Rolety screen

Najnowszy rodzaj osłon przeciwsłonecznych na rynku. Rolety screen oprócz funkcji chroniącej przed nasłonecznieniem stosowane są również z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed owadami.  Dzięki różnej przezierności tkanin zapewniają również przytulny klimat chroniąc taras lub wnętrze przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów. Tkanina rolety screen może być mniej lub bardziej przezierna, a dzięki bogatej kolorystyce można ją dopasować zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego obiektu.

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

CO TO SĄ ROLETY SCREEN?

ROLETY TYPU SCREEN to nic innego jak zewnętrzne materiałowe rolety przeciwsłoneczne. Są świetnym rozwiązaniem do zastosowania między innymi na dużych pionowych przeszklonych powierzchniach. Czym taka roleta różni się od rolety materiałowej montowanej wewnątrz pomieszczenia?

Głównym elementem takiej rolety jest tkanina typu screen wykonana z wysokiej jakości materiałów. To połączenie włókien szklanych z polichlorkiem winylu lub polichlorku z polipropylenem. Skład tkaniny pozwala na czyszczenie rolet screen i ich zwijanie, gdy są mokre. 

Tkanina zintegrowana jest z aluminiowymi prowadnicami bocznymi metodą zamknięcia suwakowego zwaną ZIP, dzięki czemu materiał podczas użytkowania jest perfekcyjnie napięty. Mamy również system standard - pozbawiony suwaka ZIP - przez co jest tańszą alternatywą.

Rura nawojowa tkaniny osłonięta jest skrzynką, która może być owalna, kwadratowa lub ścięta pod kątem 45°. Skrzynka wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co zapewnia uzyskanie dużych gabarytów rolet.

Posługiwanie się systemem ZIP w przypadku rolet zewnętrznych screen jest ogromnym atutem. Technologia zamknięcia suwakowego jest niezwykle wygodna i praktyczna.

Roleta typu screen stanowi doskonałe zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. Do tego w pozycji zamkniętej może spełniać funkcję moskitiery i chronić wnętrze przed insektami oraz zanieczyszczeniami. 

Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko do zastosowania na oknach, ale także na etapie aranżacji naszych zewnętrznych tarasów. Dzięki roletom materiałowym screen możemy je zamienić w salony na świeżym powietrzu. Nie musimy obawiać się wówczas palącego słońca, natrętnych owadów oraz podmuchów wiatru.
FUNKCJONALNOŚĆ ROLET SCREEN

Roleta screen na wymiar może być mniej lub bardziej przezierna, ponieważ włókna w tkaninie tkane są jak gęsta siatka. Dzięki temu osłona ta idealnie ochroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in. przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem i deszczem.

Użycie tkanin przeziernych sprawia, że pomieszczenie nie jest całkowicie zaciemnione, co daje nam komfort świetlny we wnętrzu. Dodatkowo stosując refleksole jako zabudowa tarasu czy pergoli promienie słoneczne nie będą żadnym problemem, a dodatkowo uzyskasz ochronę przed silnymi podmuchami wiatru. Roleta tarasowa screen świetnie sprawdzi się w tego typu warunkach.

Tkaniny możemy podzielić ze względu na ich przezierność. Określa ją współczynnik otwarcia OF i jest to stosunek powierzchni z oczkami do powierzchni gładkiej. W ofercie Anwis znajdziesz tkaniny o współczynniku 0%, 1%, 3% oraz 4%.

Im niższa wartość, tym materiał przepuszcza mniej światła i mniej widać to co dzieje się na zewnątrz. Tkaniny o współczynniku otwarcia 0% to tak zwane tkaniny typu blackout, czyli pozwalające na największe zaciemnienie wnętrza.

Tkaniny wykonane są z połączenia włókna szklanego z polichlorkiem winylu lub polichlorku winylu z włóknem polipropylenowym. Pozwalają one nam na regulację światła dziennego we wnętrzu lub ogrodowym tarasie. Nie jesteśmy wówczas tak bardzo zależni od warunków atmosferycznych.

Najnowsza kolekcja tkanin screenowych Anwis obejmuje 47 wzorów, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Część tkanin to tkaniny dwustronne i to Ty decydujesz, który kolor ma być od zewnątrz, a który od wewnątrz.

Dodatkowym atutem refleksoli Anwis to osprzęt czyli obudowa rolet: kaseta, prowadnice i listwa obciążająca dostępna w szerokim wachlarzu barw. To 15 najmodniejszych kolorów, dzięki którym dopasujesz obudowę do fasady budynku, dachówki, okien. 

Nowe rolety screen Anwis świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie czy do zabudowy altany. Osłona typu screen dopasowuje się do aktualnej temperatury otoczenia. Wysokiej jakości tkanina zapewnia doskonałą izolację termiczną.

Szeroki wybór tkanin zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną i duży komfort w użytkowaniu. Przy zastosowaniu rolety screen jesteś w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o 10 stopni względem temperatury panującej na zewnątrz. 
 
Latem daje wytchnienie w postaci schronienia przed intensywnymi promieniami słonecznymi, natomiast zimą chroni wnętrze przed szybko uciekającym ciepłem. Dzięki przezierności tkanin możesz korzystać z uroków widoku na zewnątrz, a jednocześnie mieć większą kontrolę temperatury wewnątrz.

Roleta typu screen pełni również bardzo dobrze funkcję moskitiery, która daje schronienie przed uciążliwymi owadami. Dodatkowo będzie też ograniczać dostęp zanieczyszczeń i kurzu. Zachowujemy widok na zewnątrz, co jest ogromnym komfortem.

Nowoczesne rolety screen na wymiar, w przeciwieństwie do typowych rolet zewnętrznych, zapewniają doskonały, przejrzysty widok bez konieczności zwijania. W ten sposób możesz obserwować otoczenie, tym samym zwiększając optycznie przestrzeń pomieszczenia.
GDZIE ZASTOSUJEMY REFLEKSOLE ANWIS?
 
Rolety screen nadają się do wszystkich pionowych przeszkleń. Dzięki właściwościom zastosowanych tkanin najczęściej wybierane są jako osłony w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy restauracjach. 
 
Możliwość wybrania tkanin o różnej przezierności czyli o różnej przepuszczalności światła pozwalana na ograniczenie dostępu promieni słonecznych a w pomieszczeniu zachowany jest komfort optyczny. 
 
Jakie są tego zalety? Szyba nie nagrzewa się, pomieszczenie nie będzie przegrzane, co pozwoli na zmniejszenie użycia klimatyzatorów a tym samym na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku. 
 
Dodatkowym atutem refleksoli Anwis są różne możliwości ich montażu. Możesz montować je zarówno elewacyjnie do fasady budynku poza wnęką lub we wnękach okiennych. Masz również możliwość w systemie ZIP montażu podtynkowego.
 
Montaż podtynkowy możliwy jest jeszcze przed położeniem ocieplenia. W efekcie końcowym wygląda to tak jakby roleta wyjeżdżała ze ściany. Roleta screen sprawdzi się na dużych powierzchniach. Jej maksymalny rozmiar to 18 m2. 
 
Dzięki możliwości obserwowania świata zewnętrznego, gdy roleta jest opuszczona sprawia, że są to osłony przeciwsłoneczne najczęściej wybierana jako zabudowa pergoli, tarasów, altan , werand, balkonów. 
 
Jakie są z tego korzyści dla Ciebie? Masz możliwość stworzenia zewnętrznego salonu. Oprócz ograniczenia dostępu słońca możesz również przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych zabezpieczyć miejsce wypoczynku przed deszczem i wiatrem. 

Dodatkowo opuszczona roleta jest znakomitą barierą dla insektów i świetnie sprawdza się w roli moskitiery. 
POMIAR I MONTAŻ ROLET TYPU SCREEN

To skomplikowana i wymagająca doświadczenia czynność. Osoby wykonujące montaż powinny mieć nie tylko doświadczenie, ale i wiedzę związaną ze sztuką budowlaną. Montaż powinien odbywać się w sposób, który nie doprowadzi do uszkodzenia mechanicznego stolarki, zgodnie z zachowaniem ścisłych zaleceń dokumentacji technicznej producenta stolarki oraz rolet.

Na Modnie w Oknie montaż wykonywany jest tylko przez przeszkolony i doświadczony zespół Doradców. Umów się na darmową konsultację.
STEROWANIE ROLETAMI SCREEN

W przypadku tych rolet mówimy tylko i wyłącznie o sterowaniu elektrycznym. Ustawienie tkaniny screen regulujemy za pomocą pilota lub przełącznika.

Więcej szczegółów na temat najnowszych rozwiązań w ofercie Doradców Modnie w Oknie przeczytasz tutaj:

Roleta screen natynkowa standard

Roleta screen natynkowa zip

Roleta screen podtynkowa zip

Wróćmy jednak jeszcze do sposobów sterowania. Rolety zewnętrzne screen oferowane przez Anwis sterowane są za pomocą silników Somfy lub Elero. I tutaj w grę wchodzi kolejny podział: sterowanie przewodowe oraz sterowanie radiowe.

W przypadku sterowania przewodowego tkaniną rolety screen operujesz przy użyciu przełącznika zamontowanego na ścianie. Minusem tego wariantu jest konieczność kucia ścian, aby doprowadzić zasilanie energii elektrycznej.

Alternatywą jest sterowanie radiowe. I tutaj rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne materiałowe sterujemy za pomocą pilota, który jednocześnie może regulować ustawienie 15 rolet. To o czym warto tutaj pamiętać, to ogromna wygoda w użytkowaniu. 

Na pilocie możemy bowiem ustawić różne scenariusze - opuszczać nasze rolety pojedynczo, lub w grupach. Na przykład jednocześnie wszystkie rolety na parterze, albo wszystkie na pierwszym piętrze.

Najbardziej zaawansowanym wariantem sterowania roletami screen jest sterowanie w technologii io. Przy użyciu wygodnej aplikacji zmieniamy, nawet na odległość, położenie naszej tkaniny screen.
WIATR A ROLETY SCREEN

Rolety zewnętrzne typu screen to typ osłony, która świetnie sprawdzi się przy gwałtownych podmuchach wiatru.

Badania wiatrowe, które zostały wykonane dla naszego produktu potwierdzają, że rolety screen ZIP (to bardzo ważne, że chodzi o system ZIP) są odporne na podmuchy wiatru nawet do 145 km/h.

Połączenie tkaniny z prowadnicami działa na zasadzie suwaka - zamka ZIP. Pamiętać zatem należy, że w systemie standard nie ma tego połączenia tkaniny z prowadnicą, co przy silnym wietrze nie spełni takiej funkcji jak system ZIP.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. W tej osłonie masz możliwość zamontowania czujnika wiatrowego. Dzięki temu przy zbyt silnym wietrze roleta będzie się podnosić.

ROLETY SCREEN CENA - ILE KOSZTUJĄ?

Za pośrednictwem naszego portalu możesz wstępnie wykonać wycenę rolet: screen natynkowa standard, screen natynkowa zip, scren podtynkowa zip.

Po podaniu przybliżonych wymiarów otrzymasz orientacyjną wycenę. Pamiętaj jednak, żeby następnie skonsultować się z fachowcem. W przypadku rolet screen na ostateczną cenę wpływ ma kilka czynników, jak chociażby rodzaj silnika. Wycena, pomiar i montaż tej osłony wymaga doświadczenia specjalisty.
GDZIE KUPIĆ ROLETY SCREEN NA WYMIAR?

Znajdź Doradcę

Nasze realizacje