Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Rolety zewnetrzne
ROLETY ZEWNĘTRZNE ZABEZPIECZAJĄCE PRZED WŁAMANIEM

Chcesz zawsze bezpiecznie czuć się w swoim domu i zależy Ci na zabezpieczeniu swojego majątku przed wandalizmem i włamaniem? Pomyśl o roletach zewnętrznych zabezpieczających. 

Aby roleta zewnętrza pełniła funkcje zabezpieczające przed włamaniem, musi być odpowiednio wyposażona w specjalistyczne wieszaki blokujące, wzmocnione prowadnice oraz napędy elektryczne. Pancerz wykonany z ekstrudowanego aluminium skutecznie utrudni wtargnięcie włamywacza do wnętrza domu. Dzięki zastosowaniu właśnie takich akcesoriów montaż rolet zewnętrznych okaże się strzałem w dziesiątkę. 

Montaż rolet najwyższej jakości zapewni Tobie użytkowanie ich przez długie lata. Pozwalają ograniczyć ciekawskie spojrzenia, wzmacniają bezpieczeństwo i mają szereg innych zalet, o czym poniżej.
Roleta zewnetrzna
Pancerz rolet
ZEWNĘTRZNE ROLETY OKIENNE – OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Rolety zewnętrzne na wymiar mają wiele zalet, nie tylko zabezpieczają przed włamaniem, ale również poprawiają właściwości energetyczne budynku. Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń dzięki izolacji promieni słonecznych. W upalne dni nie ma konieczności uruchamiania klimatyzacji co znacznie zmniejsza wydatki na energię elektryczną. W domu jest chłodno i przyjemnie mimo bardzo wysokich temperatur na zewnątrz.

Przesłaniając okno od strony fasady budynku za pomocą rolet elewacyjnych dbasz o prywatność Twoją i bliskich. Niebagatelnym atutem jest też ochrona przed owadami w ciepłe, letnie wieczory. Komfort użytkowania jest ogromny. 

Odpowiednio dopasowany system rolet zewnętrznych poprawia izolację stolarki termicznej o co najmniej 25%. Pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety zewnętrznej a szybą tworzy się poduszka powietrzna, która staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi. 

Latem roleta zewnętrzna ochroni Twoje mieszkanie przed słońcem, zimą natomiast zabezpieczy dom przed utratą ciepła. Straty ciepła przy zastosowaniu wysokiej jakości rolet zostaną znacząco ograniczone. Koszty ogrzewania w trakcie miesięcy zimowych również się zmniejszają. 
ROLETY ZEWNĘTRZNE – SKUTECZNA OCHRONA PRZED HAŁASEM

Roleta zewnętrzna pełni również rolę ekranu akustycznego, który chroni przed bardzo szkodliwym dla naszego zdrowia hałasem. Pancerz zbudowany jest z aluminiowych, poziomych listew, które wypełnione są pianką poliuretanową. 

Jeżeli mieszkasz przy ruchliwej ulicy to powinieneś wiedzieć, że skutecznie tłumi on fale dźwiękowe z zewnątrz otoczenia. Jest to zatem kolejna bardzo duża zaleta przy zastosowaniu tego typu rolet.
Rolety zewnetrzne kolory
ROLETY ZEWNĘTRZNE - KOLORY

Bogata kolorystyka pancerzy pozwoli Ci dobrać montowaną na zewnątrz domu roletę, która będzie stanowiła ciekawy element aranżacyjny elewacji Twojego domu.

Dobrany kolorystycznie aluminiowy pancerz możesz zwijać do skrzynki za pomocą sznurka, taśmy lub silnika. Rolety zewnętrzne produkowane są pod dokładny wymiar Twojego okna, dlatego tak bardzo ważny jest dokładny, profesjonalny pomiar.

Roleta, aby spełniała wszystkie funkcje musi być umiejętnie zamontowana. Sugerujemy, żebyś pomiar i montaż pozostawił naszemu doświadczonemu specjaliście.
RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W zależności od konstrukcji, sposobu wykonania i miejsca zamontowania wyróżnić można trzy rodzaje rolet:

Rolety elewacyjne - ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że możesz zamontować roletę już na istniejącej elewacji. Zatem jeśli nie przewidziałaś chęci zastosowania rolety zewnętrznej na wcześniejszym etapie, to jest opcja dla Ciebie.

Rolety naokienne - rolety do zastosowania zarówno w budynkach nowych i istniejących. 

Rolety podtynkowe - myśląc o zastosowaniu tego typu rolety musisz przewidzieć to już na etapie budowy. Klapa rewizyjna znajduje się na zewnątrz budynku. Zatem przy ewentualnym serwisowaniu nie jest zakłócana prywatność domowników. 

Rolety zewnętrzne są najpowszechniejszym i najbardziej skutecznym sposobem na zabezpieczenie Twoich okien. Do tej pory nie wymyślono alternatywnego systemu przesłon okiennych, który spełniałby wszystkie wyżej wymienione kryteria. Mnogość systemów i zastosowań wymaga skonsultowania wyboru u  fachowca, do czego serdecznie Ciebie zapraszamy.

STEROWANIE ROLETAMI ZEWNĘTRZNYMI

W przypadku rolet zewnętrznych na wymiar istnieje oczywiście możliwość zastosowania tradycyjnego ręcznego sterowania. Jednak musimy przyznać, że coraz częściej wybierane jest sterowanie elektryczne. Zaletą rolet sterowanych w ten sposób jest oczywiście znacznie większa wygoda w użytkowaniu.

Nie da się ukryć, że jest to możliwość znacznie atrakcyjniejsza i wygodniejsza. Masz możliwość sterowania roletami zewnętrznymi zarówno za pomocą naściennych nadajników, ale także za pomocą pilota lub poprzez aplikację. Mnogość rozwiązań jest naprawdę bardzo bogata i zależy od indywidualnego zapotrzebowania.

Roleta zewnętrzna elewacyjna - pomiar i montaż

Nasze realizacje