Żaluzje pionowe - verticale

Żaluzje pionowe są wyprodukowane z podłużnych, materiałowych lameli o dwóch szerokościach 89 lub 127 mm. Od lat królują w pomieszczeniach biurowych, gabinetach i szpitalach. O innych ciekawych rozwiązaniach rekomendowanych na okna do biura poznasz czytając nasz artykuł na blogu – Żaluzje i rolety do biura – sprawdzone rozwiązania

 Żaluzje pionowe można również wybrać do salonu. Mają one funkcję nie tylko przeciwsłoneczną, ale również bardzo często wykorzystywane są jako ścianka działowa, lub jako estetyczna zasłona maskująca wnękę.

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Żaluzje pionowe to osłona przeciwsłoneczna stosowana w wielu pomieszczeniach biurowych od lat. Inna nazwa, z jaką mogliście się spotkać, to po prostu "wertikale". Jest to doskonałe rozwiązanie do przysłonięcia dużych powierzchni - na przykład w biurach czy salach konferencyjnych. Charakterystyczne pionowe pasy materiału w skuteczny sposób poradzą sobie z dużymi oknami.

Pasy tkaniny wertikali okiennych występują w dwóch różnych szerokościach - 89 lub 127 mm. Lamele do żaluzji pionowych - na które z nich się zdecydować? Zazwyczaj do większych przestrzeni dobieramy szersze pasy materiału, natomiast do mniejszych pomieszczeń decydujemy się na węższe. Maksymalna szerokość jednego systemu dochodzi do 5 metrów, natomiast maksymalna wysokość to 4 metry.

Verticale pionowe mogą pełnić funkcję przeciwsłoneczną i najczęściej stosowane są jako rodzaj osłon okiennych. Wykorzystywane są jednak również do podziału powierzchni w pomieszczeniu, gdzie nie ma możliwości postawienia ścianki działowej. W takich warunkach są zamiennie stosowane z innym naszym produktem - zasłonami panelowymi.

GDZIE SPRAWDZĄ SIĘ ŻALUZJE MATERIAŁOWE PIONOWE?

Żaluzje pionowe dzięki swoim zróżnicowanym właściwościom sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również we wnętrzach mieszkań i domów. Kolorowe tkaniny wertikali okiennych będą atrakcyjne również w naszych salonach. Takie osłony świetnie sprawdzą się w szpitalach, urzędach i placówkach użyteczności publicznej. Jak widać mnogość zastosowań jest naprawdę duża.

Wertikale głównie sprawdzają się na dużych przeszkleniach, choć również mogą być stosowane do mniejszych okien. Ich dużą zaletą jest fakt, że można je zastosować na oknach o nietypowym kształcie. Żaluzje pionowe do salonu, domowego gabinetu, czy sypialni - takie aranżacje również występują.
VERTICALE PIONOWE - FUNKCJONALNOŚĆ

Żaluzje pionowe na wymiar są funkcjonalną osłoną przeciwsłoneczną, która ochroni nas przed słońcem, a także zapewni elegancki wygląd. Pionowe pasy materiału obracają się o 180 stopni wokół własnej osi. Właśnie w ten sposób regulujemy ilość wpadającego światła do wnętrza.

Do wyboru mamy kilka rozwiązań ściągania pionowej tkaniny. Możemy zsunąć materiał na dowolny bok, do środka lub na zewnątrz. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, a także ostatecznego zastosowania.

Oprócz osłonięcia okna rolety pionowe wewnętrzne mogą również podzielić biuro na mniejsze sektory. Nie zawsze mamy możliwość wydzielenia dodatkowych przestrzeni ściankami działowymi, więc wówczas warto pomyśleć o żaluzjach pionowych na wymiar.

Wysokość sięgająca do nawet 4 metrów daje ogromne możliwości aranżacyjne. Natomiast maksymalna szerokość żaluzji pionowych może wynosić nawet 5 metrów.

Przy żaluzjach pionowych nie można zapomnieć jeszcze o jednej ważnej informacji. Verticale pionowe możesz zastosować również do skośnych okien, co mocno zwiększa ich funkcjonalność. Żaluzje biurowe pionowe skośne jak i te klasyczne produkowane są konkretnie pod dany wymiar Twoich okien. Tym samym wertikale znajdują się w nielicznym gronie osłon, które stosowane są na oknach o nietypowym kształcie.
KOLORY

Bardzo bogata kolekcja kolorów sprawia, że dobierzesz najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie. W naszej ofercie mamy prawie 300 wzorów materiałów, dzięki którym w wybrany przez siebie sposób szybko zmienisz design pomieszczenia. Kolory można podejrzeć w naszym kalkulatorze lub zamawiając zupełnie za darmo próbki tkanin.

Dzięki wizualizacjom łatwo zauważyć przezierność materiału. W konfiguratorze na naszej stronie sprawdzisz również cenę, po podaniu orientacyjnej szerokości i wysokości żaluzji.

Wysoka jakość tkanin, różne struktury materiałów pozwalają na zastosowanie żaluzji pionowych w praktycznie większości wnętrz.

Warto w tym momencie dodać, że decydując się na żaluzje pionowe, nie musimy stawiać na jeden kolor. Istnieje możliwość zamówienia lamel rolet pionowych w różnych kolorach w ramach jednego systemu - tworząc niepowtarzalną osłonę. Kolory możesz wybierać spośród prawie 300 tkanin, a zatem paleta barw jest naprawdę ogromna. Kolejną zaletą wertikali jest fakt, że po jakimś czasie możesz wymienić lamele na inne odcienie - całkowicie odmieniając aranżację i wygląd pomieszczenia.

STEROWANIE ŻALUZJAMI PIONOWYMI

Żaluzje wewnętrzne pionowe osłoną skutecznie nasze wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Obracają się o 180 stopni wokół własnej osi co pozwala sterować ilością wpuszczanego światła oraz schronić się przed niepożądanym wzrokiem przechodniów.

Uchylając lamele możesz wpuścić do wnętrza dowolną ilość światła słonecznego.
Verticale, tak jak wiele innych naszych osłon, mogą być sterowane ręcznie oraz elektrycznie. Możesz je zwijać oraz regulować ilość światła w pomieszczeniu za pomocą sznurka i pokrętła. Oczywiście jest również możliwość sterowania elektrycznego poprzez zastosowanie silnika przewodowego lub radiowego.

Ta druga opcja nie wymaga żadnych przeróbek w Twoim wnętrzu, a więc nie musisz martwić się kuciem w ścianach w celu poprowadzenia przewodów. Wystarczy, że swój silnik w żaluzjach pionowych sterowanych automatycznie naładujesz raz na kilka miesięcy.

POMIAR I MONTAŻ

W przypadku żaluzji pionowych szynę, na której zawieszony jest materiał, montujemy do sufitu lub do ściany. Mamy w ofercie produkty, których montaż jest bardziej skomplikowany. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie w tym zakresie, to skorzystaj z pomocy jednego z naszych Doradców.

Specjalista poprowadzi cały proces od samego początku, czyli od momentu dokładnego pomiaru do finalnego montażu.

DARMOWE PRÓBKI

Istnieje również możliwość zamówienia darmowych próbek materiałów. Skorzystaj z tej opcji, dzięki czemu łatwiej Ci będzie dobrać najlepszą tkaninę do wnętrza.

GDZIE KUPIĆ VERTICALE?

Jeżeli masz ochotę kupić żaluzje pionowe Anwis skorzystaj z naszego formularza lub znajdź je u poniższych Doradców.
GDZIE KUPIĆ VERTICALE?

Znajdź Doradcę

Verticale - pomiar i montaż

Nasze realizacje