiennej jak: półkola, koła, trójkąty, wielokąty. Znakomicie sprawdzą się też przy oknach i świetlikach dachowych oraz zabudowie szklanych ogrodów zimowych. 

RODZAJE PLIS

Plisy Anwis to bardzo uniwersalna osłona okienna występująca w wielu wariantach. Może być ona obsługiwana za pomocą ruchomej rynny, sznurków, łańcuszka koralikowego, systemu sprężynowego bądź elektrycznie. 
Najbardziej popularną formą są żaluzje plisowane dwukierunkowe, gdzie materiał dzięki ruchomym rynnom może być opuszczany od góry lub podnoszony od dołu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających na parterze. Plisa spełnia wtedy rolę nowoczesnej zazdrostki, zasłaniając przed niechcianymi spojrzeniami.
Tradycyjną formą są plisy, gdzie rynna górna jest stała a obsługa odbywa się tylko przy pomocy ruchomej prowadnicy dolnej. Ciekawym rozwiązaniem w tym wariancie jest możliwość zastosowania dwóch rożnych materiałów w obrębie jednej plisy i dowolna regulacja wysokości każdego z nich. Może to być np. połączenie materiału bardziej przeziernego z zaciemniającym, co pozwoli nam ograniczyć lub wpuścić więcej światła do pomieszczenia. Można też połączyć materiały o różnych kolorach nadając wnętrzu nietuzinkowego wygląd. 
 Plisy obsługiwane za pomocą ruchomych rynienek stosowane są do maksymalnej szerokości 150 cm. Pamiętać przy tym należy, że im szersza tym krótszą można ją zrobić. Jeżeli masz szerokie okno najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie plisa sterowana za pomocą sznurków, koralika bądź elektrycznie. Tu maksymalna szerokość to 300 cm do 260 cm wysokości.  Przy wyborze sterowania elektrycznego można wybrać silniki bateryjne, przewodowe lub radiowe obsługiwane za pomocą pilota lub przełącznika. Ten rodzaj sterowania znakomicie sprawdzi się przy świetlikach dachowych.

KOLORYSTYKA ROLET PLISOWANYCH

Uniwersalność plis Anwis podkreśla również mnogość kolorów oraz wzorów tkanin. Kolekcja plisowanych materiałów obejmuje 300 materiałów w różnorodnych kolorach. Materiały transparentne, półprzezroczyste, zaciemniające pozwolą Ci dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia. Dodatkowo odznaczają się one szeroką gamą wzorów. Gładkie bądź w geometryczne wzory znakomicie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych natomiast z motywami kwiatowymi podkreślisz wystrój klasyczny. W palecie dostępnych tkanin znajdziesz również tkaniny zaciemniające i odbijające promienie słoneczne. Szczególnie polecam je do okien dachowych. Jest to tkanina tzw. plaster miodu. Dzięki niej ograniczysz ilość wpadających promieni słonecznych a pomieszczenie nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Dodatkową zaletą tych tkanin jest to, że nie widać przy ich zastosowaniu prowadzenia linkowego. 

Na naszej stronie możesz zamówić darmowe próbki, które wyślemy do Ciebie listem. W domu możesz sprawdzić wybrany kolor. Zamów je tutaj.

ILE KOSZTUJĄ PLISY?

Cena żaluzji plisowanej uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru, jaki potrzebujemy oraz od rodzaju materiału, jaki wybierzemy. Wszystkie plisy robimy dokładnie pod Twój wymiar. Dodatkowym parametrem będzie rodzaj wybranej plisy oraz typ sterowania. Te wszystkie detale techniczne możesz omówić z naszym Doradcą w Nowym Targu firmą Borzęcki. Jeśli chcesz szybko poznać koszt wybranej plisy możesz to zrobić w naszym kalkulatorze.
Z naszym Doradcą w Nowym Targu skontaktujesz się dzwoniąc pod numer 885779933 lub wypełniając formularz