Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Rolety screen na werandzie
CO TO SĄ ROLETY SCREEN?

ROLETY TYPU SCREEN to nic innego jak zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne. Są świetnym rozwiązaniem do zastosowania między innymi na dużych przeszklonych powierzchniach. Czym taka roleta różni się od rolety materiałowej montowanej wewnątrz pomieszczenia?

Głównym elementem takiej rolety jest tkanina typu screen wykonana z wysokiej jakości materiałów z włókien szklanych powlekanych PVC. Skład tkaniny pozwala na czyszczenie rolet screen i ich zwijanie, gdy są mokre. Tkanina zintegrowana jest z aluminiowymi prowadnicami bocznymi metodą zamknięcia suwakowego zwaną ZIP, dzięki czemu materiał podczas użytkowania jest perfekcyjnie napięty. Mamy również system standard - pozbawiony suwaka ZIP - przez co jest tańszą alternatywą.

Rura nawojowa tkaniny osłonięta jest skrzynką, która może być owalna, kwadratowa lub ścięta. Skrzynka wykonana jest z ekstrudowanego aluminium co zapewnia uzyskanie dużych gabarytów rolet. Posługiwanie się systemem ZIP w przypadku rolet zewnętrznych screen jest ogromnym atutem. 

Technologia zamknięcia suwakowego jest niezwykle wygodna i praktyczna. Roleta typu screen stanowi doskonałe zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. Do tego chroni wnętrza przed insektami oraz zanieczyszczeniami. 

Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko do zastosowania na oknach, ale także na etapie aranżacji naszych zewnętrznych tarasów. Dzięki roletom materiałowym screen możemy je zamienić w zewnętrzne salony. Nie musimy obawiać się wówczas palącego słońca, natrętnych owadów oraz podmuchów wiatru.
Dom z tarasem i roletami screen
Roleta screen z bliska
FUNKCJONALNOŚĆ ROLET SCREEN

Roleta screen na wymiar może być mniej lub bardziej przezierna poprzez zastosowanie w tkaninach oczek o różnej gęstości. Idealnie ochroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in. przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem i deszczem. Promienie słoneczne nie będą żadnym problemem, a dodatkowo uzyskasz ochronę przed silnymi podmuchami wiatru.

Tkaniny możemy podzielić ze względu na wartość współczynnika otwarcia: 0%, 1%, 3% oraz 4%. Im niższa wartość, tym materiał przepuszcza mniej światła. Tkaniny o współczynniku otwarcia 0% to tak zwane tkaniny typu blackout, czyli pozwalające na największe zaciemnienie wnętrza.

Tkaniny wykonane są z połączenia włókna szklanego lub poliesterowego z polichlorkiem winylu. Pozwalają one nam na regulację światła dziennego we wnętrzu lub ogrodowym tarasie. Nie jesteśmy wówczas tak bardzo zależni od warunków atmosferycznych.

Najnowsza kolekcja tkanin screenowych obejmuje 47 wzorów, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Osprzęt występuje w 15 kolorach, natomiast w systemie ZIP screen kolory zamka mają 3 odcienie.

Nowe rolety screen Anwis świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie czy do zabudowy altany. Osłona typu screen dopasowuje się do aktualnej temperatury otoczenia. Wysokiej jakości tkanina zapewnia doskonałą izolację termiczną. Szeroki wybór tkanin zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną i duży komfort w użytkowaniu.

Latem daje wytchnienie w postaci schronienia przed intensywnymi promieniami słonecznymi, natomiast zimą chroni wnętrze przed szybko uciekającym ciepłem. Możesz korzystać z uroków widoku na zewnątrz, a jednocześnie mieć większą kontrolę temperatury wewnątrz.

Roleta typu screen pełni również bardzo dobrze funkcję moskitiery, która daje schronienie przed uciążliwymi owadami. Zachowujemy widok na zewnątrz, co jest ogromnym komfortem.

Nowoczesne rolety screen na wymiar, w przeciwieństwie do typowych rolet zewnętrznych, zapewniają doskonały, przejrzysty widok bez konieczności zwijania. W ten sposób możesz obserwować otoczenie, tym samym zwiększając optycznie przestrzeń pomieszczenia.
POMIAR I MONTAŻ ROLET TYPU SCREEN

To skomplikowana i wymagająca doświadczenia czynność. Osoby wykonujące montaż powinny mieć nie tylko doświadczenie, ale i wiedzę związaną ze sztuką budowlaną. Montaż powinien odbywać się w sposób, który nie doprowadzi do uszkodzenia termicznego stolarki, zgodnie z zachowaniem ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz rolet.

Na Modnie w Oknie montaż wykonywany jest tylko przez przeszkolony zespół Doradców. Umów się na darmową konsultację.

Szeroka gama kolorów, co pozwoli dostosować roletę do wielu zewnętrznych aranżacji. Tkaniny zawierają włókna szklane i PCV, co znacząco pomaga w ich czyszczeniu. System rolet screen ochroni wybraną powierzchnię od promieni słonecznych oraz niekorzystnych czynników atmosferycznych – to kluczowa charakterystyka tego typu osłony.
Kremowe rolety screen na tarasie
Systemy w roletach screen
STEROWANIE ROLETAMI SCREEN

W przypadku tych rolet mówimy tylko i wyłącznie o sterowaniu elektrycznym. Ustawienie tkaniny screen regulujemy za pomocą pilota lub przełącznika.

Więcej szczegółów na temat najnowszych rozwiązań w ofercie Doradców Modnie w Oknie przeczytasz tutaj:

Roleta screen natynkowa standard

Roleta screen natynkowa zip

Roleta screen podtynkowa zip

Wróćmy jednak jeszcze do sposobów sterowania. Rolety zewnętrzne screen oferowane przez Anwis sterowane są za pomocą silników Somfy lub Elero. I tutaj w grę wchodzi kolejny podział: sterowanie przewodowe oraz sterowanie radiowe.

W przypadku sterowania przewodowego tkaniną rolety screen operujesz przy użyciu przełącznika zamontowanego na ścianie. Minusem tego wariantu jest konieczność kucia ścian, aby doprowadzić zasilanie energii elektrycznej.

Alternatywą jest sterowanie radiowe. I tutaj roletą screen Anwis sterujemy za pomocą pilota, który jednocześnie może regulować ustawienie 15 rolet. To o czym warto tutaj pamiętać, to ogromna wygoda w użytkowaniu. 

Na pilocie możemy bowiem ustawić różne scenariusze - opuszczać nasze rolety pojedynczo, lub w grupach. Na przykład jednocześnie wszystkie rolety na parterze, albo wszystkie na pierwszym piętrze.

Najbardziej zaawansowanym wariantem sterowania roletami screen jest sterowanie w technologii io. Przy użyciu wygodnej aplikacji zmieniamy, nawet na odległość, położenie naszej tkaniny screen.
WIATR A ROLETY SCREEN

Dużym atutem rolet screen Anwis jest to, że jest to typ osłony, która świetnie sprawdzi się przy gwałtownych podmuchach wiatru.

Badania wiatrowe, które zostały wykonane dla naszego produktu potwierdzają, że rolety screen ZIP (to bardzo ważne, że chodzi o system ZIP) są odporne na podmuchy wiatru nawet do 145 km/h.

Połączenie tkaniny z prowadnicami działa na zasadzie suwaka - zamka ZIP. Pamiętać zatem należy, że w systemie standard nie ma tego połączenia tkaniny z prowadnicą, co przy silnym wietrze nie spełni takiej funkcji jak system ZIP.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. W tej osłonie masz możliwość zamontowania czujnika wiatrowego. Dzięki temu przy zbyt silnym wietrze roleta będzie się podnosić.

ILE KOSZTUJĄ ROLETY SCREEN?

Za pośrednictwem naszego portalu możesz wstępnie wykonać wycenę rolet: screen natynkowa standard, screen natynkowa zip, scren podtynkowa zip.

Po podaniu przybliżonych wymiarów otrzymasz orientacyjną wycenę. Pamiętaj jednak, żeby następnie skonsultować się z fachowcem. W przypadku rolet screen na ostateczną cenę wpływ ma kilka czynników, jak chociażby rodzaj silnika. Wycena, pomiar i montaż tej osłony wymaga doświadczenia specjalisty.
Rolety screen na zewnetrznym tarasie
GDZIE KUPIĆ ROLETY SCREEN NA WYMIAR?

Oryginalne produkty Anwis dostępne u Doradców:

Mikado Białystok
Artroll Bielsko-Biała
Kontur Biłgoraj
Arta Bydgoszcz
Aga Bytom
Małek Bytów
Artex Chełm
Dekorbud Cieszyn
Omega Częstochowa
SDO Częstochowa
Rollhouse Elbląg
Łukasz Ełk
Pol-blinds Gdynia
Granat Głogów
Velab Gorzów Wielkopolski
Raf-Kon Iława
Magnum Color Jelenia Góra
Jaga Katowice
Alutor Kielce
Marag Koło
MK Studio Konstancin-Jeziorna
Agatom Koszalin
Magnum Color Kowary
Majka Kutno
Tomasz Wojtuś Krapkowice
Bramsteel Kraków
Grala House Studio Kraków
Mafon Kraśnik
Nova BP Legionowo
Anwo Lublin
Res Dom Łańcut
Adan Łódź
Okna Konieczny Łódź
Ako Łuków
Małek Miastko
Sunrise Control Mińsk Mazowiecki
Mimark Namysłów
Borzęcki Nowy Targ
Beluno Olkusz
Rollhouse Olsztyn
Vela Toruń
Apis Piła
Rolstyl Piotrków Trybunalski
Noveo Płock
Endodesign Poznań
Rathal Poznań
Studio Rolety Poznań
Iskra Pruszków
Bramsteel Raciechowice
Solis Radom
Rolety Plus Raszyn
Maj R. Rawicz
Magas Rumia
Wiolla Rybnik
Ferdo Rzeszów
Res Dom Rzeszów
Nowak Dom Siedlce
Okna Konieczny Sieradz
Sklep Twój Dom Sierpc
Viki Słupsk
Zielski Sochaczew
Nowak Dom Sokołów Podlaski
SUNŻAL Sosnowiec
Multiart Stalowa Wola
Neumann Starogard Gdański
Decor Suwałki
Protect Szczecin
Małek Szczecinek
Domlux Ostrowiec Świętokrzyski
DGM Świnoujście
Magdalena Tarnobrzeg
Sotar Tarnów
NASKK Tychy
Borwis Warszawa
Lira Dom Warszawa
Rolbest Warszawa
Verti Wągrowiec
Allbud Wieliczka
Rol-ex Włocławek
Okna Konieczny Wrocław
Perfecta Wrocław
Profil Wrocław
Stef-Bud Wysokie Mazowieckie
Biuro Mazowsze Wyszków
Mako Zamość

Nasze realizacje