Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Rolety typu screen
CO TO SĄ ROLETY SCREEN?

ROLETY TYPU SCREEN to nic innego jak zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne. Są świetnym rozwiązaniem do zastosowania między innymi na dużych przeszklonych powierzchniach. Czym taka roleta różni się od rolety materiałowej montowanej wewnątrz pomieszczenia?

Głównym elementem takiej rolety jest tkanina typu screen wykonana z wysokiej jakości materiałów z włókien szklanych powlekanych PVC. Skład tkaniny pozwala na czyszczenie rolet screen i ich zwijanie, gdy są mokre. Tkanina zintegrowana jest z aluminiowymi prowadnicami bocznymi metodą zamknięcia suwakowego zwaną ZIP, dzięki czemu materiał podczas użytkowania jest perfekcyjnie napięty.

Rura nawojowa tkaniny osłonięta jest skrzynką, która może być owalna, kwadratowa lub ścięta. Skrzynka wykonana jest z ekstrudowanego aluminium co zapewnia uzyskanie dużych gabarytów rolet. Posługiwanie się systemem ZIP w przypadku rolet zewnętrznych screen jest ogromnym atutem. Technologia zamknięcia suwakowego jest niezwykle wygodna i praktyczna. Roleta typu screen stanowi doskonałe zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. Do tego chroni wnętrza przed insektami oraz zanieczyszczeniami.
Rolety screen w domu
Rolety screen jasne
FUNKCJONALNOŚĆ ROLET SCREEN

Roleta screen na wymiar może być mniej lub bardziej przezierna poprzez zastosowanie w tkaninach oczek o różnej gęstości. Idealnie ochroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in. przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem i deszczem. Promienie słoneczne nie będą żadnym problemem, a dodatkowo uzyskasz ochronę przed silnymi podmuchami wiatru.

Świetnie sprawdzi się na balkonie, tarasie czy do zabudowy altany. Osłona typu screen dopasowuje się do aktualnej temperatury otoczenia. Wysokiej jakości tkanina zapewnia doskonałą izolację termiczną. Latem daje wytchnienie w postaci schronienia przed intensywnymi promieniami słonecznymi, natomiast zimą chroni wnętrze przed szybko uciekającym ciepłem. Możesz korzystać z uroków widoku na zewnątrz, a jednocześnie mieć większą kontrolę temperatury wewnątrz.

Roleta typu screen pełni również bardzo dobrze funkcję moskitiery, która daje schronienie przed uciążliwymi owadami.

Nowoczesne rolety screen na wymiar, w przeciwieństwie do typowych rolet zewnętrznych, zapewniają doskonały, przejrzysty widok bez konieczności zwijania. W ten sposób możesz obserwować otoczenie, tym samym zwiększając optycznie przestrzeń pomieszczenia.
POMIAR I MONTAŻ ROLET TYPU SCREEN

To skomplikowana i wymagająca doświadczenia czynność. Osoby wykonujące montaż powinny mieć nie tylko doświadczenie, ale i wiedzę związaną ze sztuką budowlaną. Montaż powinien odbywać się w sposób, który nie doprowadzi do uszkodzenia termicznego stolarki, zgodnie z zachowaniem ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz rolet.

Na Modnie w Oknie montaż wykonywany jest tylko przez przeszkolony zespół Doradców. Znajdziesz ich tutaj

Szeroka gama kolorów, co pozwoli dostosować roletę do wielu zewnętrznych aranżacji. Tkaniny zawierają włókna szklane i PCV, co znacząco pomaga w ich czyszczeniu. System rolet screen ochroni wybraną powierzchnię od promieni słonecznych oraz niekorzystnych czynników atmosferycznych – to kluczowa charakterystyka tego typu osłony.
Rolety screen ciemne
Rolety screen rodzaje
STEROWANIE ROLETAMI SCREEN

W przypadku tych rolet mówimy tylko i wyłącznie o sterowaniu elektrycznym. Ustawienie tkaniny screen regulujemy za pomocą pilota lub przełącznika.

Cena, którą podajemy w naszym konfiguratorze, uwzględnia silnik firmy Elero wraz z przełącznikiem. W ofercie posiadamy również silniki firm Simu oraz Somfy.

Na koniec warto wyjaśnić, czym różnią się rozwiązania prezentowane na naszej stronie.

Rolety screen na wymiar różnią się od siebie kształtem skrzynki górnej. W przypadku rolet screen 45 skrzynka jest ścięta, natomiast roleta screen 90 posiada skrzynkę kwadratową. Doskonale widać to na ilustracji.

Więcej szczegółów na temat obydwu rozwiązań znajdziesz tutaj:

- roleta screen 45

- roleta screen 90

Twój doradca to:

Mikado?1529305692

Przędzalniana 31 budynek M2
15-688 Białystok