Rolety zewnętrzne

Ciężko wybrać nieprawdaż?

Jeśli potrzebujesz fachowej porady i dobrego montażu umów się z naszym Doradcą

lub zadzwoń do nas +48 885 77 99 33

ROLETY ZEWNĘTRZNE ZABEZPIECZAJĄCE PRZED WŁAMANIEM

Chcesz zawsze bezpiecznie czuć się w swoim domu i zależy Ci na zabezpieczeniu swojego majątku przed wandalizmem i włamaniem? Pomyśl o roletach zewnętrznych zabezpieczających. Rolety zewnętrzne Anwis możesz zastosować zarówno w starszych budynkach, jak i tych, które dopiero powstają.

Aby roleta zewnętrza pełniła funkcje zabezpieczające przed włamaniem, musi być odpowiednio wyposażona w specjalistyczne wieszaki blokujące, wzmocnione prowadnice oraz napędy elektryczne. Pancerz wykonany z ekstrudowanego aluminium skutecznie utrudni wtargnięcie włamywacza do wnętrza domu. Dzięki zastosowaniu właśnie takich akcesoriów montaż rolet zewnętrznych okaże się strzałem w dziesiątkę. 

Montaż rolet najwyższej jakości zapewni Tobie użytkowanie ich przez długie lata. Pozwalają ograniczyć ciekawskie spojrzenia, wzmacniają bezpieczeństwo i mają szereg innych zalet, o czym poniżej. Gwarancję wysokiej jakości produktu daje fakt, że Doradcy Modnie w oknie oferują rolety zewnętrzne producenta z ponad 40-letnim doświadczeniem - firmy Anwis.

Elementy stosowane w roletach zewnętrznych, które wpływają na zwiększone bezpieczeństwo, to: rygiel ręczny, rygiel automatyczny, zamek baskwilowy, wieszak zabezpieczający lock to play, kątownik blokujący. Najbardziej zaawansowaną opcją jest natomiast zastosowanie elektrostoperu, który zintegrowany jest z systemem alarmowym. Odpowiednio dobrane rozwiązania poprawią bezpieczeństwo Twojego domu, czy też mieszkania usytuowanego na niższych kondygnacjach bloku.
ZEWNĘTRZNE ROLETY OKIENNE – OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Zewnętrzne rolety na wymiar mają wiele zalet, nie tylko zabezpieczają przed włamaniem, ale również poprawiają właściwości energetyczne budynku. Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń dzięki izolacji promieni słonecznych. W upalne dni nie ma konieczności uruchamiania klimatyzacji na tak wysokiej intensywności co zwykle, co znacznie zmniejsza wydatki na energię elektryczną. W domu jest chłodno i przyjemnie mimo bardzo wysokich temperatur na zewnątrz.

Przesłaniając okno od strony fasady budynku za pomocą rolet elewacyjnych dbasz o prywatność Twoją i bliskich. Niebagatelnym atutem jest też ochrona przed owadami w ciepłe, letnie wieczory. Komfort użytkowania jest ogromny. 

Odpowiednio dopasowany system rolet zewnętrznych poprawia izolację stolarki termicznej o co najmniej 25%. Pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety zewnętrznej a szybą tworzy się poduszka powietrzna, która staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Czy rolet zewnętrzne chronią przed zimnem? Latem roleta zewnętrzna ochroni Twoje mieszkanie przed słońcem, zimą natomiast zabezpieczy dom przed utratą ciepła. Straty ciepła przy zastosowaniu wysokiej jakości rolet zostaną znacząco ograniczone. 

Koszty ogrzewania w trakcie miesięcy zimowych również się zmniejszają. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie cenna funkcjonalność. Zatem jak widzisz rolety zewnętrzne nie pełnią jedynie funkcji osłony przeciwsłonecznej. Mają również szereg innych zalet.
ROLETY ZEWNĘTRZNE - KOLORY

Bogata kolorystyka pancerzy pozwoli Ci dobrać montowaną na zewnątrz domu roletę, która będzie stanowiła ciekawy element aranżacyjny elewacji Twojego domu. Zróżnicowana kolorystyka pancerza rolety jest dużym atutem.

Dobrany kolorystycznie aluminiowy pancerz możesz zwijać do skrzynki rolety za pomocą sznurka, taśmy lub silnika. Rolety zewnętrzne produkowane są pod dokładny wymiar Twojego okna, dlatego tak bardzo ważny jest dokładny, profesjonalny pomiar.

Roleta, aby spełniała wszystkie funkcje musi być umiejętnie zamontowana. Sugerujemy, żebyś pomiar i montaż pozostawił naszemu doświadczonemu specjaliście. Posiadamy Doradców na terenie całego kraju, a ich ogromne doświadczenie szczególnie przydatne jest właśnie przy zastosowaniu produktów zewnętrznych.
RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W zależności od konstrukcji, sposobu wykonania i miejsca zamontowania wyróżnić można trzy rodzaje rolet:

Rolety elewacyjne - ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że możesz zamontować roletę już na istniejącej elewacji. Zatem jeśli nie przewidziałaś chęci zastosowania rolety zewnętrznej na wcześniejszym etapie, to jest opcja dla Ciebie.

Rolety zewnętrzne elewacyjne to podstawowy wariant do zastosowania, gdy nie masz już możliwości skorzystania z rolet podtynkowych. W tym wypadku w grę wchodzi montaż do elewacji budynku lub we wnęce okiennej lub drzwiowej. W tym drugim wariancie skrzynia i prowadnice częściowo przysłaniają część otworu okiennego/drzwiowego.

W tym wypadku nie ma możliwości zabudowy skrzynki, a zatem umożliwiamy zróżnicowaną kolorystykę, co umożliwia dopasowanie do elewacji.

Rolety naokienne - rolety do zastosowania zarówno w budynkach nowych i istniejących. Rolety zewnętrzne naokienne nakładane są na ramę okienną lub drzwiową oraz montowane w wnęce.

Rolety podtynkowe - myśląc o zastosowaniu tego typu rolety musisz przewidzieć to już na etapie budowy. Klapa rewizyjna znajduje się na zewnątrz budynku. Zatem przy ewentualnym serwisowaniu nie jest zakłócana prywatność domowników. 

Dużą zaletą jest fakt, że roleta nie zasłania światła otworu okiennego. Pancerz rolety sprawia takie wrażenie, jak gdyby wyjeżdżał z elewacji. Oczywiście jest to najlepiej wyglądające rozwiązanie, natomiast należy pamiętać o jego zastosowaniu już na etapie budowy budynku.

Warto wiedzieć, że montaż rolet zewnętrznych podtynkowych Anwis nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony do wykonania takiego montażu, to wcześniejsze przygotowanie wnęki w nadprożu okiennym.

Rolety zewnętrzne są najpowszechniejszym i najbardziej skutecznym sposobem na zabezpieczenie Twoich okien. Do tej pory nie wymyślono alternatywnego systemu przesłon okiennych, który spełniałby wszystkie wyżej wymienione kryteria. Mnogość systemów i zastosowań wymaga skonsultowania wyboru u  fachowca, do czego serdecznie Ciebie zapraszamy.
ROLETY OKIENNE ZEWNĘTRZNE – SKUTECZNA OCHRONA PRZED HAŁASEM

Rolety okienne zewnętrzne pełnią również rolę ekranu akustycznego, który chroni przed bardzo szkodliwym dla naszego zdrowia hałasem. Pancerz zbudowany jest z aluminiowych, poziomych listew, które wypełnione są pianką poliuretanową. 

Jeżeli mieszkasz przy ruchliwej ulicy to powinieneś wiedzieć, że skutecznie tłumi on fale dźwiękowe z zewnątrz otoczenia. Jest to zatem kolejna bardzo duża zaleta przy zastosowaniu tego typu rolet. 

W pozycji zamkniętej rolety zewnętrzne do okien stanowią skuteczną przeszkodę przed hałasem, ograniczając znacząco dźwięki z zewnątrz. Rolety zewnętrzne chronią przed hałasem, a w nocy ograniczą również oświetlenie z zewnątrz. Dzięki temu poprawią naszą jakość snu i odpoczynku.

W związku z tym, jeśli mieszkasz w domu lub bloku przy ruchliwej ulicy, może to być rozwiązanie idealne dla Ciebie. Rolety zewnętrzne w bloku przy ruchliwej arterii będą rozwiązaniem idealnym, które bez wątpienia warto rozważyć.
GDZIE KUPIĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE NA WYMIAR?

Znajdź Doradcę
STEROWANIE ROLETAMI ZEWNĘTRZNYMI

W przypadku rolet zewnętrznych na wymiar istnieje oczywiście możliwość zastosowania tradycyjnego ręcznego sterowania. Jednak musimy przyznać, że coraz częściej wybierane jest sterowanie elektryczne. Zaletą rolet sterowanych w ten sposób jest oczywiście znacznie większa wygoda w użytkowaniu.

Nie da się ukryć, że jest to możliwość znacznie atrakcyjniejsza i wygodniejsza. Masz możliwość sterowania roletami zewnętrznymi zarówno za pomocą naściennych nadajników, ale także za pomocą pilota lub poprzez aplikację. Mnogość rozwiązań jest naprawdę bardzo bogata i zależy od indywidualnego zapotrzebowania.

Szczególnie zdalne sterowanie roletami przy użyciu aplikacji cieszy się coraz większą popularnością. Przy użyciu systemu Smart Home rolety w całym domu sterowane są według wcześniej zaplanowanych scenariuszy, zgodnych z upodobaniami wszystkich domowników.

Rolety zewnętrzne, jak i żaluzje zewnętrzne elektryczne - to najwyższy poziom wygody w użytkowaniu codziennym. Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Oczywiście będzie to droższe rozwiązanie od sterowania ręcznego, natomiast precyzyjną wycenę przedstawi nasz Doradca. Elektryczne sterowanie za pomocą pilota, przełącznika lub aplikacji zawsze będzie najwygodniejszym wariantem.
INNE PRODUKTY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne są wariantem osłony zewnętrznej najbardziej popularnej. Jednak w naszej ofercie znajdują się również inne produkty, które z powodzeniem możesz zastosować na zewnątrz.

Szczególnie popularnym i jednocześnie eleganckim wariantem są żaluzje fasadowe, które przede wszystkim w wersji podtynkowej prezentują się efektownie. Są to tak zwane żaluzje zewnętrzne SOLIDBOX. Ruchomymi zewnętrznymi lamelami sterujemy ilością wpadającego światła do wnętrza. Całą osłonę możemy również podwijać i zwijać.

Kolejnym wariantem do zastosowania na zewnątrz są rolety screen Anwis. Jest to roleta materiałowa zewnętrzna, która ważną rolę odegra przy aranżacji naszych ogrodów.

POMIAR I MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

W przypadku rolet zewnętrznych niezwykle istotnym aspektem jest precyzyjny pomiar oraz montaż. Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych Doradców, których posiadamy na terenie całego kraju w celu wstępnego doradztwa, następnie pomiaru oraz finalnie montażu.

PODSUMOWANIE

Na koniec przypomnienie kilku kluczowych informacji odnośnie rolet zewnętrznych Anwis:

- Dostępne w trzech systemach - elewacyjne, naokienne oraz podtynkowe. Każdy z nic do zastosowania na innym etapie budowy lub remontu.

- Pełnią funkcję osłony przeciwsłonecznej, natomiast mogą także stanowić ochronę przed włamaniem, a także hałasem z zewnątrz.

- Zróżnicowane sposoby sterowania roletami zewnętrznymi. Od najprostszych (sterowanie ręczne), po najbardziej zaawansowane (przy użyciu aplikacji).

- W pozycji zamkniętej stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed owadami i pyłkami.

- Aż 36-miesięczna ochrona gwarancyjna.

Roleta zewnętrzna elewacyjna - pomiar i montaż

Nasze realizacje