Check

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

Brazowe rolety zewnetrzne na tarasie
ROLETY ZEWNĘTRZNE ZABEZPIECZAJĄCE PRZED WŁAMANIEM

Chcesz zawsze bezpiecznie czuć się w swoim domu i zależy Ci na zabezpieczeniu swojego majątku przed wandalizmem i włamaniem? Pomyśl o roletach zewnętrznych zabezpieczających.

Aby roleta zewnętrza pełniła funkcje zabezpieczające przed włamaniem, musi być odpowiednio wyposażona w specjalistyczne wieszaki blokujące, wzmocnione prowadnice oraz napędy elektryczne. Pancerz wykonany z ekstrudowanego aluminium skutecznie utrudni wtargnięcie włamywacza do wnętrza domu. Dzięki zastosowaniu właśnie takich akcesoriów montaż rolet zewnętrznych okaże się strzałem w dziesiątkę. 

Montaż rolet najwyższej jakości zapewni Tobie użytkowanie ich przez długie lata. Pozwalają ograniczyć ciekawskie spojrzenia, wzmacniają bezpieczeństwo i mają szereg innych zalet, o czym poniżej. Gwarancję wysokiej jakości produktu daje fakt, że Doradcy Modnie w oknie oferują rolety zewnętrzne producenta z ponad 40-letnim doświadczeniem - firmy Anwis.

Elementy stosowane w roletach zewnętrznych, które wpływają na zwiększone bezpieczeństwo, to: rygiel ręczny, rygiel automatyczny, zamek baskwilowy, wieszak zabezpieczający lock to play, kątownik blokujący. Najbardziej zaawansowaną opcją jest natomiast zastosowanie elektrostoperu, który zintegrowany jest z systemem alarmowym.
Brazowe rolety zewnetrzne w domu
Siwe rolety zewnetrzne z prowadnicami
ZEWNĘTRZNE ROLETY OKIENNE – OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Rolety zewnętrzne na wymiar mają wiele zalet, nie tylko zabezpieczają przed włamaniem, ale również poprawiają właściwości energetyczne budynku. Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń dzięki izolacji promieni słonecznych. W upalne dni nie ma konieczności uruchamiania klimatyzacji co znacznie zmniejsza wydatki na energię elektryczną. W domu jest chłodno i przyjemnie mimo bardzo wysokich temperatur na zewnątrz.

Przesłaniając okno od strony fasady budynku za pomocą rolet elewacyjnych dbasz o prywatność Twoją i bliskich. Niebagatelnym atutem jest też ochrona przed owadami w ciepłe, letnie wieczory. Komfort użytkowania jest ogromny. 

Odpowiednio dopasowany system rolet zewnętrznych poprawia izolację stolarki termicznej o co najmniej 25%. Pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety zewnętrznej a szybą tworzy się poduszka powietrzna, która staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi. 

Latem roleta zewnętrzna ochroni Twoje mieszkanie przed słońcem, zimą natomiast zabezpieczy dom przed utratą ciepła. Straty ciepła przy zastosowaniu wysokiej jakości rolet zostaną znacząco ograniczone. Koszty ogrzewania w trakcie miesięcy zimowych również się zmniejszają. Zatem jak widzisz rolety zewnętrzne nie pełnią jedynie funkcji osłony przeciwsłonecznej. Mają również szereg innych zalet.
ROLETY ZEWNĘTRZNE – SKUTECZNA OCHRONA PRZED HAŁASEM

Roleta zewnętrzna pełni również rolę ekranu akustycznego, który chroni przed bardzo szkodliwym dla naszego zdrowia hałasem. Pancerz zbudowany jest z aluminiowych, poziomych listew, które wypełnione są pianką poliuretanową. 

Jeżeli mieszkasz przy ruchliwej ulicy to powinieneś wiedzieć, że skutecznie tłumi on fale dźwiękowe z zewnątrz otoczenia. Jest to zatem kolejna bardzo duża zaleta przy zastosowaniu tego typu rolet. W pozycji zamkniętej rolety zewnętrzne stanowią skuteczną przeszkodę przed hałasem, ograniczając znacząco dźwięki z zewnątrz.
Kolorystyka rolet zewnetrznych
ROLETY ZEWNĘTRZNE - KOLORY

Bogata kolorystyka pancerzy pozwoli Ci dobrać montowaną na zewnątrz domu roletę, która będzie stanowiła ciekawy element aranżacyjny elewacji Twojego domu. Zróżnicowana kolorystyka pancerza rolety jest dużym atutem.

Dobrany kolorystycznie aluminiowy pancerz możesz zwijać do skrzynki za pomocą sznurka, taśmy lub silnika. Rolety zewnętrzne produkowane są pod dokładny wymiar Twojego okna, dlatego tak bardzo ważny jest dokładny, profesjonalny pomiar.

Roleta, aby spełniała wszystkie funkcje musi być umiejętnie zamontowana. Sugerujemy, żebyś pomiar i montaż pozostawił naszemu doświadczonemu specjaliście. Posiadamy Doradców na terenie całego kraju, a ich ogromne doświadczenie szczególnie przydatne jest właśnie przy zastosowaniu produktów zewnętrznych.
RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W zależności od konstrukcji, sposobu wykonania i miejsca zamontowania wyróżnić można trzy rodzaje rolet:

Rolety elewacyjne - ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że możesz zamontować roletę już na istniejącej elewacji. Zatem jeśli nie przewidziałaś chęci zastosowania rolety zewnętrznej na wcześniejszym etapie, to jest opcja dla Ciebie.

Rolety zewnętrzne elewacyjne to podstawowy wariant do zastosowania, gdy nie masz już możliwości skorzystania z rolet podtynkowych. W tym wypadku w grę wchodzi montaż do elewacji budynku lub we wnęce okiennej lub drzwiowej. W tym drugim wariancie skrzynia i prowadnice częściowo przysłaniają część otworu okiennego/drzwiowego.

W tym wypadku nie ma możliwości zabudowy skrzynki, a zatem umożliwiamy zróżnicowaną kolorystykę, co umożliwia dopasowanie do elewacji.

Rolety naokienne - rolety do zastosowania zarówno w budynkach nowych i istniejących. Rolety zewnętrzne naokienne nakładane są na ramę okienną lub drzwiową oraz montowane w wnęce.

Rolety podtynkowe - myśląc o zastosowaniu tego typu rolety musisz przewidzieć to już na etapie budowy. Klapa rewizyjna znajduje się na zewnątrz budynku. Zatem przy ewentualnym serwisowaniu nie jest zakłócana prywatność domowników. 

Dużą zaletą jest fakt, że roleta nie zasłania światła otworu okiennego. Pancerz rolety sprawia takie wrażenie, jak gdyby wyjeżdżał z elewacji. Oczywiście jest to najlepiej wyglądające rozwiązanie, natomiast należy pamiętać o jego zastosowaniu już na etapie budowy budynku.

Warto wiedzieć, że montaż rolet zewnętrznych podtynkowych Anwis nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony do wykonania takiego montażu, to wcześniejsze przygotowanie wnęki w nadprożu okiennym.

Rolety zewnętrzne są najpowszechniejszym i najbardziej skutecznym sposobem na zabezpieczenie Twoich okien. Do tej pory nie wymyślono alternatywnego systemu przesłon okiennych, który spełniałby wszystkie wyżej wymienione kryteria. Mnogość systemów i zastosowań wymaga skonsultowania wyboru u  fachowca, do czego serdecznie Ciebie zapraszamy.

STEROWANIE ROLETAMI ZEWNĘTRZNYMI

W przypadku rolet zewnętrznych na wymiar istnieje oczywiście możliwość zastosowania tradycyjnego ręcznego sterowania. Jednak musimy przyznać, że coraz częściej wybierane jest sterowanie elektryczne. Zaletą rolet sterowanych w ten sposób jest oczywiście znacznie większa wygoda w użytkowaniu.

Nie da się ukryć, że jest to możliwość znacznie atrakcyjniejsza i wygodniejsza. Masz możliwość sterowania roletami zewnętrznymi zarówno za pomocą naściennych nadajników, ale także za pomocą pilota lub poprzez aplikację. Mnogość rozwiązań jest naprawdę bardzo bogata i zależy od indywidualnego zapotrzebowania.

Szczególnie możliwość sterowania roletami przy użyciu aplikacji cieszy się coraz większą popularnością. Przy użyciu systemu Smart Home rolety w całym domu sterowane są według wcześniej zaplanowanych scenariuszy, zgodnych z upodobaniami wszystkich domowników.
INNE PRODUKTY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne są wariantem osłony zewnętrznej najbardziej popularnej. Jednak w naszej ofercie znajdują się również inne produkty, które z powodzeniem możesz zastosować na zewnątrz.

Szczególnie popularnym i jednocześnie eleganckim wariantem są żaluzje fasadowe, które przede wszystkim w wersji podtynkowej prezentują się efektownie. Są to tak zwane żaluzje zewnętrzne SOLIDBOX. Ruchomymi zewnętrznymi lamelami sterujemy ilością wpadającego światła do wnętrza. Całą osłonę możemy również podwijać i zwijać.

Kolejnym wariantem do zastosowania na zewnątrz są rolety screen Anwis. Jet to materiałowa osłona, która ważną rolę odegra przy aranżacji naszych ogrodów.

POMIAR I MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W przypadku rolet zewnętrznych niezwykle istotnym aspektem jest precyzyjny pomiar oraz montaż. Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych Doradców, których posiadamy na terenie całego kraju w celu wstępnego doradztwa, następnie pomiaru oraz finalnie montażu.

PODSUMOWANIE

Na koniec przypomnienie kilku kluczowych informacji odnośnie rolet zewnętrznych Anwis:

- Dostępne w trzech systemach - elewacyjne, naokienne oraz podtynkowe. Każdy z nic do zastosowania na innym etapie budowy lub remontu.

- Pełnią funkcję osłony przeciwsłonecznej, natomiast mogą także stanowić ochronę przed włamaniem, a także hałasem z zewnątrz.

- Zróżnicowane sposoby sterowania roletami zewnętrznymi. Od najprostszych (sterowanie ręczne), po najbardziej zaawansowane (przy użyciu aplikacji).

- W pozycji zamkniętej stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed owadami i pyłkami.

- Aż 36-miesięczna ochrona gwarancyjna.
GDZIE KUPIĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE NA WYMIAR?

Oryginalne produkty Anwis dostępne u Doradców:

Mikado Białystok
Artroll Bielsko-Biała
Kontur Biłgoraj
Arta Bydgoszcz
Aga Bytom
Małek Bytów
Artex Chełm
Dekorbud Cieszyn
Omega Częstochowa
SDO Częstochowa
Rollhouse Elbląg
Łukasz Ełk
Pol-blinds Gdynia
Granat Głogów
Velab Gorzów Wielkopolski
Raf-Kon Iława
Magnum Color Jelenia Góra
Jaga Katowice
Alutor Kielce
Marag Koło
MK Studio Konstancin-Jeziorna
Agatom Koszalin
Magnum Color Kowary
Majka Kutno
Tomasz Wojtuś Krapkowice
Bramsteel Kraków
Grala House Studio Kraków
Mafon Kraśnik
Nova BP Legionowo
Anwo Lublin
Res Dom Łańcut
Adan Łódź
Okna Konieczny Łódź
Ako Łuków
Małek Miastko
Sunrise Control Mińsk Mazowiecki
Mimark Namysłów
Borzęcki Nowy Targ
Beluno Olkusz
Rollhouse Olsztyn
Vela Toruń
Apis Piła
Rolstyl Piotrków Trybunalski
Noveo Płock
Endodesign Poznań
Rathal Poznań
Studio Rolety Poznań
Iskra Pruszków
Bramsteel Raciechowice
Solis Radom
Rolety Plus Raszyn
Maj R. Rawicz
Magas Rumia
Wiolla Rybnik
Ferdo Rzeszów
Res Dom Rzeszów
Nowak Dom Siedlce
Okna Konieczny Sieradz
Sklep Twój Dom Sierpc
Viki Słupsk
Zielski Sochaczew
Nowak Dom Sokołów Podlaski
SUNŻAL Sosnowiec
Multiart Stalowa Wola
Neumann Starogard Gdański
Decor Suwałki
Protect Szczecin
Małek Szczecinek
Domlux Ostrowiec Świętokrzyski
DGM Świnoujście
Magdalena Tarnobrzeg
Sotar Tarnów
NASKK Tychy
Borwis Warszawa
Lira Dom Warszawa
Rolbest Warszawa
Verti Wągrowiec
Allbud Wieliczka
Rol-ex Włocławek
Okna Konieczny Wrocław
Perfecta Wrocław
Profil Wrocław
Stef-Bud Wysokie Mazowieckie
Biuro Mazowsze Wyszków
Mako Zamość

Roleta zewnętrzna elewacyjna - pomiar i montaż

Nasze realizacje